Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

V Kosmonosích bude solární elektrárna

Čtvrtek 15. července 2010

Alternativním zdrojům energie jako by v České republice postupně podlehl snad úplně každý. V dnešní době je tak zcela běžné potkat se s větší či menší fotovoltaickou elektrárnou na místech, která by mohla být použita zcela jinak a lépe.

V Mladé Boleslavi již také jedna taková stojí. Nachází se u spojky I/38 za Intersparem. Skrývá se za plotem s plachtou a moc nadšení mezi místními obyvateli zrovna nebudí.

I přesto, že se jedná o relativně malou fotovoltaickou elektrárnu, ozývají se hlasy místních obyvatel, které tuto stavbu doslova kamenují a zatracují. A to pravděpodobně ještě netuší, co si na místní obyvatele chystá samotné město Kosmonosy.

V Kosmonosích se totiž schyluje k výstavbě mnohonásobně větší fotovoltaické elektrárny, která by se měla co nevidět objevit na průmyslové zóně. Nepodložené hlasy hovoří až o ploše 10 tisíc metrů čtverečních. Samotný investor se sice nechal slyšet, že kolem elektrárny vysází dřeviny a postaví vysoký dřevěný plot, ale i tak bude ráz místní krajiny zničen.

Za podnikatelským záměrem vybudovat fotovoltaickou elektrárnu na průmyslové zóně stojí vrchlabský podnikatel Petr Dědek, který již delší dobu poskytuje Škodovácké automobilce logistickou podporu. Tudíž místní prostředí zná velice dobře.

Je jen otázkou času, kdy se vyřeší veškerá důležitá povolení, nutná k tomu, aby bylo možné zahájit samotnou výstavbu elektrárny. Jakmile se tak stane, místní obyvatelé obou měst se mají na co těšit.

Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby