Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 28. února 2024, svátek má Lumír | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Parkování v Mladé Boleslavi

Středa 15. září 2010 Ostatní

Jistě jste se s tím také již setkali, chcete zaparkovat u divadla, před bankou, vyzvednout dítě ze školy nebo jen navštívit své známé a přitom nemáte kde zaparkovat svůj vůz. Ano, toto je obraz našeho města v dnešní době. Nedostatek parkovacích míst, který dnes a denně trápí desítky obyvatel v Mladé Boleslavi. Ono parkování v Mladé Boleslavi je vůbec závažné téma, které se snaží vyřešit magistrát již řadu volebních období. Ovšem na obhajobu magistrátu města je zapotřebí zmínit důležitý fakt, že se opravdu snaží. Například na Staroměstském náměstí, které bylo v minulosti jedním z nejvíce postižených a zatěžovaných míst, vzniká v současné době parkovací dům, který by měl tento letitý problém jednou pro vždy vyřešit.

Foto: Boleslavan.cz - Stavba parkoviště v ulici U penzionu

Magistrát města Mladá Boleslav si závažnost problému s parkováním ve městě velice dobře uvědomuje a snaží se provádět takové kroky, které by vedly k úspěšné eliminaci tohoto problému. Ať už se jednalo v minulosti o oblast v ulici Jaselská, kde vznikl v roce 2007 parkovací dům na hranici městské památkové zóny nebo současnost a již zmíněné Staroměstské náměstí, popřípadě nově budované parkoviště v ulici U penzionu, v blízkosti Nového parku a penzionu pro důchodce.

Parkovací dům u městského divadla

Velice zajímavou možností by se mohl zdát také v budoucnosti parkovací dům mezi budovami městského divadla a sokolovny v ulici Palackého. Prozatím se jedná pouze o studii proveditelnosti výstavby, kterou má v těchto dnech magistrát města k dispozici, nicméně jako nápad se to zdá být velice slušný a hlavně realizovatelný.

V tomto projektu se počítá s tím, že nad samotným parkovacím domem by zůstala sadová úprava, tudíž by ráz okolí zůstal nenarušen. Samotný parkovací dům by pak měl nabídnout 115 parkovacích míst, z nichž 6 míst by bylo určeno pro vozy tělesně postižených spoluobčanů.

Tato lokalita je jednou z nejvíce vytěžovaných lokalit v Mladé Boleslavi. Můžou za to především střední školy, banka i nedaleké středisko Svět. A právě tuto každodenní vytíženost by nový parkovací dům mohl lehce odstranit. Podle vypracované studie by se do parkovacího domu vjíždělo pomocí rampy napojené do Husovy ulice za sokolovnou. Velice netradiční a praktická by mohla být spojovací chodba přímo do již plánované Nové scény městského divadla.

V současné době se Mladá Boleslav potýká s problémem, zvaným nedostatek parkovacích míst, nicméně jak je vidět, jistá řešení existují a mohou obyvatelům města pomoci. Jak jistě ale všichni víme, i skvělé nápady jsou závislé na jedné jediné věci, a tím jsou dostatečné finance na samotnou realizaci.

Magistrát města bude v nejbližších dnech a týdnech zpracovávat žádost o dotaci, díky které by se mohla výše zmíněná studie realizovat. Snad naši radní uspějí a my se jednoho dne dočkáme bezproblémového parkovaní v našem městě.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby