Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Nový školní rok je tady

Středa 1. září 2010 Ostatní

Letní prázdniny jsou za námi a nyní nás a naše děti vítá další školní rok. Co to neznamená? Především to je a bude spousta starostí, které jsou neodmyslitelně se školní docházkou spojeny. Rodiče musí pomalu a jistě shánět školní potřeby pro své ratolesti a spolu s tímto shonem přicházejí opět ty nepříjemné finanční výdaje. V dnešním článku se Vám pokusíme nastínit veškeré informace, týkající se změn ve školství, včetně toho, kolik zaplatí průměrná rodina za školní potřeby pro jedno školou povinné dítě.

Foto: Boleslavan.cz - 9. Základní škola Mladá Boleslav - Pastelka

Kolik stojí školní potřeby

Průměrná česká rodina zaplatí na školních potřebách každoročně i několik tisíc korun. Pakliže je v rodině dětí více, částka se pochopitelně násobí. Tento rok nebude výjimkou, a proto by se měla každá rodina připravit na to, že na školních potřebách zaplatí minimálně několik stovek, spíše ale více. Pokusili jsme se pro Vás vytvořit modelovou situaci rodiny s jedním dítětem a vydali se na nákup školních potřeb.

Dopadli jsme takto. Za sešity jsme zaplatili zhruba 15 korun za jeden. Propiska nás vyšla zhruba od 10 do 20 korun. Pastelky, které každé dítě školou povinné potřebuje, nás stály kolem 50 korun (seženete ale i levnější). Pokud Vaše dítě nemá školní batoh, připravte se na investici kolem 1000 až 2000 korun. Starší děti budou vyžadovat například geometrické pomůcky, atlas, slovník a mnoho dalších neméně potřebných pomůcek pro studium, za které ve finále zaplatíme i několik tisíc. I na děti působí reklama, a proto se připravte, že Vaše ratolesti si budou chtít pořídit nejraději zrovna nelevné sešity, penály, aktovky (tašky) s potiskem co právě frčí např. Simpsonovi, Winx, Shrek, Spiderman, Scooby Doo, Bratz, Barbie, Twilight, Pú a mnoho dalších.

Na děti čekají nové předměty a písmo

Tento školní rok přinese našim dětem, ale i učitelům mnoho změn. Asi největší změnou jsou nové předměty, které čekají na děti. Dále to je nové školní písmo, které se budou učit prvňáčci a na středoškoláky čekají již mnohokrát zmíněné nové státní maturity.

Od září si budou moci děti ve školách vybrat mezi novými volitelnými předměty. Na výběr budou mít například z etiky či filmové a taneční výchovy. Předmět etika by měl dětem vštípit základní morální hodnoty a naučit je, jak se mají slušně chovat ke svému okolí.

Další výše zmíněné předměty, jako je taneční výchova má děti učit vyjadřovat své pocity pohybem. Filmová výchova bude děti naopak poznávat umělecké cítění a mimo to také děti naučí pracovat s audiovizuální technikou.

Také je nutné podotknout, že jsou tyto předměty nepovinné a školy samy rozhodnou, zda-li je zařadí, či nikoliv.

Zmínili jsme také nové písmo, které by se měli učit od tohoto školního roku na školách prvňáčci. Jedná se o písmo, zvané Comenia Script, které by mělo být od tohoto školního roku v osnovách 40 základních škol po celé České republice. Dle slov autorky tohoto písma, se jedná o jednodušší a čitelnější písmo, které se při psaní spojuje jen částečně.

Tento typ písma se bude testovat a ověřovat dva roky, a pokud se osvědčí, bude poté školám nabídnut jako jakási alternativa k výuce psaní.

Státní maturity jsou tady

Na středoškoláky čeká koncem tohoto školního roku zcela nová zkouška dospělosti. Ano, státní maturity jsou zde. Příští rok odstartuje první vlna zkoušek, která bude až na zkoušky z cizího jazyka a češtiny pouze a jen celá ve formě písemného testu. Studenti se nemusí bát neznámého. Hned v říjnu si totiž projdou velkou maturitní generálkou, při které si vyzkouší vše nanečisto.

Počet škol na Mladoboleslavsku

Na závěr nám dovolte alespoň okrajově zmapovat Mladoboleslavský region a přiblížit Vám počet škol, které se zde vyskytují. Přímo v Mladé Boleslavi se nachází 12 základních škol a 12 škol mateřských. V Mladé Boleslavi se také nachází pět státních a pět soukromých středních škol a učilišť, včetně dvou osmiletých gymnázií. Kromě středních škol se v Mladé Boleslavi také nachází vysoká škola místní automobilky Vysoká škola ŠkodaAuto.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby