Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Senior park Na Radouči

Pátek 10. září 2010 Ostatní

Na první pohled by se mohlo zdát, že se v Mladé Boleslavi nic závratného v poslední době kolem seniorů neděje, ale opak je pravdou. Ve spolupráci magistrátu města Mladé Boleslavi, Zaměstnanecké pojišťovny Škoda a společnosti Compaq vzniká v těchto dnech v Mladé Boleslavi Senior park, který se bude nacházet v ulici Na Radouči. Tento park přinese seniorům kromě místa k odpočinku také možnost se protáhnout a zacvičit. V parku se budou nacházet posilovací stroje, a to hned sedm kusů. Jak již bylo řečeno, toto místo bude hlavně sloužit k odpočinku, proto se zde bude nacházet i terasa s pergolou, pod kterou si budou moci senioři společně se svými známými odpočinout. Plánovaná dostavba této části parku je odhadována na konec měsíce záři.

Foto: Boleslavan.cz - Stavba Senior Parku

Senior park bude kromě posilovacích strojů a terasy s pergolou obklopen zelení a volně dostupný všem, kteří budou mít zájem do těchto míst vstoupit a trávit zde volný čas.

Sportovní hry seniorů

Magistrát města Mladá Boleslav kromě výstavby Senior parku jde ještě dál, připravuje totiž již třetí ročník sportovního klání pro seniory, pod názvem Sportovní hry seniorů. Tyto hry vznikají také mimo jiné v rámci projektu Zdravé město.

Na Sportovní hry seniorů se již přihlásila celá řada sportovců. Dle předběžných informací by se mělo jednat až o stovku aktivních seniorů. Pakliže byste měli zájem, popřípadě byste chtěli vidět své babičky či dědy v akci, dostavte se v pondělí 13. září v 9 hodin do ulice Jilemnického, konkrétně před základní školu.

Sportovní hry seniorů v sobě zahrnují takové disciplíny, jako je plavání, cyklistika, turistický pochod či tenis. Tenisový turnaj se uskuteční o den déle a potrvá dva dny. To znamená, že začíná 14. září a končí o den déle 15. září. Turnaj se uskuteční v tenisovém areálu na Štěpánce. Cyklisté vyjedou na svých kolech také 14. září od budovy Compaqu v ulici Vančurova.

O den později se uskuteční turistická část her, jejíž start je plánovaný u budovy magistrátu města. Poslední disciplínou je plavání, které se bude konat 16. září v plaveckém bazénu. A v tento den se také Sportovní hry seniorů slavnostně zakončí. Od 15 hodin ve Vzdělávacím centru Na Karmeli proběhne slavnostní zakončení již třetího ročníku her.

Životní styl seniorů na Mladoboleslavsku

Je skvělé vidět, že se stále najde velké množství seniorů v našem městě, kteří neváhají a rok co rok se účastní těchto sportovních akcí. Je pochopitelné, že vše se odvíjí od zdraví, kterému je doslova vše podřízeno.

Pakliže si tělo či zdraví postaví hlavu, není o čem dále diskutovat. Naštěstí existují různé podpůrné přípravky, léky či vitamíny, které seniorům dopomáhají v rychlejší léčbě, regeneraci či v pouhé prevenci. Na trhu lze dohledat opravdu pár kvalitních produktů, které mohou dotyčné osobě pomoci.

Pokud již není možné, aby se dotyčný senior účastnil sportovních her, stále jsou zde jiné formy zábavy, které lze v našem městě provozovat. Například je to romantická procházka lesoparkem Štěpánka či návštěva městského divadla či muzea. Možností je více, stačí si jen vybrat tu správnou.

Také je vhodné zmínit, že senioři mohou využívat městské hromadné dopravy kdykoliv zcela zdarma. Stačí se jen prokázat při nástupu do autobusu platným dokladem, na kterém bude čitelný rok jejich narození.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby