Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Zumba v Mladé Boleslavi

Čtvrtek 4. listopadu 2010 Sport

Patříte mezi ty, kteří neposedí ani minutu a stále se musí něčím zabývat? Přemýšlíte, co budete po práci dělat? Chcete vyzkoušet něco opravdu netradičního, zajímavého a nového? Máme pro Vás trendovou sportovní aktivitu, zvanou Zumba. Že nevíte co je Zumba? Nevadí, v příštích několika málo odstavcích se dozvíte vše podstatné kolem této fascinující kombinaci tanečních prvků a efektivních posilovacích cviků.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Tak jako v jiných městech, i Mladá Boleslav se vyvíjí a spolu s ní i nabídka různých kurzů pro ženy i muže. Dnes se zaměříme na sportovní aktivitu zvanou Zumba, která se v posledních měsících stala velice oblíbenou především u žen a mladých dívek, které se rády pohybují a zejména tancují. V Mladé Boleslavi například nabízejí cvičení Zumby FIT-PRO MB Anna Červínková a Fitstudio Marcela.

Historie a původ Zumby

Pokud bychom chtěli zapátrat po původu Zumby, ocitli bychom se v devadesátých letech na půdě jihoamerické země Kolumbie. Odtud totiž pochází vyhlášený kolumbijský fitness trenér a asistent Alberto Perez, známý také jako Beto. Podle slov samotného choreografa a trenéra Beta Zumba vznikla úplnou náhodou. Jednoho dne, když dorazil na další hodinu aerobiku, zjistil, že si doma zapomněl kazetu s hudbou, kterou běžně používal. A tak v podstatě vznikla Zumba.

Netrvalo dlouho a Zumba spolu s Albertem Perezem byla najednou známější a dostávala se pomalu za hranice různých států. Koneckonců i sám Beto se přesunul do USA, aby zde založil organizaci Zumba Fitness LLC, která v dnešní době zaštiťuje Zumbu po celém světě.

Co je cílem Zumby

Cíl Zumby je naprosto jednoduchý a přímočarý. Zkrátka zde jde o to, aby se ženy a dívky bavily tancem při skvělé hudbě, předávaly si mezi sebou pozitivní energii a radost z pohybu. Dalším cílem Zumby je jasné poselství, že hubnout lze i bez stresu a hlavně, že zhubnout může opravdu každý.

Základní rozdělení Zumby a její členění

Základní rozdělení Zumby je opravdu jednoduché. Dalo by se říci, že existuje základních pět lekcí, které může zájemce o Zumbu navštěvovat. První lekce, nebo-li Level 1 v sobě skrývá základní kroky, vhodné pro začátečníky. Druhá lekce, Level 2 je již náročnější a rychlejší cvičení, obsahující i více tanečních kroků.

Třetí lekce se nazývá Zumba Gold a je určena obézním a starším lidem, kteří mají zájem o pohyb. Zumba Toning je další v řadě a je jakousi kombinací tanečních a posilovacích prvků, díky kterým se velice efektivně spalují kalorie, a hlavně se také zároveň tvaruje tělo. Mnohdy se při cvičení využívají i malé činky.

Předposlední možností je aqua Zumba, která je jak již název napovídá praktikována ve vodě. Tato možnost je vhodná především pro lidi po nemoci, popřípadě pro ty, kteří rehabilitují.

A konečně poslední lekcí je takzvaný Zumbatomic. Zumbatonic je určen hlavně malým dětem, a to mezi 4 a 12 lety.

Zaujala Vás Zumba? Chcete si vyzkoušet zdravý koktejl, namíchaný ze salsy, tanga, merengue, flamenca, mamby či samby, posypaný s efektivními posilovacími cviky? Prostě stačí co nejdříve vyrazit do fitness centra, které kurzy Zumby nabízí a přihlásit se.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby