Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 21. února 2024, svátek má Lenka | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

RAFL – regionální amatérská florbalová liga

Čtvrtek 2. září 2010 Sport

V neděli 5. září 2010 začne již šestá sezóna regionální amatérské florbalové ligy tzv. RAFL. V sezóně 2010/2011 se utká o tradiční putovní pohár 26 týmů, rozdělených do dvou lig. První ligy se zúčastní 12 týmů, druhá liga bude hostit ve dvou dalších divizích 14 týmů, rozdělených po sedmi týmech. Zápasy budou probíhat v halách 6. Základní školy a v Sokolovně na Výstavišti. Zápasy jsou samozřejmě přístupné široké veřejnosti, a proto, pokud se o tento sport zajímáte nebo si chcete zpestřit víkend, vydejte se na florbal.

Foto: www.florbal-rafl.com - Zápas ligy RAFL

Florbal se stává populárním sportem

Oblíbenost florbalu, který je často laiky zaměňován s hokejbalem získává v posledních letech více a více na oblibě a to nejen v okrese Mladá Boleslav. Tomuto sportu se věnují zejména mladší ročníky, avšak naleznou se i skupinky kolem 40 let, kteří si rádi tuto kolektivní hru zahrají. Oblíbenost florbalu je vidět i na vývoji samotného RAFLu, kde v první sezóně 2005/2006 hrálo pouze 8 týmů, a dnes nastupuje 26 týmů s počtem 331 hráčů. Zájem značně převyšuje možnosti regionální amatérské ligy, která je omezena zejména místy, kde se dá florbal na určité úrovni hrát. Vedení ligy, dostalo mnoho žádostí, kterým nemohlo bohužel vyhovět z důvodů kapacit hal a nadměrné administrativy. O RAFL se nezajímají pouze týmy z Mladoboleslavska, ale mnohé žádosti přišly i z Libereckého nebo Hradeckého kraje. RAFL současně i spolupracuje s 1. PTS Táborník, což je organizace, která se zaštiťuje volnočasové aktivity mládeže na Mladoboleslavsku. Oblast profesionálního florbalu pro Českou republiku zastřešuje Česká Florbalová Unie.

Týmy - sezóna 2010/2011

V první lize se vyskytují týmy, které mají již několik aktivních sezón za sebou. Jedná se o tým CDB Mladá Boleslav, který je i zatím nejúspěšnějším týmem RAFLu a vyhrál již 3 ročníky, za ním následují: Dr.ACI Veselá, FBC Vikings, FBK Cerberos, FBK Devils, FBK Pilich Vivatus, FBK Sklípkani, MHK Butchers, Mimoňští Sršni, Pixbo Kosmonosy, Real Mladá Boleslav, White Flying Rabbits.

Ve druhé lize hrají slabší týmy RAFL nebo nově přihlášené týmy. 2. Liga je letos poprvé rozdělena na dvě divize, kde v divizi A nastoupí týmy: Dragons Extasy, TJ Sokol Benbro, FBC Bakov Satans, Puma Mladá Boleslav, FBK Dynamo, Draci Mimoňe a FKB Gunners Brodce. V divizi B nastoupí týmy: Notor Band Klášter, FBK Squadra Juniors, FBC Gladiators, FBC Lightnings, Ohnostrojaři, NO-RULES Sobotka a FBC Kopidlno.

Výsledky předchozích sezón

Sezóna 2009/2010 - pořadí první ligy: 1. CDB Mladá Boleslav, 2. Real Mladá Boleslav, 3. Mimoňští sršni. Pořadí druhé ligy: 1. Pixbo Kosmonosy, 2. Notor Band Klášter, 3. Dragons Extasy.

Sezóna 2008/2009 – pořadí první ligy: 1. FBK Pilich Vivatus, 2. Mimoňští sršni, 3. CDB Mladá Boleslav. Pořadí druhé ligy: 1. Dr. ACI Veselá, 2. FBC Vikings, 3. White Flying Rabbits.

Sezóna 2007/2008 nepřinesla oproti předchozímu ročníku této soutěže žádné velké překvapení, pořadí na stupni vítězů se nezměnilo - 1. místo CDB Mladá Boleslav, 2. místo Mimoňští sršni a 3. místo Real MB.

Sezóna 2006/2007 dopadla následovně: 1. místo CDB Mladá Boleslav, 2. místo Mimoňští sršni a 3. místo Real MB.

První sezóna RAFL 2005/2006 dopadla následovně: 1. místo Mimoňští sršni, 2. CDB Mladá Boleslav a 3. místo Real MB.

Jak se florbal hraje

Tento halový kolektivní sport se standardně hraje na hřišti, které zabírá 40 metrů na 20 metrů. Hřiště bývá většinou ohraničeno mantinely. Hráči ke hře využívají speciálních hokejek a střílí góly lehkým dutým (děrovaným) míčkem. Na plochu ke hře nastupuje 5 hráčů a jeden brankář, který chytá pouze ve výstroji bez hokejky. Obecná pravidla florbalu naleznete na stránkách České Florbalové Unie.

Pakliže se více o tento sport v mladoboleslavské regionu zajímáte, další informace, včetně aktuálních výsledků naleznete na internetových stránkách RAFL www.florbal-rafl.com nebo můžete přímo navštívit jeden ze zápasů.

Autor: KH
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby