Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Nový ročník, nové logo soutěže a co Boleslav?

Neděle 18. července 2010 Sport

Další ročník fotbalové Gambrinus ligy je tu a nás zajímalo, jakým způsobem se připravoval mladoboleslavský tým na další sezónu. Jaké jsou jeho nové posily a ambice v sezóně 2010 – 2011. Především je důležité zmínit všechny přestupy, které se týkají mladoboleslavského týmu. Mezi nově příchozími hráči nalezneme australského juniorského reprezentanta Keremeho Buluta. Australský mladík odehrál v letní přípravě osm z devíti přípravných utkání, ve kterých dal čtyři góly.

Foto: Boleslavan.cz - Městský stadion Mladá Boleslav

Jeden gól vsítil Slavii, dva Jablonci a jeden pak kyperskému týmu Apoel Nikosia na hřišti v Obertrunu, a to v rámci rakouského herního kempu, kterého se FK Mladá Boleslav zúčastnila. Australského střelce kromě vytříbené techniky také zdobí četné množství tetování po jeho těle. Slovy Keremeho se nejedná o módu, nýbrž o posedlost, navíc v jeho rodině je potetovaný snad úplně každý.

Další posilou mladoboleslavských řad je třiatřicetiletý zkušený stoper z Mostu, Petr Johana. Ten uzavřel s FK Mladou Boleslav dvouletou profesionální smlouvu s trváním do 30. června 2012. Petr Johana ve své kariéře nastoupil již ke 138 tuzemským zápasům, ve kterých dal 10 gólů. Do české fotbalové reprezentace nahlédl celkem třináctkrát. Snad se tento přestup mladoboleslavskému klubu vyplatí. Zkušenost v zadních řadách týmu je vždy polovinou úspěchu.

Nejsou to ovšem jen přestupy do mladoboleslavského klubu, ale také odchody, které nový ročník Gambrinus ligy přináší. Tuto sezónu již na trávníku s dresem FK Mladá Boleslav neuvidíme běhat Ludovica Sylvestreho, který po dvouletém působení v Mladé Boleslavi přestoupil do anglického Blackpoolu, jakožto nováčka anglické Premier league.

Ludovic podepsal avizovaný dvouletý kontrakt s opcí na angažmá pro další rok. Držme tomuto nadějnému fotbalistovi palce, ať se mu v nejtvrdší a zároveň nejsledovanější lize světa podaří prorazit a uspět.

Změny neproběhly pouze na trávníku či na lavičce mladoboleslavského týmu, ale také i ve vedení týmu. Konkrétně se změnil post sportovního ředitele FK Mladá Boleslav. Tuto významnou klubovou pozici nyní zastává Ladislav Minář, který nahradil Zdeňka Kudelu, který působil v Mladé Boleslavi uctihodných osm let.

A jaké jsou tedy ambice mladoboleslavského týmu pro rok 2010 – 2011? Pochopitelně, že ty nejvyšší. Není nutné podotýkat, že dosažení nejvyšší české ligy je již samo o sobě úspěchem.

Nicméně po předešlých úspěšných ročnících, kdy FK Mladá Boleslav dvakrát senzačně vstoupila do evropských pohárů a díky tomu mohla narazit na tak věhlasné týmy jako je například Olympique Marseille, Paris Saint-Germain, Villareal CF, ACF Fiorentina, AEK Athény či Palermo, se předpokládá minimálně umístění v horních příčkách tabulky.

Mladoboleslavští fanoušci zkrátka neočekávají nic jiného, než urputné boje o přední příčky tabulky v Gambrinus lize, a tím i možnost zkusit se poprat o evropské poháry v čele s Ligou mistrů.

Samozřejmě, poslední ročníky mladoboleslavským dvákrát moc nevyšly, nic ale není ztraceno na dobro a již tento ročník Gambrinus ligy může být zlomovým. Proto držme našim mladoboleslavským fotbalistům palce při jejich tažení první ligou a přijďme je podpořit, minimálně na jejich domácí zápasy. Každý bod se počítá a na domácím hřišti zrovna tak.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby