Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Nebezpečné úseky v Mladé Boleslavi

Pondělí 3. května 2010 Ostatní

Jistě Vás bude zajímat, jak si stojí okresní město Mladá Boleslav, co se nebezpečných úseků na silnicích týče, v porovnání s ostatními městy v Česku. Budete asi nepříjemně překvapeni, ale Mladá Boleslav má jedny z nejnebezpečnějších úseků v celé České republice. Mezi nejnebezpečnější křižovatky v Mladé Boleslavi můžeme směle zařadit například kruhovou křižovatku poblíž Hypernovy (Albert) a Intersparu. Za zmínku rozhodně také patří kruhové křižovatky v Kosmonosích. Na těchto místech si musí řidiči dávat opravdu velký pozor, riziko automobilové nehody je v těchto místech vysoké. Koneckonců statistiky hovoří jasně a nekompromisně.

Foto: Boleslavan.cz - Nájezd na R10 u Intersparu

Nejnebezpečnější místo v Mladé Boleslavi je sjezd z R10

Pravděpodobně nejnebezpečnější místo nebo chcete-li křižovatka je poblíž nákupního centra Olympia. Konkrétně se jedná o východní sjezd z rychlostní komunikace R10 směr Liberec. Podle statistik zde za loňský rok došlo ke dvaceti automobilovým nehodám. Bohužel jedna byla i smrtelná. Na vině jsou zde především nepozorní řidiči, kteří mnohdy neodhadnou brzdnou dráhu svého vozu a způsobí tak nehodu, která může vyústit až v událost, na jejímž konci je smrt nevinného účastníka silničního provozu.

Jak již bylo řečeno, na vině jsou převážně nepozorní řidiči, ale v poslední době se také čím dál tím častěji ozývají hlasy, které jasně poukazují na příliš krátký sjezd z rychlostní komunikace R10. Řidiči zde musí na opravdu krátkém úseku zpomalit a přizpůsobit svůj vůz silničnímu provozu. Jistě, sjezdy jsou zde opravdu krátké a mohou být nebezpečné, což dokazují i statistiky, ale položme si otázku zda-li je opravdu nutné v těchto místech jezdit tak rychle? Stojí to těmto řidičům opravdu za to?

Navíc, uvědomíme-li si fakt, že se v těchto místech tvoří velice často kolony, které sahají až k samotnému okraji sjezdu z R10, jsou tyto úseky opravdu nebezpečné. A přitom by stačilo opravdu málo, před sjezdem k nákupnímu centru umístit ceduli, která by varovala řidiče před často se opakujícími kolonami, popřípadě umístěním cedule s maximální povolenou rychlostí. Pravdou ovšem zůstává, že maximální povolená rychlost na dálnici před příjezdem do Mladé Boleslavi byla snížena ze 130 km/hod na 110 km/hod, bohužel se však minula zcela svým účinkem.

Kruhová složitost

Pro mnoho řidičů jsou právě kruhové objezdy velice složitou a náročnou zkušeností. Podle nejnovějších statistik si kruhové objezdy v Mladé Boleslavi a Kosmonosích drží opravdu nelichotivé postavení. Mnohdy mají kruhové objezdy dva pruhy a díky tomu se velice často mnoho řidičů neumí rozhodnout, kdy do takovéto křižovatky vjet. Díky tomu pak mohou vzniknout nepříjemné dopravní situace, mnohdy končící i dopravní nehodou.

Pozor na zmatené řidiče a děti

To, že musí být řidiči opatrní a obezřetní za každé situace dokazuje i fakt z konce minulého roku, kdy nepozorný důchodce vjel se svým vozem do protisměru rychlostní komunikace R10. Naštěstí se tato událost obešla bez smrtelného zranění. Další případ na sebe nenechal dlouho čekat a takřka jak přes kopírák se opakovala podobná situace. Opět byl na vině zmatený řidič, který si prostě a jednoduše spletl směr jízdy.

Také je velice důležité, aby si řidiči dávali dobrý pozor na neposlušné děti, které mnohdy nerespektují pravidla silničního provozu a přetvářejí si je k obrazu svému. Proto se můžeme mnohdy setkat s nehodami, které právě zapříčinilo neposlušné dítě školního či předškolního věku, pobíhající po ulici jako by to bylo trávou porostlé hřiště.

Léto, diskotéky a koncerty

Koncerty a diskotéky jsou neodmyslitelně spojeny s letní sezónou tak, jako zima a lyžování. A to je další důvod, abychom si my řidiči dávali mnohem větší pozor na silnicích. Každý rok jsou evidovány desítky nehod, často i smrtelných, které mají souvislost s letními diskotékami, koncerty, alkoholem a velice špatnými rozhodnutími. Tento problém se týká především mladší generace, která pod vlnou zábavy a alkoholu naprosto odmítá racionální myšlení a sahá mnohdy k sebevražedným rozhodnutím. Navíc přitom ohrožují život i nás ostatních. Proto si dávejte velký pozor, až budete za volantem.

Za volant s rozumem

Co říci závěrem? Snad jen popřát všem řidičům na Mladoboleslavsku pevné a silné nervy v každodenním silničním provozu. Dávejte si pozor na výše zmíněných nebezpečných úsecích, ale i mimo ně. Myslete nejen na sebe, ale i na ostatní účastníky provozu. Pokud budeme všichni dodržovat platné silniční předpisy, budeme ohleduplnými spoluúčastníky silničního provozu, podaří se nám eliminovat nepříliš lichotivé statistiky dopravních nehod a díky tomu ušetříme i nejeden lidský život.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby