Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Oldtimer Bohemia Rally představí několik unikátů

Středa 18. července 2012

Na letošní třetí ročník Oldtimer Bohemia Rally je celkem přihlášeno 63 posádek z tuzemska i zahraničí. Do předběžné startovní listiny se zapsalo také několik skutečných unikátů, například slovinská posádka s francouzským vozem AMILCAR nebo česká posádka s francouzským vozem značky SIMA Standard A 5 CV. Oba vozy jsou otevřené kabriolety, spíše závodního než běžného civilního typu.

Fracouzskou firmu Amilcar založili E. Akar, J. Lamy, E. Moyet a A. Morcel. Odkoupili zrušenou firmu Le Zebre a v roce 1921 zahájili výrobu vlastních vozů Amilcar. Firma sídlila v Paříži, vyráběla sportovní a závodní vozy a od roku 1923 také běžné cestovní automobily. V roce 1937 byla připojena k automobilce Hotchkiss. Roku 1939 značka Amilcar bohužel zanikla.

Francouzský automobilový závodník a konstruktér Marcel Violet postavil několik vozů. Jedním z nich byl tzv. cyclecar Violet-Bogey z roku 1913. Violet se však převážně specializoval na stavbu dvoudobých motorů. V roce 1924 postavil lehký cyclecar Sima-Violet, který pak do roku 1929 vyráběla firma Sima (Société Industrielle de Matériel Automobile). Později firma postavila také model s větším objemem motoru - typ SIMA Standard A 5 CV.

Přibližně 300 km dlouhá trať letošní Oldtimer Bohemia Rally je opět rozdělena do 3 dnů. První etapa, která se pojede 30. 8. 2012, je situována do města Mladá Boleslav a jeho okolí v pozdních odpoledních hodinách. Pravidla rally a trať jsou v souladu s řády FIVA. Starty a cíle jednotlivých etap jsou v Mladé Boleslavi, Sosnové (31. 8. 2012) a Poděbradech (1. 9. 2012).

Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby