Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Prodejci na ulicích

Pondělí 10. května 2010 Ekonomika

Určitě jste se již v minulosti s nimi setkali. Pouliční prodejci ve slušivých oblecích, nabízejících služby všem, kteří se dostanou do jejich blízkosti. Tito prodejci se Vás snaží přesvědčit o tom, abyste koupili jejich zaručeně nejlepší produkt, který se na českém trhu nabízí. Pochopitelně, že mnohdy jsou tito prodejci úspěšní a to díky své neúnavné snaze a nátlaku na dotyčného. Nejvíce zlomitelní jsou lidé postaršího věku a prodejci si tuto výhodu velice dobře uvědomují.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

V minulosti to byli pouliční prodejci, nabízející SIM karty toho či onoho operátora. Samotný prodej by asi nebyl problém, pokud by Vám bylo vše důkladně vysvětleno tak, aniž by prodejce mlžil a zatajoval poměrně zásadní nedostatky samotného obchodu. Bohužel se tak nikdy nestalo a prodejci nabízeli vesele nevýhodné smlouvy nic netušícím kolemjdoucím dál.

Výsledným efektem pak byly dlouhé minuty strávené na telefonu s operátorem a rušení nevýhodné smlouvy, uzavřené na ulici s prodejcem.

Nebyli to ale jen pouliční prodejci SIM karet, které bylo možné v našem městě potkat, zde náš příběh nekončí. Mnohem častěji se mohou místní obyvatelé setkat s nepříjemnými pouličními prodejci. Za vše hovoří případ ze začátku měsíce února. Kdy museli městští strážníci zasáhnout v blízkosti obchodního centra Baumax proti nepříjemně vyhlížející skupince mužů, kteří obtěžovali kolemjdoucí občany a nabízeli jim za minimální částky různé elektrospotřebiče, jako jsou mobilní telefony, digitální fotoaparáty atd.

Strážníci u tohoto případu zjistili, že se jednalo o romské občany Slovenské republiky, kteří zde naprosto neoprávněně provozovali pouliční prodej spotřebního zboží.

Toto samozřejmě nejsou jediné případy, na které mohli obyvatelé města Mladá Boleslav v posledních měsících narazit. Podobně fungující pouliční prodejce je možné potkat takřka na každém rohu. Někdy jsou tito prodejci více otravní a nepříjemní, někdy méně. Nicméně pro oba případy platí stejné řešení.

Jakmile se dostanete do kontaktu s těmito pochybnými pouličními prodejci, neprodleně volejte policii České republiky, popřípadě strážníky městské policie. Vaše reakce může uchránit jiné, méně odolné občany našeho města.

Problém totiž spočívá v jedné dosti zásadní věci. Více důvěřiví občané ze sebe nechají vylákat peníze za velice často nekvalitní spotřební zboží, které pochopitelně nelze v žádném případě nikde reklamovat. Potencionální kupci si toto riziko neuvědomují, a když jej mají doma samozřejmě nefunkční, teprve až zde zjistí, jak velkou udělali chybu, což už je zpravidla pozdě.

Na mnoha místech České republiky se pomalu a jistě zavádějí nové vyhlášky, které pouliční prodej omezují, popřípadě zcela zakazují. V případě, že tuto novou vyhlášku pouliční prodejci poruší, hrozí jim pokuta, a to mnohdy až do výše několika desítek tisíc korun.

Pouliční prodejci musí být takto přísně trestání, poněvadž jejich chování mnohdy hraničí až s hyenismem. Jejich dokonale zvládnuté triky a mnohdy až psychologické finty, jak přesvědčit svou novou oběť k nákupu jimi nabízeného zboží, je zkrátka velice profesionálně zvládnutá a běžný občan tak snadno podlehne. Především pak lidé staršího věku. Problémem jsou také velice nevýhodné smlouvy, které při prodeji spotřebního zboží kupující uzavírají. Nejen, že kupují mnohdy předražené výrobky, které ani vlastně nepotřebují, ale také uzavírají nevýhodné smlouvy, ve kterých svým podpisem velice často souhlasí s tím, že zboží nelze reklamovat či jiným způsobem vrátit.

Toto je opravdu neadekvátní jednání pouličních, popřípadě podomních prodejců, které by mělo být co nejrychleji řešeno globálně, v rámci celé České republiky a nejen regionálně. Poněvadž pro podobného prodejce opravdu není problém sednout do auta a z Hodonína, kde tato vyhláška již platí, odjet například k nám do Mladé Boleslavi a zde si v klidu a vesele prodávat dál nic netušícím a důvěřivým občanům našeho města.

Dávejte si opravdu velký pozor, s kým se dáváte na ulici do řeči a už vůbec nepřipusťte žádný pouliční prodej ve Vašem okolí. Pokud je Váš soused či sousedka postaršího věku, informujte je o těchto možných rizicích a nepříjemnostech, které je mohou na každém kroku potkat. Věříme, že Vám tento článek alespoň částečně pomohl a Vy se tak vypořádáte s těmito nebezpečnými podvodníky velice důrazně a rychle, například tím, že zavoláte městskou policii.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby