Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 28. září 2023, svátek má Václav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Nová hokejová sezóna a její herní řád

Úterý 5. října 2010 Sport

Další hokejová sezóna je v plném proudu a spolu s ní přicházejí i nové zážitky pro hokejové fanoušky. BK Mladá Boleslav po úspěšně zvládnuté baráži i nadále patří mezi extraligové týmy, které se budou v letošní sezóně snažit získat cenu nejvyšší, tedy pohár pro extraligového mistra. Loňská sezóna nebyla pro Mladou Boleslav příliš úspěšná, ale letošní ročník ji prozatím vychází skvěle. Věřme jen, že se na úspěšných zápasech z posledních kol BK Mladá Boleslav poveze až do závěrečné části soutěže.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Herní hokejový řád

V dnešním článku bychom se také chtěli zaměřit na herní hokejový řád pro letošní sezónu. Každý rok přibývají noví fanoušci, kteří nejsou úplně dokonale obeznámeni s pravidly a herním plánem v naší extralize. A právě pro ně jsou určeny další řádky dnešního článku. Herní hokejový řád je rozdělen na několik částí, které si zde blíže rozebereme.

1. část - dlouhodobá

V této části hokejové extraligy se spolu jednotlivá mužstva utkávají čtyřkolově každý s každým. To znamená, že každé mužstvo v lize sehraje 52 zápasů. Cílem této dlouhodobé části je určit pořadí jednotlivých mužstev pro další část soutěže.

Tak jako ve fotbale i hokejová utkání jsou hrána v tříbodovém utkání. Pouze s tím rozdílem, že pokud skončí utkání v normální hrací době nerozhodně, hraje se pětiminutové prodloužení hned po tříminutové přestávce. Nedochází ke změně stran, týmy zůstávají na stejných stranách, na kterých hrály celou 3. třetinu. Pakliže během pětiminutového prodloužení padne na jedné či druhé straně branka, zápas končí. Pokud se tak nestane, následují samostatné nájezdy, které již zcela určitě určí vítěze zápasu.

Během prodloužení se již na ledě neobjevuje pět hráčů a brankař, ale pouze hráči čtyři.

2. část – předkolo play off

Do předkola play off postupují mužstva, která v první dlouhodobé části skončila v tabulce na 7. – 10. místě. Zápasy, které v této části odehrají, budou řízena v rámci systému play off. To znamená, že se zápasy hrají na 3 vítězná utkání. Konkrétně se mezi sebou utkají týmy 7. s 10. a 8. s 9. mužstvem s dlouhodobé části extraligy.

Pakliže se v předkole play off dostanou zápasy do prodloužení, platí stejná pravidla jako v 1. dlouhodobé části ligy, tedy 4 hráči v poli a brankař.

Jak jsme již zmínili na začátku dnešního článku, Mladá Boleslav si v loňském roce zahrála baráž o udržení v extralize. Nyní si v krátkosti popíšeme pravidla a systém, podle kterého se baráž hraje. Této části soutěže se účastní týmy, které obsadily 11. – 14. příčku v tabulce.

I zde se mužstva utkají čtyřkolově každý s každým. Body, které v této části jednotlivé týmy získají, se automaticky připočítávají k bodům dosaženým v dlouhodobé části extraligy.

Mužstvo, které v této části soutěže obsadí 14. tedy poslední místo v tabulce, bude vyzváno vítězem 1. ligy v utkání o postup do nejvyšší hokejové ligy.

3. část - závěrečná

Do závěrečné části soutěže postupují mužstva, která se v 1. dlouhodobé části umístila na 1. až 6. místě. Spolu s nimi postupují do závěrečné části také dvě vítězná mužstva z předkola play off.

Veškeré zápasy v závěrečné části extraligy se hrají na 4 vítězná utkání. Na základě stanovených pravidel se v závěrečné části extraligy proti sobě postaví nejlépe umístěné mužstvo v základní části proti nejhůře umístěnému postupujícímu mužstvu. Dále pak druhé nejlepší mužstvo s druhým nejhorším atd.

Snad si mladoboleslavské mužstvo v této sezóně povede lépe, než tomu bylo v minulém ročníku. Zatím se jeho start jeví poměrně zajímavě, však po několika málo odehraných kolech se BK Mladá Boleslav drží na skvělém 4. místě v tabulce. Sezóna je ovšem na úplném začátku a do jejího konce čeká Mladou Boleslav ještě celá řada těžkých utkání. Držme našim hráčům palce, naši podporu budou opravdu potřebovat.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby