Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Přichází čas jarních a pomalu i letních brigád pro studenty

Úterý 26. dubna 2011 Ostatní

V případě, že se řadíte mezi studenty vysokých nebo středních škol, s největší pravděpodobností se dříve či později začnete zajímat o brigádu na jaro nebo léto. Tak jako tomu bylo v minulých letech, i tento rok se nebude příliš lišit a zájem o letní, případně o jarní brigády bude na území naší republiky, ale i v našem regionu Mladoboleslavska velký. Nabídka brigád může být vzhledem k dosaženému vzdělání mnohdy velice zajímavá. O jaké brigády je velký zájem, jakým způsobem brigády hledat a kde se dají vydělat slušné peníze, o tom budou následující řádky dnešního článku.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

O jaké brigády je každoroční zájem

Nabídka brigád během teplých měsíců v roce je poměrně široká, nicméně je jen pár brigád, o které je veliký zájem rok co rok. Jsou to především brigády, jako je hosteska nebo promotér na různých reklamních akcích, vychovatelé nebo vychovatelky na letních dětských táborech, barmani nebo barmanky na různých letních hudebních festivalech, případně na městských koupalištích. Zde se dají vydělat velice slušné peníze, byť se jedná pouze o letní brigádu.

Existují i další méně či více oblíbené letní brigády pro studenty, nicméně se domníváme, že nejvíce oblíbené budou ty výše zmíněné. V případě, že jste ale student a potřebujete každou korunu, vezmete jakoukoliv slušně placenou brigádu, i když se bude jednat například o práci v zemědělství.

V posledních letech mají studenti středních i vysokých škol zájem i o zahraniční brigády. Kromě tíženého výdělku mají tyto brigády pro studenty i přidanou hodnotu v podobě zlepšení se v komunikaci v cizím jazyce.

Brigády pro studenty v zahraničí

Tato brigáda je mezi studenty stále velice často vyhledávaná, a to nejen mezi středoškoláky, ale i vysokoškoláky. Sbírat ovoce se jezdí na různá místa v Evropě. Jsou to země, jako je Itálie, Anglie, Španělsko či Portugalsko. Sbírají se jahody, jablka, pomeranče, broskve, ale i zelenina.

Existují i další možnosti v zahraničí, jak si vydělat peníze. V létě je pro mnoho studentů velice lákavé vycestovat do přímořských oblastí a pracovat zde v různých restauracích nebo barech. Podmínku zde ale tvoří dokonale zvládnutý jazyk patřičné destinace, do které se chystáte.

Jakým způsobem lze hledat informace o brigádách

Každý mladý člověk v dnešní době používá internet, tudíž pro něj nebude problém pomocí oblíbeného vyhledavače najít některou z nabízených brigád na regionu Mladoboleslavska, případně v jeho širokém okolí. Stačí jediné, do vyhledávacího řádku zadat patřičné klíčové spojení slov, pomocí kterých se mu dostane různých, méně či více tématických výsledků.

Na druhou stranu, budete-li chtít hledat mimo svět internetu, existují různé pracovní agentury, které nabízejí vedle běžného zaměstnání na hlavní pracovní poměr i brigády pro studenty na jaro nebo léto. Stačí navštívit jejich kamenné pobočky a informovat se o aktuální nabídce jarních či letních brigád.

Brigády pro studenty a základní podmínky

Na základě platného zákoníku práce je možné v České republice zaměstnávat studenty od 15 let věku. Zákoník také hovoří o maximálním počtu hodin, které mohou studenti (brigádníci) odpracovat. Dohromady to je 40 hodin týdně, tedy maximálně 8 hodin denně.

Studenti nesmí pracovat přes noc, nesmí pracovat přesčas a kromě toho nesmí pracovat v rizikových provozech, které by je mohly jakýmkoliv způsobem ohrožovat na zdraví. Důležité je také zmínit zákaz práce v úkolu.

Věříme, že Vám náš článek pomůže a letošní jarní nebo letní prázdniny se Vám podaří najít ideální brigádu, při které si nejen vyděláte slušné peníze, ale nasbíráte i nezapomenutelné zážitky a zkušenosti.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby