Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 28. února 2024, svátek má Lumír | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Tržní síla a ekonomický růst v Mladé Boleslavi

Pondělí 5. července 2010 Ekonomika

Město Mladá Boleslav je jedním z míst v České republice, které ovlivňuje poměrně zásadně vývoj tržní ekonomiky, jak regionálně, tak i v celém státu. Zejména za to může z velké části automobilový průmysl, který je v mladoboleslavském regionu hlavním hnacím motorem. V době hospodářské krize o tom svědčí i fakt, že míra nezaměstnanosti v okrese nepřekročila 7,6 %, a navíc na základě posledních průzkumů dokonce i klesá.

Foto: Boleslavan.cz - Magistrát města Mladá Boleslav

Díky výše zmíněnému automobilovému průmyslu, se do našeho regionu dostávají velké obchodní řetězce a snaží se zde prosadit. V podstatě u každého výjezdu z města nalezneme menší či větší obchodní centrum, nabízející své služby místním občanům. Zkrátka je zde vidět, že region má opravdu zásadní vliv na vývoj ekonomiky. Není to jen automobilový průmysl, v čele se společností Škoda Auto. Je to také nespočet dalších externích firem, které jsou na tento průmyslový kolos dodavatelsky nebo subdodavatelsky napojeny.

Výše zmíněné procesy mají jedno společné, potencionální nárůst počtu volných pracovních míst, a tím pádem i větší šance pro obyvatele okresu Mladá Boleslav prosadit se na místním pracovním trhu. Tento trend využívají masivně personální agentury, které relativně umožňují snadno získat dělnické pracovní místo v automobilovém průmyslu.

Lidé, žijící v Mladé Boleslavi, jsou z převážné většiny tohoto systému součástí a není sporů o tom, že si svojí pozici a význam plně uvědomují. Asi nejvíce je jejich síla vidět v den, kdy zaměstnanci společnosti Škoda Auto dostanou svoji měsíční mzdu. Místní obchody, bary, popřípadě restaurace jsou plné zákazníků, zkrátka v tomto období město Mladá Boleslav na několik dní opět naplno ožívá a ukazuje svoji skutečnou tržní sílu.

Tržní síla v tomto regionu má také velký vliv na výstavbu a dynamický rozvoj města Mladá Boleslav. Takřka na každém konci našeho města je možné spatřit stavby různých velikostí, které hovoří jasnou řečí. Mladá Boleslav se rozrůstá. Tento fakt podtrhuje i plán magistrátu města Mladá Boleslav.

V nejbližších letech se totiž magistrát města Mladá Boleslav chystá provést poměrně velké investice do infrastruktury. Na základě dobrého finančního zázemí, se rozhodl magistrát města pro dva úvěry. První úvěr je krátkodobý, takzvaný překlenovací. Jeho výše je stanovena na částku 224 milionů korun. Jeho smyslem je zaplacení investic, které přesahují rámec roku 2010 a mimo to bude sloužit do doby, než Evropská unie uvolní peníze na dotace. Smyslem druhého úvěru, jehož výše je 180 milionů korun, je použití na pokrytí veškerých důležitých investic, které jsou plánovány na tento rok, tedy rok 2010. Zmínit bychom zde mohli připravovanou výstavbu akvaparku, popřípadě rekonstrukci části Staroměstského náměstí a přilehlých ulic, kde jsou práce již v plném proudu.

Uvidíme, jakým způsobem se bude město Mladá Boleslav nadále rozvíjet. Každopádně je více než jasné, že v našem regionu není rychleji se rozvíjejícího se města s tak velkým tržním potenciálem, což potvrzují i nejnovější průzkumy, týkající se průměrné měsíční hrubé mzdy v České republice. Středočeský kraj spolu s Mladou Boleslaví se v prvním čtvrtletí roku 2010 dostal na částku 22 779 Kč. Jedná se pochopitelně o hrubou mzdu, ale i na tomto průzkumu je patrné, jaký silný potenciál má region Mladá Boleslav.

Mladá Boleslav je evidentně jedním z nejsilnějších průmyslových měst v naší zemi, které dnes a denně ovlivňuje tisíce domácností nejen ve středočeském kraji, ale i daleko za jeho hranicemi. Lidé, pracující v Mladé Boleslavi každé ráno dojíždějí a odvádějí zde svojí méně či více složitou práci.

Studenti se dopravují do zdejších škol, studují zde své obory proto, aby po úspěšném dokončení školy mohli nastoupit do jedné z místních firem a podílet se tak na ekonomickém růstu našeho města.

Pakliže existuje cesta ven z hospodářské krize, pak tato cesta začíná právě u nás, obyvatel tohoto města. Jsme to právě my, kdo se podílí mírou nejvyšší na tržní ekonomice tohoto města, mimo jiné i celého státu. Jakmile budeme využívat služeb jednotlivých firem v tomto regionu, nakupovat v místních obchodních řetězcích a nebo provádět menší či větší investice, tržní hospodářství v našem státě bude dříve či později zažívat růst.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby