Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 21. února 2024, svátek má Lenka | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Psí útulek Mladá Boleslav

Čtvrtek 7. října 2010 Ostatní

Jen málokdo z nás asi pochopí, proč město Mladá Boleslav stále nemá fungující psí útulek. Dle posledních statistik se každoročně v našem regionu ztratí nebo zatoulá na několik desítek psů, kteří tak přijdou mnohdy nenávratně o své původní majitele. A co se s těmito pejsky stane pak? Pakliže mají to štěstí a přežijí, odchytí je většinou přivolaná hlídka městských strážníků, kteří vystrašená zvířata převezou na záchytné místo v Mladé Boleslavi.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Od této chvíle má dotyčný pejsek zhruba 4 dny na to, aby se ozval jeho původní majitel. Pokud se tak nestane, ztracený pejsek je následně převezen do 27 kilometrů vzdáleného města Lysá nad Labem, kde je poté ubytován v psím útulku Velas.

Asi Vás v tento moment napadá, proč nemůže magistrát města Mladá Boleslav vybudovat útulek přímo v našem městě, a proč se musí složitě čtyřnohá stvoření převážet do jiného města. Bohužel ani my nejsme schopni na tento dotaz upřímně a bez zaujetí odpovědět. Realita je zkrátka taková.

Odchycení psi putují až do Lysé nad Labem

Jak již bylo zmíněno výše, odchycení pejsci jsou opravdu převáženi do několika kilometrů vzdáleného města Lysá nad Labem, a to z jednoho prostého důvodu. Magistrát města Mladá Boleslav totiž uzavřel v polovině roku 2007 smlouvu s psím útulkem Velas v Lysé nad Labem. Zde si pak mohou případní zájemci o čtyřnohého mazlíčka najít svého nového a ideálního věrného přítele.

Pakliže se stane, že naleznete či spatříte ztraceného či opuštěného pejska v našem městě, popřípadě v nejbližším okolí, stačí tuto událost nahlásit na městské policii města Mladá Boleslav. Strážníci se pak o ztraceného pejska adekvátně postarají.

I přes veškerou péči a pravidelné očkování, které se pejskům v útulku v Lysé nad Labem dostává, by si naše město psí útulek zcela určitě zasloužilo. Však je mezi námi dost lidí, kteří nemají tu možnost cestovat po útulcích v Čechách, nicméně snahy zachránit nebohé čtyrnohé zvíře z útulku mají na rozdávání.

Kočkám se dostává azylu až na Českolipsku

Špatná situace nepanuje pouze kolem pejsků, ale také i kolem koček. V Mladé Boleslavi se nedostane azylu ani kočkám, které tak musí být převáženy do obce Kozly poblíž města Česká Lípa. A proč právě sem?

Magistrát města Mladá Boleslav, tak jako u psího útulku i v tomto případě, navázal v roce 2008 smluvní spolupráci s útulkem pro kočky, Bona v Kozlech.

Pokud byste zahlédli v parku našeho města, popřípadě na ulicích, ztracené či opuštěné kočky, můžete postupovat stejným způsobem jako u výše zmíněných psů. Stačí oslovit strážníky městské policie města Mladá Boleslav a ti se pak již o vše důležité postarají.

Je otázka, jak dlouho bude ještě Mladá Boleslav bez útulku pro opuštěná či ztracená domácí zvířata, ať už by se mělo jednat o psy nebo kočky. Ať tak či tak, nynější situace není ideální, o čemž vypovídají i narůstající negativní hlasy místních obyvatel. Snad se magistrát města Mladá Boleslav i k tomuto závažnému tématu v co nejkratší možné době dostane a začne jej se vší vážností řešit.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby