Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

V Mladé Boleslavi bylo otevřeno další dětské hřiště

Úterý 19. října 2010 Ostatní

V pátek 8. října bylo slavnostně otevřeno za krásného slunečného počasí a velkého zájmu dospělých, včetně malých dětí, nové dětské hřiště na kraji Nového parku v ulici U Penzionu. Místní obyvatelé tak namísto zdevastovaného hřiště budou moci nyní navštěvovat nově upravený a oplocený areál, ve kterém se nacházejí například lavičky, prolézačky, pískoviště, lezecká stěna pro malé děti nebo i stolní tenis.

Foto: Boleslavan.cz - Dětské hřiště v Novém parku

Na výstavbě nového dětského hřiště se podílela společnost Compag, která se mimo jiné stará i o úpravu dalších parků a zeleně v Mladé Boleslavi. Již v minulosti jsme se o této společnosti zmínili. Společnost, kterou ze 49% vlastní město Mladá Boleslav a zbylých 51% patří rakouské firmě, zná asi každý obyvatel našeho města.

Sluncem prozářený páteční den se tak stal hlavně v očích nejmenších spoluobyvatel našeho města jedním z nejkrásnějších podzimních dnů, který si opravdu užili. Spolu s nimi a rodiči se na slavnostní otevření přišel podívat i samotný primátor města Raduan Nwelati, který uvedl, že nově postavené hřiště je součástí investic do celé této lokality.

Dětské hřiště sice bude primárně sloužit dětem, avšak své si zde naleznou i maminky, které si rády popovídají se svými kamarádkami nebo si vymění zkušenosti s jinými maminkami. Navíc výhodou je, že hřiště je bezpečně oplocené, a proto mohou dětské kočárky odstavit bezpečně vedle lavičky a nečekat, například, že nějaký cyklista nebo pes do kočárku narazí.

Pro tuto lokalitu jsou naplánovány další práce, jako je výstavba nových parkovacích míst, která zajistí prostor až pro 260 aut místních nebo přespolních řidičů. Mimo to se také plánuje oprava komunikace U Penzionu a blízkého okolí.

V příštím roce by se také měla revitalizovat celá oblast kolem Nového parku, a to pomocí dotací z Evropské unie. Plánuje se zde například i nová vodní plocha, ale také rozšíření dalšího dětského hřiště na opačném konci Nového parku. V plánu jsou i jiné zajímavosti či atrakce.

Další nová dětská hřiště v Mladé Boleslavi

V minulosti byla otevřena ale i jiná dětská hřiště v Mladé Boleslavi. Konkrétně to bylo například hřiště ve vnitrobloku na Slovance. I zde se místní obyvatelé dočkali slavnostního otevření, které se uskutečnilo 16. srpna tohoto roku.

Součástí tohoto nově vybudovaného prostoru na Slovance, který by měl sloužit především lidem, žijícím v blízkém okolí, je multifunkční, nepříliš velké travnaté hřiště, určené pro nejmenší děti a jejich rodiče. Na tomto hřišti si mohou rodiče s dětmi zahrát například fotbal nebo jiné společenské hry.

Za zmínku také stojí nově vybudované hřiště na beach volejbal. Kromě již zmíněného hřiště se zde také nachází více účelová sestava pro nejmenší děti (hrad). Dále se zde také nachází kolotoč, pískoviště či stoly pro stolní tenis. V podstatě stejné vybavení, jako v nově otevřeném dětském hřišti v Novém parku.

Pozor na vandaly a narkomany

V minulosti jsme se o tomto problému již v jednom z našich článků zmínili. Naše město a především dětská hřiště jsou neustále vystavována nepříjemným útokům vandalů či narkomanů, kteří zanechávají pohozené injekční stříkačky právě v blízkosti dětských hřišť. Naštěstí se ale tímto problémem velice vážně zabývají strážníci města Mladá Boleslav a pravidelně jednotlivá hřiště kontrolují.

Ani snad nedomýšlet co by se mohlo stát nevinnému dítěti, které by našlo použitou injekční stříkačku, pohozenou v blízkosti pískoviště. Však při svém mladém věku si jen těžko dokáže říci, že se jedná o nebezpečnou věc, která by mohla ohrozit jeho zdraví.

Pakliže se někdy setkáte s tím, že někdo ničí jednotlivá zařízení dětských hřišť, popřípadě uvidíte podezřelé osoby, připomínající narkomany, kontaktujte místní hlídku městské policie, popřípadě přímo Policii České republiky. Zabráníte tak případnému zranění Vašeho nebo cizího dítěte.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby