Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 30. listopadu 2022, svátek má Ondřej | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Nové veřejné WC jsou konečně přístupné

Pondělí 4. října 2010 Ostatní

Již od roku 2002 se tento nepříjemný problém řeší a muselo uběhnout neuvěřitelných 8 let, aby se magistrát města Mladá Boleslav dostal k rozumnému vyústění této choulostivé a pro všechny obyvatele města nepříjemné problematiky. Před 3 týdny se objevily první mobilní veřejné toalety, konkrétně byly nainstalovány v úterý 14. září v lesoparku Štěpánka, nedaleko dětského hřiště.

Foto: Boleslavan.cz - WC na Štěpánce

Celkem by mělo být nainstalováno po městě sedm mobilních veřejných toalet, které radnice města Mladá Boleslav bude postupně v průběhu měsíce září a října instalovat například na Výstavišti, blízko autobusové zastávky, dále pak u budovy magistrátu v Havlíčkově ulici, na Rozvoji u restaurace, mobilní veřejná toaleta nebude také chybět u sportovní haly a na Náměstí Míru. Magistrát také plánuje instalaci toalet v blízkosti parčíku nad kruhovým objezdem.

Výše zmíněné lokality pomohli vybrat i svými názory samotní občané města Mladá Boleslav. Pochopitelně, že konečné slovo muselo mít město, poněvadž v několika případech byl výběr ovlivněn jak technickými podmínkami, tak hlavně i samotnými majiteli pozemků, na kterých by mobilní veřejné záchodky stály.

Jak jsme již zmínili v úvodu dnešního článku, toto téma je velice choulostivé a pro mnoho obyvatel našeho města doslova noční můrou, která jim nedá spát již celou řádku let. Naštěstí se již v brzké době dočkáme řešení, které problém s veřejnými toaletami na dobro vyřeší.

Koneckonců i ze slov primátora Raduana Nwelatiho je patrné, že je nesmírně rád za to, že se tento letitý problém jednou pro vždy vyřeší.

Jaký je vzhled mobilních záchodků

Mobilní veřejné záchodky jsou vyrobeny z nerezu a skládají se ze dvou částí, spojené do jednoho celku. První část záchodku tvoří uzamykatelná kabina, kterou je možné použít po vhození pětikorunové mince. Tato místnost je navržena tak, aby díky svému prostoru mohla být využívána i zdravotně postiženými spoluobčany. Pochopitelně, že nechybí ani pomocná madla.

Mimo jiné je v této místnosti také zrcadlo, umyvadlo a klozet. Na druhé straně veřejného záchodku přiléhá druhá část, volně dostupná a pouze jen z jedné strany zakrytá. I tato část disponuje umyvadlem, navíc je zde umístěn i pisoár.

Kdo bude zajišťovat úklid záchodků

Nové mobilní veřejné záchodky bude mít na starosti město, tedy i pravidelný úklid těchto nových toalet. V pravidelných časových intervalech by se měly jednotlivé toalety podrobit úklidu a vyčištění a zůstat tak neustále čisté a připravené ke každodennímu použití.

Snad se dočkáme velice brzy kompletního rozmístění jednotlivých záchodků po našem městě. Občané města Mladá Boleslav čekali příliš dlouho na tento okamžik, proto věřme, že výsledek bude stát opravdu za to.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby