Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 10. prosince 2023, svátek má Julie | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Muzeum hraček v Benátkách nad Jizerou

Pondělí 7. června 2010 Kultura

Přemýšlíte usilovně nad tím, kde a jakým způsobem strávíte volný čas o víkendu se svými dětmi? Pokud chcete tentokrát zvolit cestu vzdělávání naproti výletu do přírody, máme pro Vás zajímavý tip, který by se mohl líbit nejenom Vám, ale hlavně také i Vašim dětem.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

V Benátkách nad Jizerou, v místním zámku jsou hned dvě historická muzea. V druhém patře nalezneme muzeum Benátky a v přízemí se nachází historické muzeum hraček. Pokud jste o tomto muzeu ještě nikdy neslyšeli, věřte, že je toto muzeum otevřené pro své návštěvníky již od roku 1999.

Netrvalo dlouho a toto muzeum hraček si oblíbilo mnoho rodin s dětmi z celého okolí. Každým rokem se rozšiřoval a nadále i rozšiřuje nejen počet exponátů ve zdejším muzeu, ale také i počet návštěvníků, zajímajících se o historii hraček.

Poměrně významný byl rok 2005, kdy se díky pochopení a pomoci Městského úřadu v Benátkách nad Jizerou mohlo historické muzeum hraček rozšířit. Také i díky této skutečnosti se mohou jednotlivé rodiny s dětmi těšit z největší sbírky historických hraček v celé České republice. Stačí navštívit místní benátecký zámek a nechat se unášet dobovými produkty, určenými pro nejmenší.

A co vše v tomto zajímavém historickém muzeu, plném dětských hraček mohou děti uvidět? Muzeum nabízí expozici hraček z let 1860 až 1945, a to z kontinentů, jako je Evropa, Asie i Severní Amerika. V nabídce muzea rozhodně naleznete i takové hračky, jako jsou vláčky, parní stroje, dřevěná i plechová autíčka různých velikostí, koňská spřežení a mnoho dalších, pro chlapce zajímavých hraček.

Dívky si zde, ale také nepřijdou zkrátka. Historické muzeum hraček i těm nejmenším holčičkám připravilo opravdu velký výběr menších i velkých panenek z různých koutů světa, například až z dalekého Japonska. Za zmínku také stojí zcela unikátní sbírka zhruba 40 kusů malých dětských šicích strojů.

Dívky a malé holčičky budou maximálně spokojeny v okamžiku, kdy spatří opravdový skvost místního historického muzea hraček. Máme na mysli pokojíčky pro panenky, ukrývající se v několika poschoďových domečcích, zařízených do těch nejmenších detailů. Nad těmito podrobnými detaily nestojí uneseni pouze malé děti v čele s holčičkami, ale také i jejich maminky a tatínkové.

Za zmínku také stojí velice zajímavý miniaturní nábytek pro panenky, dovezený, až z daleké Srí Lanky. Věřte, že budete opravdu s nadšením pozorovat místní unikátní expozici hraček, takřka z celého světa. Tento zážitek byste svým dětem a konec konců i samy sobě neměli nechat ujít.

Dalším místem v benáteckém muzeu, které stojí za to navštívit je místní zrcadlový salon, jehož majiteli byli bývalí vlastníci tohoto zámku hrabě Thun Hohensein a hrabě Kinský. Rozhodně si také nenechte ujít 1,5 metrů vysoké a stále funkční bohatě zdobené Ruské kolo, jenž je do jisté míry určitou kuriozitou tohoto historického muzea.

V dnešní době, kdy jsou děti i rodiče zvyklé na hračky vyrobené z kovu či plastu, je návštěva muzea hraček čímsi jedinečným a obzory dětem i mnoha rodičům rozšiřujícím. Přeci jen, v dnešní době technologických progresů, se na hračky vyrobené ze dřeva do jisté míry zapomíná. A právě takový výlet do historického muzea hraček je ten pravý způsob, jak dětem opět připomenout staré způsoby a zvyky, týkající se hraček.

Navštivte se svými dětmi benátecký zámek, ve kterém pobývali takový velikáni, jako byl slavný dánský astronom Tycho Brahe de Knudstorp, český skladatel Bedřich Smetana či bratři Bendové. Ochutnejte interakci v expozicích od Jana z Werthu, pánů z Keltů či Dračic. Buďte si jisti, že tento výlet uspokojí jak Vaše děti, tak i Vás samotné.

Vedle samotné expozice si také budete moci například okovat koně, popřípadě se obléci do rytířského brnění a poznat tak, jak se cítili udatní bojovníci v dobách dávných a minulých. Za zmínku také stojí možnost vyzkoušet si vyrazit keltskou minci, zvanou duhovku.

Věříme, že jsme Vám alespoň částečně pomohli s rozhodováním a dříve nebo později se o víkendu s Vašimi dětmi do tohoto příjemného prostředí benáteckého zámku vydáte. Jsme přesvědčeni o tom, že nebudete zklamáni a Vaše děti i vy si tento výlet s plnými doušky užijete.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby