Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Z Mladé Boleslavi na hory

Úterý 7. prosince 2010 Sport

Již několik dní a nocí nám dává jasně paní Zima najevo, že je už zde mezi námi. Každé ráno, přes den i v noci mrzne, do toho nepravidelně sněží a to je ten správný impuls pro mnoho z nás, kteří máme rádi zimní sporty, připravit veškeré zimní vybavení a pomalu se připravovat na první výlet za bílým sportem. V dnešním článku si řekneme něco málo o zimních destinacích, které stojí za to navštívit. Také si povíme něco o výbavě a přípravě na zimu. Tak tedy vzhůru do toho.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Zimní střediska nedaleko Mladé Boleslavi

Vzhledem k tomu, že je město Mladá Boleslav poměrně slušně strategicky umístěno, není to odsud k žádnému známějšímu zimnímu středisku daleko, tedy alespoň co se Jizerských hor a Krkonoš týče. Za zmínku stojí taková místa, jako jsou Harrachov, Tanvaldský Špičák, Rejdice, Špindlerův Mlýn, Ještěd nebo Rokytnice. O všech těchto destinacích si nyní něco málo řekneme.

Harrachov

Harrachov je jedním z mnoha velice oblíbených horských turistických míst, vzdálené od Mladé Boleslavi zhruba 85 kilometrů. Najdete zde lanové dráhy, osvětlenou sjezdovku, která má přepravní kapacitu 700 osob za hodinu, sjezdové tratě pro začátečníky, středně pokročilé i pro velice dobré jedince. Harrachov má ve své nabídce i běžecké tratě, a to konkrétně 2x 7,5 kilometrů dlouhé. Kromě toho se zde nachází také lyžařská běžecká magistrála, která svým návštěvníkům nabízí kolem 110 km upravených a označených tras s běžeckou stopou.

Tanvaldský Špičák

Dalším velice zajímavým místem je Tanvaldský Špičák, který se může hrdě pyšnit tím, že je největším lyžařským areálem v Jizerských horách. Na návštěvníky zde čeká přes 6 km sjezdových tratí různých stupňů obtížnosti. Nachází se zde čtyřsedačková lanová dráha a bezdotykový odbavovací systém. Pokud máte malé děti a chcete s nimi zkusit zimní radovánky na horách, Špičák má pro Vás připravený uzavřený prostor pro malé děti s pojízdným kobercem, dětským vlekem a mnoha dalšími atrakcemi.

Rejdice

Lyžařský areál Kořenov – Rejdice naleznete na pomezí Krkonoš a Jizerských hor. Pokud se chcete vydat z Mladé Boleslavi do Rejdic, čeká Vás cesta dlouhá zhruba 70 kilometrů. Rejdice je ideálním místem, které nabízí opravdu vynikající podmínky pro zimní rekreaci. Rejdice jsou známé především pro svůj největší snowpark v České republice. Pokud jste náruživými snowboardisty, tento areál Vám vřele doporučujeme.

Špindlerův Mlýn

Špindlerův Mlýn je nejznámějším zimním střediskem v České republice, a proto nemůže chybět v naší dnešní nabídce. Naleznete zde opravdu vše, na co si jen dokážete vzpomenout. Dlouhé a vždy upravené sjezdovky, snowparky a samozřejmě i občerstvení. Pokud se budete chtít vydat tímto směrem, z Mladé Boleslavi to je do Krkonoš kolem 90 kilometrů a cesta trvá zhruba hodinu a půl.

Ještěd

Další neméně zajímavou destinací, nabízející zimní radovánky, je Liberecký Ještěd. Na příznivce zimních radovánek zde čekají lanovky i vleky, méně či více obtížné sjezdové tratě, snowpark, ale také i večerní lyžování. Pro ty z Vás, kteří teprve začínáte a ještě nemáte svoji vlastní výbavu, ve Ski areálu Ještěd se nachází půjčovna spolu se ski servisem. Ještěd je od Mladé Boleslavi vzdálen zhruba 60 kilometrů.

Rokytnice nad Jizerou

Pokud se chcete s rodinou vydat na hory za zimními sporty a stále ještě nejste rozhodnuti o své destinaci, máme pro Vás další tip na výlet. Rokytnice nad Jizerou má pro všechny milovníky lyžování nebo snowboardingu perfektně připravené sjezdovky, ale i běžecké tratě, které jsou v případě nedostatku sněhu uměle zasněžovány sněžnými děly. Nachází se zde ski servisy, půjčovna lyží, lyžařské školy, na 30 sjezdovek různých úrovní a dvě čtyřsedačkové lanovky. Z Mladé Boleslavi do Rokytnice to je kolem 80 kilometrů a na cestě strávíte kolem hodiny a čtvrt.

Věříme, že Vám tento článek alespoň částečně pomůže při rozhodování, kam se vydat za zimními radovánky. Přejeme Vám šťastně prožité chvíle na sjezdovkách a bezpečný návrat zpět do svých domovů.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby