Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 28. února 2024, svátek má Lumír | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

V Mladé Boleslavi se točí film Lidice

Pondělí 9. srpna 2010

Bylo to právě město Mladá Boleslav, kde vznikly první scény jednoho z nejočekávanějších českých snímků Lidice. Konkrétně se poprvé klapka ozvala v boleslavském žaláři. Zde by měly vzniknout scény mezi politickými a kriminálními vězni. Příběh se odehrává krátce po heydrichiádě.

Mezi známými českými herci, které je možné v mladoboleslavském žaláři spatřit můžeme nalézt Karla Rodena, který hraje Šímu. Otce, který zabil svého syna v opilosti. Dále se na snímku podílí například herec Jan Budař, který hraje ve filmu Rodenova spoluvězně Petišku.

Film Lidice se rozhodně nebude řadit mezi takzvané akademické snímky pro pár historiků. Tento snímek by měl být natočen tak, aby zaujal co největší počet lidí, zkrátka by měl být lidový. Dle slov producenta Adama Dvořáka se ihned po premiéře snímku plánuje promítání filmu za snížené vstupné pro školy.

Samotné historické téma by mělo být také dokresleno kvalitní hudbou, na které se podílí známý anglický skladatel James Harries. Ten již dokonce nahrál píseň, inspirovanou osudem zničené vesnice Lidice.

Celý štáb, pracující na nově vznikajícím snímku Lidice by se měl po dokončení jednotlivých scén v boleslavském žaláři přesunout směrem k Chcebuzi na Litoměřicku, dále ke Kladnu, Praze a také pochopitelně k samotné vesnici Lidice.

Zcela bez pochyb se jedná o snímek, který upoutá pozornost nejednoho žijícího obyvatele naší malé země. Však každý z nás si dokáže vybavit ze školy, co se skrývá pod pojmem heydrichiáda či samotný název vesnice Lidice.

Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby