Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 21. února 2024, svátek má Lenka | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Strojní čištění v ulicích města Mladá Boleslav

Úterý 21. září 2010 Ostatní

Každý, kdo žije ve městě Mladá Boleslav, se již mnohokrát a pravidelně setkává se strojním čištěním ulic. Každé čištění ulic předchází dle zákona několik dnů dopředu (sedm dní) výstražná přenosná dopravní značka zákaz zastavení, spolu s dodatkovou cedulí, na které je napsané datum a čas, kdy se bude ten či onen úsek strojově čistit. A tak se obyvatelé patřičné ulice mohou s dostatečným časovým předstihem dozvědět o plánovaném čištění jejich ulice.

Foto: Boleslavan.cz - Ulice Jana Palacha

Na základě zadaného harmonogramu provádí strojní čištění města společnost Compaq, a to ve spolupráci se strážníky městské policie Mladá Boleslav, kteří tak asistují při strojním čištění. Samotná asistence strážníků městské policie Mladá Boleslav spočívá v kontrole čištěných ulic a případném odstranění automobilů, pomocí odtahové služby, které nechali jejich majitelé zaparkované na místech, určených ke strojovému čištění.

Jaký je postup při neuposlechnutí majitele vozu

Jak již bylo zmíněno v úvodu, každé strojové čištění předchází umístění výstražné přenosné dopravní značky s dodatkovou tabulkou, na které je jasně napsáno kdy se bude patřičný úsek čistit. Ze zákona musí být občané informování nejméně 7 dní předem, a pokud neuposlechnou tuto výzvu, strážníci městské policie Mladá Boleslav mohou vůz dotyčného hříšníka nechat odtáhnout a uvolnit tak úsek ulice pro čistící vůz.

Mimo to strážník městské policie vypíše předvolání pro nepřítomného řidiče k takzvanému podání vysvětlení. Toto předvolání je strážníkem umístěno na přední okno za stěrač vozidla, následně je provedena foto dokumentace místa přestupku a poté již strážník nařídí odstranění vozidla z komunikace.

Kam je odtaženo vozidla majitele

Vozidla, které brání v čištění ulic, jsou zpravidla odtáhnuta za čerpací stanici, nacházející se v Průmyslové ulici v obci Kosmonosy. Na tomto místě si je pak může případný majitel kdykoliv vyzvednout.

Dotyčný občan, kterému byl vůz odtažen, si musí vzít sebou doklad totožnosti, spolu s malým osvědčením o registraci vozidla. Poté bude vyzván k úhradě poplatku za odtah svého vozidla.

V tento okamžik ale celý proces zdaleka ještě nekončí. Občan je v tuto chvíli povinen s předvoláním, které zanechal za stěračem jeho vozu strážník městské policie, dostavit se do sedmi dnů k podání vysvětlení na služebnu Městské policie v ulici Palackého č. p. 68.

Pakliže nedodrží dotyčný termín, stanovený na parkovacím lístku (předvolání), bude předvolán opět na stejné místo k podání vysvětlení. Pokud ani tentokrát dotyčný neprojeví zájem a na služebnu městské policie nedorazí, celá věc bude předána k dalšímu řízení na komisi Magistrátu města Mladá Boleslav.

Jak se dozví majitel o odtažení svého vozidla

Majitel, jehož vůz byl odtažen z výše popsaných důvodů má hned několik možností, jak se dozvědět zda-li bylo jeho vozidlo a kam odtaženo. V první řadě může zavolat na Městskou policii Mladá Boleslav, a to na telefonní číslo 326 321 016 nebo může kontaktovat přímo Policii České republiky, která je vždy o odtahu vozidla z komunikace v rámci spolupráce vyrozuměna.

Pokud chcete předejít těmto nepříjemnostem, které Vás budou stát kromě peněz také spoustu času a nervů, respektujte výstražné přenosné značení na ulicích našeho města. Přejdete tak naprosto zbytečným problémům. Uvědomte si, že díky Vaší neochotě vyjít vstříc požadavkům města, komplikujete čištění ulice, ve které kromě Vás žije mnoho dalších občanů.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby