Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Připravte se na Průvod tříkrálový

Úterý 14. prosince 2010 Kultura

Již tuto sobotu, tedy 18. prosince se uskuteční obyvateli města Mladá Boleslav velice oblíbený Průvod tříkrálový, který pořádá Muzeum Mladoboleslavska. Průvod bude zahájen na Českobratrském náměstí v 15 hodin. Z tohoto stanoviště se poté všichni účastníci průvodu, včele s třemi mudrci z dalekého Východu, včetně nepostradatelného velblouda s krojovanými pohaněči, vydají směrem přes Staroměstské náměstí na nádvoří mladoboleslavského hradu.

Foto: Muzeum Mladoboleslavska - Program

Kolem půl šesté se mohou všichni účastníci sobotního průvodu poklonit v hradním sklepení před živým betlémem. Kromě toho, bude navíc možné odnést si odsud betlémské světlo, které by sem mělo být dopraveno mladoboleslavskými skauty.

Mudrci z východu, jejich historie a podstata

Na základě novozákonních evangelií tři mudrcové, lidovým označením tři králové, navštívili krátce po narození Ježíše. Přišli za ním do Betléma a přinesli mu myrhu, kadidlo a zlato. Pakliže bychom se měli držet striktně bible, jednotlivých jmen bychom se nedočetli. Jména Kašpar, Melichar a Baltazar byla přisouzena mudrcům až na základě středověké legendy.

Samotnou podstatou tohoto svátku je stejný a naprosto totožný jmenovatel, Narození Páně. Svátek Tří králů víceméně upozorňuje na okamžik, kdy se Ježíš Kristus zjevuje nejen samotnému národu izraelskému, ale i všem ostatním.

Nyní se ale opět vraťme k sobotní akci a jejímu samotnému průběhu. Jako již tradičně bude velice příjemným zpestřením vystoupení pěveckého souboru ZŠ Dalovice, které proběhne i během letošního ročníku. Dále zde nebude chybět ani tradiční vánoční občerstvení, včetně horkých nápojů a další široké nabídky jídel.

Pakliže byste měli mimo jiné zájem i prohlídku hradu, popřípadě zhlédnutí některých z výstavních či expozičních prostor muzea, budete mít jedinečnou šanci učinit tak až do 18 hodin zcela bezplatně, tedy zdarma. Kromě toho bude také možné zhlédnout v muzejní herně, zvané Muzeion, ukázky výroby foukaných skleněných ozdob.

Pokud byste měli zájem, můžete si zde tento výrobní postup samy vyzkoušet, případně si i poté své výtvory odnést domů.

Kromě výše zmíněného průvodu se můžete také zúčastnit již tradičního Vánočního pochodu na Chlum, který pořádá rádio Jizera, a který je součástí cyklu Boty toulavý. Pakliže byste měli zájem, pochod startuje v 9:30 hodin na Staroměstském náměstí, a to u vánočního stromu.

A co bude čekat na účastníky pochodu v cíli? Především to budou horké nápoje a grilované maso pro všechny.

Letošní celodenní program Průvodu tříkrálového, včetně pochodu na Chlum bude zakončen kolem 18:00 hodin pestrobarevným ohňostrojem ze střechy hotelu Věnec na Staroměstském náměstí.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby