Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

V Mladé Boleslavi proběhne festival orientálních tanců

Úterý 26. října 2010 Kultura

Nevíte, jakým způsobem budete trávit první listopadový víkend? Máme pro Vás opravdu zajímavý tip, který by Vás mohl zaujmout. V sobotu 6. listopadu se od 17 hodin uskuteční v mladoboleslavském Domě kultury soutěžní přehlídka pro veřejnost, která proběhne v rámci Festivalu Orientálních tanců. Cílem soutěžní přehlídky je dle slov jedné z pořadatelek možnost zatančit si na veřejnosti před samotnými profesionálními tanečníky i amatéry.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Rozdělení jednotlivých kategorií

Soutěž bude rozdělena do čtyř samostatných kategorií. První kategorie A1 je určena pro děti do 12 let. Další kategorií v soutěži je A2, do které se řadí děti od 13 do 17 let. Dospělí od 18 let se řadí do skupiny B. Skupina C je určena pro dua bez bližšího určení a rozlišení věku. A konečně poslední skupinou je skupina D, která je určena skupinám, rovněž bez určení a rozlišení věku.

Soutěžit se bude v těchto tancích

Na soutěžící, kteří se přihlásí do soutěže, budou čekat tyto tance. V kategorii sólo dospělí a děti půjde o klasický orientální tanec, tribal dance. Veškeré taneční pomůcky, vhodné k tomuto tanci, bude možné používat pouze po 1/3 celé délky skladby.

V další kategorii dua a skupiny poté budou na soutěžící čekat folklórní tance (Saidi, Dabke, Khaleegy, Ghawazy, Eskanderany či Hagallah), tribal dance nebo takzvaný orientální tanec fantasy fusion (závoje, Flamenco Orient, šavle nebo křídla Isis).

Do taneční soutěže se mohou přihlásit prakticky všichni, kdo mají rádi tanec, bez ohledu na svůj či partnerův věk. Máte-li opravdu zájem se zúčastnit, nezapomeňte. Již 6. listopadu, tedy v sobotu od 17 hodin začíná taneční přehlídka.

Historie orientálních tanců

Pokud bychom měli zapátrat do historie orientálních tanců a dostat se tak až k samotnému původu, ocitli bychom se na Středním východě, odkud tento tanec před tisíci lety vzešel. Pravdou ale zůstává, že existuje velké množství názorů na samotný původ orientálních tanců (břišní tance), které výše zmíněnou teorii popírají.

Jistě si asi říkáte, proč vůbec tento tanec vznikl, a za jakým účelem? Původně byly orientální tance takzvané tance plodnosti, nebo chcete-li tance rodiček. Byly to v podstatě jakési série cvičebních úkonů, které pomáhaly těhotným ženám v přípravě na samotný porod.

Tanec měl pro ženy i další význam, než-li jako pouhá fyzická příprava. Šlo zde také o psychickou podporu. V okamžiku, kdy žena rodila, byla obvykle obklopena tančícími ženami, které díky samotnému tanci předávaly pomyslnou ženskou energii do těla rodičky a zároveň z ní snímaly bolest. Také i proto se orientální tance učily dívky již ve velmi mladém věku, aby ony samotné, ale i jejich břišní svaly byly zkrátka připravené na budoucí porod.

Snad Vás dnešní článek zaujal natolik, že se v sobotu 6. listopadu vydáte do Mladoboleslavského Domu kultury a soutěžní přehlídky se zúčastníte. A nevadí, že zde budete pouze jen jako diváci. Domníváme se, že nebudete zklamáni a navíc se i něco málo přiučíte. Tak nezapomeňte. První víkend v měsíci listopadu se budou tančit orientální tance v Domě kultury v Mladé Boleslavi.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby