Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Svatojiřské harcování v lesoparku na Štěpánce

Pátek 23. dubna 2010 Kultura

Pokud nevíte, jakým způsobem strávíte poslední neděli v měsíci dubnu, dovolte nám, abychom Vás pozvali na Svatojiřské harcování, které se uskuteční 25. dubna v neděli v parku na Štěpánce. Pro rodiče spolu s jejich dětmi zde jsou a budou připraveny různé zajímavé atrakce a aktivity, které budou zcela určitě pro děti tím pravým nedělním zpestřením. Program by měl být opravdu pestrý a vybrat by si v něm měl každý, rodiče i děti.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Letošní ročník, tak jako i ty předchozí, svatojiřského harcování pořádá opět Dům dětí a mládeže v Mladé Boleslavi. Na příchozí návštěvníky slavnosti zvané Svatojiřské harcování čeká opravdu bohatý program. Děti spolu s rodiči se mohou těšit od 14 do 15 hodin na vystoupení Společnosti Merlin, která se zabývá ochranou dravců a sov.

Jakmile bude toto dech beroucí vystoupení u konce, okamžitě poté bohatý program harcovního nedělního odpoledne pokračuje. Přesně od 15 do 17 hodin se mohou děti se svými rodiči připravit již na tradiční hrátky, jako jsou rytířské souboje, dobová střelnice, ve které si budou moci děti a jejich rodiče vyzkoušet střelbu z kuše, jízda na koních a mnoho dalších, velice atraktivních a poutavých atrakcí a aktivit, kvůli kterým se na Svatojiřské harcování každoročně dostaví stovky nadšených pozorovatelů.

Mezi každoročně oblíbené hrátky svatojiřského harcování rozhodně patří bitvy dětí s loupeživou bandou. Dále se pak v rámci této velké jarní akce objeví kejklíři, malí flétnisté a již zmíněná skupina historického šermu.

Již v minulých ročnících Svatojiřského harcování se mohly děti, ale i jejich rodiče zúčastnit mnoha zajímavých hrátek, u kterých se bavil opravdu každý. Velice oblíbené jsou rytířské souboje a jízda na koních, obzvlášť koná-li se tato slavnost v tak krásném prostředí, což lesopark Štěpánka bezesporu je.

Program minulých ročníků Svatojiřského harcování obohatilo mimo jiné také vystoupení souboru zobcových fléten, Flauto Collegium a skupina historického šermu Hargor. Nechme se překvapit, jaká vystoupení nás čekají v rámci letošního ročníku.

Dětmi velice oblíbené a navštěvované byly v minulých ročnících Svatojiřského harcování také různé soutěže a zkoušky v obratnosti a důvtipu. Na seznamu zmíněných soutěží a zkoušek nalezly děti například chůzi poslepu podél nataženého lana, házení míčků do draka, popřípadě i skládání opravdu velkého puzzle.

Na základě meteorologické předpovědi na tento víkend se čekává příjemné jarní počasí, které v minulých letech nebylo příliš nakloněno na stranu pořadatelů a zúčastněných návštěvníků. Snad se tento rok dočkáme slunečného odpoledne, které nejenom zúčastněným skupinám a pořadatelům dopřeje opravdu příjemný a ničím nerušený kulturní zážitek, ale hlavně dětem bude po celou dobu slavnosti teplo a příjemně.

Je velice sympatické od pořadatelů v čele s Domem dětí a mládeže, že se rok co rok snaží o takové to zajímavé a především pro malé děti poučné slavnosti. Můžeme jen doufat, že se tak stane i v příštích letech a kladným ohlasem bude pořadatelům opravdu velká návštěvnost obyvatel města Mladá Boleslav, ale i lidí žijících mimo naše město.

Pokud jste nevěděli, jakým způsobem budete trávit poslední neděli v měsíci dubnu, Svatojiřské harcování v lesoparku Štěpánka Vám snad alespoň částečně pomůže Váš volný čas využít k příjemným aktivitám. Ovšem nejdůležitější na tom všem je to, že budou nejvíce spokojené Vaše děti, kvůli kterým se v podstatě celá tato slavnost pořádá.

Dopřejte Vašim dětem tento nevšední zážitek, díky kterému se mohou přiučit něco nového, netradičního a hlavně zajímavého. Vždyť taková střelba z kuše či jízda na koni se ve městě Mladá Boleslav nenabízí každý den.

Přejeme Vám příjemně prožité nedělní odpoledne za doprovodu dobových písní, kostýmů, a bitev. Tato neděle je návratem do minulosti, do časů, kde o všem rozhodovala nabroušená ocel a pravá, ničím neposkvrněná čest muže bojovníka. Nechte se unést touto atmosférou a poznejte klady a zápory středověkého žití.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby