Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 21. března 2023, svátek má Radek | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Nové náměstí v Bělé pod Bezdězem

Středa 28. dubna 2010 Turistika

Poslední dubnový týden, konkrétně 28. dubna, přinesl obyvatelům města Bělá pod Bezdězem netradiční slavnostní událost. Místní obyvatele se dočkali otevření zrekonstruovaného náměstí, které nyní nabízí mnoho nových a zajímavých prvků, které doposud městu chyběly. Slavnostní otevření náměstí mělo skvělou atmosféru a především počasí celé této zvláštní příležitosti opravdu přálo.

Foto: Boleslavan.cz - Náměstí v Bělé pod Bezdězem

Město Bělá pod Bezdězem tak slavnostně otevřelo své nově zrekonstruované náměstí místním občanům, kteří se v opravdu krásném prostředí budou moci setkávat se svými blízkými či rodinnými příslušníky, popřípadě jen tak odpočívat a nabírat novou energii.

Z náměstí zmizelo několik vzrostlých stromů a neprakticky úzkou písčitou cestu nahradila širší, zpevněná a v noci díky pouličnímu osvětlení prakticky prosvětlená cesta. Uprostřed náměstí nyní čeká na své návštěvníky a kolemjdoucí fontána s tryskající vodou. Také i díky krásnému počasí nově otevřená fontána přiláká denně mnoho zvědavců, kteří se chtějí ochladit nebo jen tak posedět u třpytivé nádhery.

Osvětlení se také dočkal památník Na stráž. Jedním z hlavních cílů revitalizace první části náměstí bylo prosvětlit zhruba třetinu místního parku, který směřuje k budově radnice. Výsledný efekt mohou posoudit samotní obyvatelé. Na střeše městského úřadu se také objevila nová kamera, která by měla monitorovat především nově zrekonstruovanou část Masarykova náměstí. Zkrátka škody, způsobené vandaly se musí minimalizovat za každou cenu.

Na nově zrekonstruovaném náměstí také přibylo více laviček, konkrétně tedy v místním parku, který je součástí náměstí. Díky tomu se mohou především starší občané bez větších problémů usadit a v klidu rozjímat pod rozkvetlými stromy za zpěvu navrátivšího ptactva z teplých krajů.

Dalšími novinkami, kterých mohou obyvatelé Bělé pod Bezdězem, a nejen oni, využít, jsou například nově nainstalované pítky pro osvěžení, mimo jiné také informační tabule pro turisty, ale i místní.

Díky úspěšně dokončené první etapě revitalizace náměstí v Bělé pod Bezdězem se toto malé městečko nedaleko zříceniny Bezděz stalo opět o něco málo atraktivnější, jak pro turisty, tak i pro místní obyvatele.

V další fázi revitalizace se magistrát města Bělé pod Bezdězem pokusí dosáhnout na dotaci od Evropské unie, která by zaručila například obnovu komunikací v obou směrech u náměstí, opravu chodníků a také vznik nových dětských hřišť, která se zde v tuto chvíli nenacházejí a jsou přitom tak potřebná.

Do první části náměstí, které si již rekonstrukcí prošlo, bylo investováno několik desítek milionů korun. Revitalizace náměstí města byla spolufinancována z Regionálního operačního programu pro střední Čechy. Postup, který použilo město Bělá pod Bezdězem na získání potřebné dotace, chtějí radní využít i tentokrát.

Když se v roce 2006 začalo město potřebnou revitalizací zabývat, nikoho asi ani nenapadlo, že již v roce 2009 se začne díky získaným penězům z operačního programu stavět. Nyní je na řadě další fáze rekonstrukce náměstí. Jak již bylo zmíněno, na řadu přicházejí chodníky, komunikace v obou směrech, včetně dětských hřišť, popřípadě jiných hracích prvků pro malé děti.

Vše se bude odvíjet od úspěchu či neúspěchu při žádání o další finance u Regionálního operačního programu střední Čechy, který spadá pod Ministerstvo pro místní rozvoj.

Masarykovo náměstí bylo tedy úspěšně dokončeno, tedy alespoň v první fázi revitalizace. Byť se v počátku tato rekonstrukce neobešla bez bouře nevole ze strany místních obyvatel, nakonec budou asi všichni s výsledkem spokojeni. Jedinou smutnou skutečností je fakt, že v důsledku oprav náměstí muselo být několik velkých vzrostlých stromů pokáceno, což dokonce vehnalo i slzy do očí několika smutným místním obyvatelům.

Jen čas dokáže tuto nepříjemnou ztrátu u mnoha místních obyvatel vyléčit. Věřme, že i přes tento nepříjemný zásah bude náměstí sloužit především místním a turistům a město Bělá pod Bezdězem se stane dalším krásným místem v našem regionu.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby