Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 28. září 2023, svátek má Václav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Radůza vystoupí v mladoboleslavském Domě kultury

Čtvrtek 28. října 2010 Kultura

Řadíte se mezi skalní fanoušky originální zpěvačky české hudební scény Radůzy? Pak Vás bude jistě zajímat následující článek. Písničkářka Radůza se po dlouhých čtyřech letech vrací zpět do Mladé Boleslavi, kde v Domě kultury vystoupí i se svoji kapelou. Vystoupení se uskuteční v pondělí 8. listopadu od 20 hodin a vstupné bude na tento koncert činit 220,- a 250,- Kč.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Kdo je zpěvačka Radůza

Píše se rok 1993 a Zuzana Navarová objevuje mladou a nadanou zpěvačku s bluesově zabarveným repertoárem. Radůza není jen zpěvačkou, ale také i autorkou hudby a textů. Mnohdy jí je také přisuzována role multiinstrumentalistky.

Netrvalo dlouho a zpěvačka začala spolupracovat s takovými hudebními tělesy, jako jsou a byli Nerez, Cymbelín, Jablkoň, či skupina Abraxas. Zpěvačka také spolupracovala například s Michalem Pavlíčkem. Mimo to vystupovala například v kabaretu Václava Koubka.

Za zmínku také stojí dva obrovské počiny, kdy Radůza byla předskokankou americké zpěvačce Suzanne Vega a v létě 1999 poté předskokankou celosvětově známého skladatele Mikea Oldfielda.

Vlastní tvorba Radůzy

Debutové album Radúze vychází v roce 2001 a nese název Andělové z nebe. O dva roky později, tedy v roce 2003 ji vychází druhé album pod názvem Při mně stůj.

Rok 2003 byl pro zpěvačku vůbec úspěšný. Však ji přinesl ocenění v podobě hned tří sošek zlatých Andělů, které uděluje pravidelně každý rok Akademie populární hudby, a to v kategoriích Objev roku, Zpěvačka roku a Folk & Country. Následující rok pak získala Radůza ocenění v anketě Český slavík, konkrétně cenu Skokan roku.

Vraťme se ale zpět k samotné diskografii zpěvačky, která by se jako snažila dodržovat dvouleté přestávky mezi jednotlivými alby, což dokazuje i její třetí album, které vychází v roce 2005 pod názvem V hoře. V roce 2007 vychází Radúze film „Půjdu, kam chci“, na jehož režii se podílela Olga Špátová.

Rok 2007 je v podání zpěvačky opravdu produktivní. Kromě výše zmíněného filmu vychází Radůze další dvě alba, první pod názvem Vše v jednom a druhé V salónu barokních dam.

Hned další rok 2008 vychází zpěvačce již šesté samostatné album, plné pohádkového čtení se zpěvy. Toto album nese název O Mourince a Lojzíkovi.

A nakonec poslední album vychází v roce 2010, pod názvem Miluju Vás.

Chcete-li si poslechnout tuto báječnou písničkářku na živo, nezapomeňte, že již 8. listopadu se uskuteční od 20 hodin její koncert v Domě kultury v Mladé Boleslavi.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby