Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Psí exkrementy v ulicích

Pondělí 29. března 2010 Ostatní

Existují určité standardy, které se mezi lidmi stále drží. A my ostatní, i když se snažíme sebe víc o pozitivní změnu, ta bohužel přichází opravdu zvolna a po malých krůčcích. Lidé žijící ve městě Mladá Boleslav jistě vědí, na které téma se tento článek bude vztahovat. V podstatě až v minulých letech se začalo s intenzivnějším vytlačováním psích exkrementů z ulic města a zároveň i nabádáním majitelů psů k pravidelnému uklízení výkalů po svých miláčcích.

Foto: Boleslavan.cz - Koš na psí exkrementy

V dnešní době je takřka až nepochopitelné, proč někteří spoluobčané a zároveň i majitelé domácích mazlíčků, v našem městě stále nejsou schopni dodržovat základní hygienická pravidla ve vztahu člověk, zvíře a okolí. Vždyť u každého parku, na ulicích či odlehlých loukách se můžeme setkat se zelenými koši a s papírovými pytlíky, které jsou naší součástí a slouží právě jako pomocný nástroj k úklidu exkrementu po našem čtyřnohém mazlíčkovi.

Samozřejmě, že většina z nás po svém mazlíčkovi uklidí a tím tak eliminuje nepříjemnosti, které by mohly nastat v běžném životě. Představme si nyní takovou menší modelovou situaci. V hlavní roli mladá maminka s kočárkem, která se chystá na nákup základních potravin. Cestu do obchodu si chce zkrátit přes park, který je blízko jejímu domu. Bohužel však při své cestě za nákupem neopatrně přejede exkrement, aniž by cokoli tušila, přijede s kočárkem do obchodu.

Kdo je poté na vině? Na koho se poté lidi dívají skrz prsty? Pochopitelně na maminku, která bude okamžitě označena za viníka, byť je více než jasné, že někdo naprosto jiný očividně zanedbal úklid po svém čtyřnohém miláčkovi.

Na tento problém, související s nedisciplinovaností našich občanů, velice razantním způsobem poukázala letošní zima. Díky obrovskému přívalu sněhu bylo město Mladá Boleslav dlouhou dobu pod bílou peřinou, která velice snadno zakryla vše lidskému oku nepříjemné, včetně psích exkrementů. Bohužel i zima jednoho dne skončí a spolu s ní roztaje i ten poslední centimetr sněhu, pod kterým se, světe div se, ukrývá psí exkrement.

Jistě máte stále v živé paměti to, jak nebezpečné bylo projít parkem, popřípadě ulicí, která byla po dlouhou dobu pod sněhovou pokrývkou. Člověka až zaráží, proč lidé, kteří jdou ven na procházku se svým mazlíčkem, neuklidí jeho výměšek. Vždyť sníh ani mráz přeci nemohou být důvodem k tomu, aby dotyčný úmyslně přehlédl či dokonce přímo ignoroval to, co mu jeho mazlíček pod nohami vytvořil.

Ozývají se hlasy, které poukazují na to, že by v tomto ohledu měla zasahovat městská policie razantnějším způsobem. Pakliže by viděla dotyčného, jak úmyslně ignoruje exkrement, který vteřinu předtím jeho mazlíček vyprodukoval, okamžitě by měl dostat pokutu za znečištění veřejného prostranství a zároveň by musel zmíněný dáreček uklidit.

Samozřejmě, že toto není nic nového a městská policie má skutečně ve svých rozpisech přikázáno hlídat neukázněné majitele psů. Otázkou ovšem zůstává, zda-li jsou postihy adekvátní a účinné. Mnohdy je realita jiná a my se stále můžeme dnes a denně setkat s nepříjemnými dárečky na ulicích, v parcích či parkovištích.

Pokud bychom zde měli vyjádřit svůj názor na toto téma, osobně si myslíme, že je to něco přímo v nás samotných. Někteří z nás zkrátka nechtějí uznávat společné hodnoty, jsou zahleděni samy do sebe a z toho následně pramení právě i tento neohleduplný přístup k nám ostatním.

Věřme, že se tento jejich přístup do budoucnosti změní a my se budeme moci v klidu procházet parky bez toho, abychom museli každých dvacet kroků kontrolovat naše podrážky u bot. Lidé se mění podle toho, jak se mění společnost. Pokud se všichni budeme chovat zodpovědně a budeme více tolerantní a ohleduplní ke svému okolí, tyto nepříjemnosti zkrátka vymizí z našeho života.

Časem pak bude úklid exkrementu po našem mazlíčkovi tak přirozenou věcí, jako je u nás spláchnutí na WC.

Možná by se do tohoto boje měl zapojit více i magistrát města Mladá Boleslav. Poukázat na tento problém, který zde stále je a přesvědčit místní obyvatele k nápravě. Postihy od městské policie je jedna věc, ale s lidmi se musí více komunikovat a přesvědčit je o tom, že to co dělají, respektive nedělají, není pro nás ostatní dobré. Uvidíme, jakým směrem se budeme v tomto případě udávat a zda-li se za pár let něco v tomto ohledu změní. Věřme, že se stane dříve město Mladá Boleslav čistým místem bez psích výměšků.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby