Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Provizorní parkoviště na Náměstí Míru

Čtvrtek 22. dubna 2010 Ostatní

Pravděpodobně jste si toho již také mohli všimnout. Na Náměstí Míru v Mladé Boleslavi vzniklo nové provizorní parkoviště pro zhruba třicet aut. Toto parkoviště je určeno výhradně pro rezidenty, žijící na starém městě a přilehlých ulicích. Důvodem je pokračující revitalizace v této oblasti, což má za následek úbytek volných parkovacích míst právě pro místní obyvatele města. Provizorní parkoviště na Náměstí Míru se otevřelo ve středu, tedy 21. dubna.

Foto: Boleslavan.cz - Náměstí Míru v Mladé Boleslavi

Mnoho lidí se zcela po právu může obávat toho, že se z provizorního parkoviště na Náměstí Míru stane parkoviště permanentní. Tyto dohady okamžitě vyvrátil primátor města Mladá Boleslav Raduan Nwelati, který se jasně vyjádřil na adresu rezidentů, že parkoviště v této lokalitě je skutečně a pouze dočasné. Lidé, žijící v této oblasti si mohou být jisti tím, že toto parkoviště bude v provozu do již zmíněného ukončení revitalizace Staroměstského náměstí.

Toto parkoviště, respektive jeho kapacita by měla být plně využívána v momentě, kdy bude uzavřena ulice Starofarní, a to včetně parkoviště u věže za magistrátem. Tato změna je plánována na 24. dubna. Všichni rezidenti, žijící v této oblasti budou magistrátem o nové možnosti parkování včas informování. Magistrát si pochopitelně ztížené podmínky parkování a vše s tím spojené uvědomuje, nicméně revitalizace Staroměstského náměstí a přilehlých ulic byla již nutným a nevyhnutelným krokem.

Vzhledem k dočasně vytvořené parkovací ploše na Náměstí Míru budou částečně omezené páteční ovocné a květinové trhy. Omezení se netýká počtu jednotlivých stánků, spíše jejich rozložení a umístění. Lidé, zajímající se o nákup květin či čerstvého ovoce v tento den, budou nuceni akceptovat nové rozložení stánků podél květinových záhonů na náměstí.

Na druhou stranu to pro obyvatele města Mladá Boleslav není nic nového a lidé, zajímající se o stánkový prodej v této oblasti již měli možnost si toto rozložení hned dvakrát v minulosti vyzkoušet. Snad tato změna nebude mít negativní vliv na samotný prodej květin, popřípadě ovoce jednotlivých prodejců.

A co je vlastně tím pravým důvodem, díky kterému na Náměstí Míru vzniklo toto provizorní parkoviště? Jak již bylo zmíněno výše, hlavním důvodem je revitalizace Staroměstského náměstí a přilehlých ulic. Pojem revitalizace je součástí celku, který se nazývá integrovaný plán rozvoje města Mladá Boleslav.

Tento integrovaný plán rozvoje města představuje v podstatě soubor projektových záměrů, které jsou mezi sebou jak prostorově, obsahově, ale hlavně i časově provázané. A právě v rámci tohoto integrovaného plánu rozvoje města Mladá Boleslav je i zmíněná revitalizace Staroměstského náměstí, která v sobě obsahuje obnovu městského mobiliáře, výstavbu a hlavně také rekonstrukci dopravní infrastruktury města, výsadbu veřejné zeleně a obnovu místních parků, realizaci dětských a sportovních hřišť.

V rámci integrovaného plánu rozvoje města se počítá také s opravami a modernizací hlavních částí bytových domů města. Tento plán je financován Integrovaným operačním programem, jenž je v pověření Ministerstva pro místní rozvoj České republiky.

Je více než jisté, že nikoho z nás nynější zásahy do každodenního provozu ve městě moc netěší, ale pakliže jsou tyto prováděné změny k prospěchu nás všech, výsledný efekt zcela jistě převýší nynější stresové a nepříjemné situace, kterými si dnes a denně musíme procházet.

Mladá Boleslav je jedním z nejvíce dynamicky se rozvíjejících měst v České republice. Pochopitelně, že tento růst a rozvoj si spolu nese určitá omezení, která vznikají při obnově, opravě nebo výstavbě nových ploch. Lidé musí zkrátka s těmito omezeními počítat a naučit se s nimi žít, byť se jedná jen o dočasné řešení.

To samé se týká i dočasně vybudovaného parkoviště na Náměstí Míru. Samozřejmě, že lidé žijící v přilehlých domech nebudou nadšeni, ale pokud bude výsledným efektem moderní a upravené Staroměstské náměstí, které bude v budoucnosti reprezentovat naše město, pak je tato daň v podobě dočasného parkoviště stravitelná.

Revitalizace a vůbec celý integrovaný plán rozvoje města Mladá Boleslav přináší také možnost vzniku nových volných pracovních příležitostí pro ty, kteří dlouhodobě nemohou najít slušně placené zaměstnání. Je jen dobře, že se město Mladá Boleslav rozrůstá a dává svým obyvatelům nové možnosti, pocit moderního života a dynamiky.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby