Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Víkendové bruslení městem

Sobota 24. dubna 2010 Kultura

Poslední dubnovou neděli se v Mladé Boleslavi uskutečnila u obchodního centra Bondy od 14 hodin adrenalinová show pod názvem Stunt riding show, která si pro příchozí návštěvníky a zvědavce připravila nejeden zajímavý a dech beroucí kousek. Lidé zde mohli spatřit kaskadérské kousky na motorce, motokáře, biketrialu, jednokolce či bruslích. Dále zde proběhlo taneční vystoupení či ukázka rychlobruslení.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Po skončení Stunt riding show byla naplánovaná již 10. jubilejní akce, pod názvem Bruslení městem. Jednalo se o společenskou akci za účasti několika stovek příznivců zdravého pohybu, kteří si přišli zasportovat a zároveň i vyjádřit podporu sportům, jako je in-line bruslení či cyklistika.

Ať už na bruslích nebo kole poté absolvovali předem určenou trasu, jejíž start byl naplánován u obchodního centra Bondy. V podstatě se jednalo o stejnou trasu, která se jela i minulý rok, pouze s tím rozdílem, že tento rok byla naplánována v opačném směru.

Bohužel se ale tato akce setkala se zápornou reakcí státní i městské policie a odboru dopravy a silničního hospodářství magistrátu města Mladá Boleslav. A co bylo důvodem tohoto zamítavého stanoviska ze strany policie a magistrátu? Dle dodaných podkladů v žádosti nebyla jasně a prokazatelně zajištěna bezpečnost zúčastněných příznivců těchto sportů, ale i běžných účastníků silničního prostoru v oblasti, kde se akce Bruslení městem měla odehrávat.

Na oficiálních stránkách magistrátu města Mladá Boleslav bylo a stále i je k dispozici oficiální rozhodnutí, ve kterém je jasně vysvětleno, z jakých důvodů se tato celá akce zamítá. Především byla žádost podána organizátory pouhé dva dny před samotným uskutečněním celé této akce, což je opravdu krátká doba na to, aby se stačila jak státní i městská policie dostatečně připravit.

Mimo jiné se v ten samý den, tedy 25. dubna, konalo prvoligové fotbalové utkání mezi Mladou Boleslaví a Teplicemi. Každé fotbalové utkání mladoboleslavských fotbalistů si zkrátka vyžaduje větší a důkladnější pozornost státní policie České republiky. I díky tomu by policie nebyla schopna plně kontrolovat průběh nedělního bruslení městem.

I přes záporné stanovisko magistrátu a státní policie se plánované bruslení městem nakonec uskutečnilo. A proto poslední dubnové nedělní odpoledne v Mladé Boleslavi patřilo stovkám příznivců in-line bruslení a cyklistiky. Za podpory krásného slunečného počasí se sportovně naladěni obyvatelé města vydali ulicemi města i přes to, že tato akce se nesetkala s pochopením magistrátu města, ani státní policie České republiky.

Před samotným uskutečněním plánované akce vyzvala státní policie pořadatele k tomu, aby jasně a prokazatelně zajistil bezpečnost potencionálním uchazečům nedělního bruslení městem, a to dle platných zákonů. Pořadatel na výzvu státní policie nikterak nereagoval a akci nesoucí název Bruslení městem uskutečnil. Pochopitelně, že i tak se státní policie starala o bezproblémový průběh této akce a minimalizovala potencionální nebezpečí pro všechny zúčastněné.

Nic ovšem nemění na faktu, že veškerá odpovědnost a rizika, spojená s touto akcí jsou a byla na straně organizátorů, kteří v podstatě porušili platné zákony našeho státu. A z tohoto důvodu bude s organizátorem této akce v příštím týdnu zahájeno správní řízení.

Zkrátka, pakliže Odbor dopravy magistrátu města Mladá Boleslav vydá jasné stanovisko, které navíc podpoří jak státní i městská policie České republiky, mělo by být bráno jako platné a konečné.

Akce se ale i přes tyto nedostatky vyvedla a zúčastnění a nadšení sportovci si plnými doušky užívali jízdu ulicemi města Mladá Boleslav. Navíc za přispění krásného slunečného odpoledne neměla tato akce žádnou chybu.

Snad se organizátoři poučí ze svých chyb, které před začátkem letošní akce Bruslení městem učinili. Byla by to opravdu velká škoda, kdyby se díky chybám a vlastní nezodpovědnosti nynějších organizátorů takto zajímavá akce již nekonala.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby