Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 28. září 2023, svátek má Václav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Práce na zahrádkách volá

Čtvrtek 6. května 2010 Ostatní

Každý rok, těsně před samotným začátkem jara, většina majitelů zahrádek netrpělivě očekává první slunný den, ve který se natěšeni a plní odhodlání, vydají na své milované a udržované útočiště. V okolí Mladé Boleslavi jsou desítky takovýchto zahrádek, rozsetých po širokém okolí jako takové malé vesničky, ve kterých si rok co rok majitelé produkují svoji zeleninu a ovoce pro své rodiny, přátelé či blízké.

Foto: Boleslavan.cz - Zahrádkářská kolonie Kosmonosy

Pro mnoho lidí jsou zahrádky takovou malou osobní oázou klidu, kde se dokáží naprosto přirozeně odprosit od každodenního shonu, nepříjemných situací a nervů, které je bohužel doprovázejí dnes a denně v práci nebo na ulici. Dalo by se říci, že se jedná o velice účinnou relaxační terapii zahrádkou. Čerstvý vzduch, zeleň, klid a ticho jsou velice schopné a účinné faktory, které dokáží pozitivně ovlivnit lidské vnímání a mysl člověka takovou.

Letošní zima byla v našem regionu opravdu silná a pro mnoho lidí až nepříjemná. V Mladé Boleslavi se stovky lidí potýkali se situacemi, které byly někdy až životu nebezpečné. Určitě Vám utkvělo v paměti i to obrovské množství sněhu, které s prvním příchodem teplého počasí pomalu, ale jistě začalo ohrožovat obyvatele města Mladá Boleslav na jejich životech. Také i proto v této souvislosti bylo evidováno hned několik případů, ve kterých byly zasaženy padajícím sněhem ze střech domů. Následně poté musely být ošetřeny v místní nemocnici.

Naštěstí se však nikomu nic vážného nestalo a díky tomu se do černých statistik města Mladá Boleslav nezapsala žádná událost, ve které by došlo ke ztrátě na životě. Jakmile se poté počasí začalo měnit a sluníčko nám opět ukázalo svoji rozzářenou tvář, okamžitě majitelé zahrádek a milovníci přírody pozorně studovali počasí na příští dny a týdny.

Každá zahrádka vyžaduje pečlivé přípravy a údržbu před začátkem sezóny, ale také i v jejím průběhu. Proto je více než nutné se na toto období opravdu důkladně připravit. Je zapotřebí překontrolovat zahradnické nářadí, popřípadě nějaké dokoupit či opravit. Rozhodně Vám doporučujeme nechat nabrousit motorovou pilu, motyčky či sekyrku. Neopomeňte také dokoupit semínka různých plodin, popřípadě se vyplatí nakoupit i různé sazenice předem.

Také Vám vřele doporučujeme různé tématické časopisy, knížky a televizní pořady, které lze sledovat snad na všech televizních stanicích. Lidé se zde mohou často dozvědět velice praktické a cenné rady, díky kterým se může stát zahrádka opravdovým rájem na Zemi a hlavně také díky dobře míněným radám je více než reálné a efektivní navýšení produkce u jednotlivých plodin, které se na zahrádce nacházejí.

Další, velice oblíbenou činností, kterou zahrádkáři a nejen oni na svých pozemcích často v létě provozují, je grilování. Teplé letní večery doslova lidi přemlouvají k tomu, aby trávili více času venku v přírodě u ohně. Proto se můžeme mnohdy setkat s precizně vyřešenými a zabudovanými letními pergolami či jinými praktickými přístřešími, které slouží právě pro noční letní grilování jako taková menší ochrana před příležitostnými deštíky.

Zahrádky jsou opravdu něčím úžasným, obzvlášť pro lidi, kteří žijí ve městě jako je Mladá Boleslav. Každý z nás si čas od času zaslouží prožít alespoň chvíli, u které do slova vypne a užívá si ten božský klid a ticho. Tuto atmosféru velice snadno navodí právě již zmíněná zahrádka. A pokud je s tímto klidem a pohodou spojena i nějaká ta produkce zeleniny či ovoce, dotyčný člověk musí být přímo v blaženém stavu.

Na závěr bychom Vás chtěli důrazně upozornit na jednu nepříjemnou, ale o to více důležitou skutečnost. V posledních letech se staly zahrádky cílem mnoha zlodějíčků a vandalů, kteří absolutně bez jakéhokoliv pocitu viny dokáží poničit chatky majitelů zahrádek.

Důvodem jsou mnohdy osobní problémy a závislost. Jinými slovy peníze. Zabezpečte proto důkladně svůj majetek před těmito lidmi, kteří absolutně nerespektují fakt, že majitelem dotyčné nemovitosti je absolutně někdo jiný.

Pokud bychom Vám mohli na závěr dát par cenných rad, nenechávejte v chatce nic drahého, popřípadě si vše, co je přenosné, odvážejte spolu s ostatními věcmi do bytu či domu, ve kterém žijete po zbytek roku. Uvidíte, že se Vám tento krok vyplatí. Ročně jsou evidovány desítky případů, ve kterých se dotyčný zloděj pokusil vloupat v zahrádkářské oblasti do nepřiměřeně a často velice bídně zabezpečených chatiček. Věřte, že v mnoha případech velice snadno uspěl a následně si odnesl věci v hodnotě několika tisíc korun.

Na závěr Vám přejeme jediné. Letošní letní sezónu si dostatečně užijete, přejeme Vám, abyste na Vaši zahrádce úspěšně vypěstovali vše, co na začátku jara zasejete a hlavně, užívejte si každou vteřinu strávenou venku v přírodě.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby