Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Zámek Loučeň

Úterý 16. listopadu 2010 Turistika

Dalším velice zajímavým cílem našeho seriálu o turistických oblastech, zámcích, hradech a zříceninách v regionu Mladá Boleslav a blízkého okolí je romantický zámek s překrásným a rozlehlým parkem, labyrintáriem. Dnes se vydáváme na zámek Loučeň. Máte-li rádi romantiku, zábavu a čas od času se něčemu novému rádi přiučíte, zámek Loučeň je tím pravým místem, které byste měli navštívit ať už sami, se svojí přítelkyní nebo s celou Vaší rodinou. Pokud se rozhodnete pro prohlídku samotného zámku, připravte se na opravdu netradiční zážitek.

Foto: Martin Šáfr - Zámek Loučeň na podzim

Zámecké komnaty a jejich historický obsah Vám nepřiblíží jen tak obyčejný průvodce, kterých jste již pravděpodobně potkali během svých výletů desítky, na zámku Loučeň Vás provede přímo samotná kněžna, popřípadě její komorník.

Díky tomu se Vám dostane opravdu netradiční podívané, u které se dozvíte veškeré potřebné informace, týkající se kompletní historie tohoto místa i přilehlého okolí. Během samotné prohlídky zámku budete moci nahlédnout do několika dobově vyzdobených komnat, poslechnout si nejeden zajímavý příběh a v neposlední řadě se těšit na to, co přijde po samotné prohlídce zámku.

V momentě, kdy Vás samotná kněžna, popřípadě komorník vyprovodí k východu, Váš výlet na zámku Loučeň zcela určitě ještě nekončí. Na řadu se totiž dostává místní labyrintárium, nacházející se v zámeckém parku. Jedná se o soubor deseti naprosto rozdílných zahradních labyrintů a bludišť, které Vás a hlavně Vaše děti zaručeně pobaví.

Jak již bylo zmíněno v úvodu dnešního dílu, zámek Loučeň je určen mimo jiné také pro romantiky. Pokud se ptáte proč, mile rádi Vám na Váš dotaz odpovíme. Zámek Loučeň nabízí svým návštěvníkům skutečně překrásný a dalo by se i říci romantický park, plný všelijakých exotických dřevin, které doslova vybízejí příchozí návštěvníky k relaxu a odpočinku. Zkrátka, zámecký park je přímo ideálním místem pro zamilované páry, které si zde mohou při netradičním pikniku vyznávat svou lásku.

Dokonce se v zámku Loučeň nabízí i možnost přespání. Pakliže by si chtěli romantické páry prožít jednu či dvě noci na zámku, přímo v budově zámku na zamilované páry čekají dobové apartmány. K dispozici pro návštěvníky zámku je také hrázděný domeček knížete Alexandra, který také stojí za to vyzkoušet.

Nyní bychom si mohli také povědět něco málo z historie zámku Loučeň. Pravděpodobně první zmínka o obci Loučeň se traduje kolem roku 1223. V samotném středověku a posléze v raném novověku se na zámku Loučeň vystřídalo nepříliš známých rodů, popřípadě jmen majitelů tohoto panství. Až rok 1623 přináší zásadní proměnu do historie tohoto místa. Konkrétně tedy díky třicetileté válce se dostává na zámek Loučeň věhlasný rod Valdštejnů.

Zámek Loučeň nenabízí svým návštěvníkům pouze historické památky či překrásné a dech beroucí přírodní scenérie. V zámku se mohou návštěvníci také velice dobře najíst. Proto neopomeňte vyzkoušet místní restauraci, která je otevřena veřejnosti každý den. Kromě samotné restaurace si zde mohou návštěvníci zajít do útulné zámecké vinárny, popřípadě si zakoupit piknikový koš, který si poté v čistě romantickém duchu se svojí drahou polovičkou rozbalí v místním překrásném parku či na zelené louce, obklopené korunami staletých stromů.

Pokud se chystáte s celou Vaší rodinou navštívit zámek Loučeň, učiňte tak o víkendu, nejlépe pak v sobotu, kdy se pravidelně každou první sobotu v měsíci v areálu zámku konají různé společenské akce či slavnosti. Záleží pochopitelně jen a jen na Vás, kdy se na toto překrásné a romantické místo vydáte, ať tak či onak nebudete určitě zklamáni. Zámek Loučeň si beze zbytku užijete.

A jak se k zámku Loučeň vlastně dostanete? Cesta je opravdu jednoduchá. Předpokládáme-li, že vyjíždíte autem z Mladé Boleslavi, jeďte směrem na Nymburk. Na silnici první třídy, označené jako č. 38 po zhruba 6 kilometrech v obci Krchleby odbočte vpravo, dle vyznačeného turistického značení (cedule hnědé barvy).

Cesta není nikterak složitá a cílová destinace také není příliš vzdálená. Dokonce by se zde dalo uvažovat i o výletě na kolech. Ovšem za předpokladu, že máte již větší děti, popřípadě jste zamilovaný pár. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu přepravy, výlet na zámek Loučeň je ideální myšlenka, která stojí za to zrealizovat.

Zámek Loučeň je i oblíbené místo pro svatby. Areál nabízí možnosti pro kompletní svatbu od obřadu v místní kapli nebo zahradě, přes svatební hostinu, až po ubytování novomanželů i svatebních hostí.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby