Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 21. února 2024, svátek má Lenka | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Mladá Boleslav zvládla baráž

Sobota 10. dubna 2010 Sport

Nebyla to příliš vydařená sezóna ze strany bruslařského klubu Mladé Boleslavi. Na počátku sezóny 2009/2010 se sice týmu více či méně dařilo, ale postupem času jako by docházely hráčům Mladé Boleslavi poslední síly a zápas od zápasu se horšili. Což vyústilo, až v samotnou baráž, ve které si měli poměřit síly s vítězem první ligy Chomutovem.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Jak se vlastně celá baráž vyvíjela? Na samotném začátku baráže mezi Mladou Boleslaví a Chomutovem byl domácí zápas, který bruslařský klub vyhrál 5:3 a ujal se tak důležitého vedení v sérii o udržení mezi českou hokejovou smetánkou. Mladá Boleslav tak naplno využila domácího prostředí a směle vykročila za obhajobou extraligové příslušnosti.

Druhý zápas se opět konal na boleslavském ledě a cílem domácích nebylo nic jiného, než získat velice důležitý druhý bod, který by domácí posunul opět o krůček k vítězství v baráži. Bohužel se však stalo něco, s čím nikdo z domácích nepočítal. V 59. minutě se trefil hostující Radek Duda. Díky této trefě Chomutov vyhrál na půdě Mladé Boleslavi 2:1. Série se tím pádem srovnala na 1:1.

Další dva zápasy se hrály na soupeřově hřišti a všem hráčům BK Mladá Boleslav bylo více než jasné, že to budou nejdůležitější zápasy letošní sezóny. Pokud by se měl dostat Chomutov díky domácím zápasům do trháku, bylo by pak pro Mladou Boleslav velice obtížné rozjetý vlak Chomutova zastavit. Navíc Chomutov na svém domácím hřišti nepoznal v předchozích osmi zápasech pocit porážky.

Naštěstí se žádný trhák nekonal a hned v dalším zápase Mladé Boleslavi proti Chomutovu se skóre změnilo ve prospěch hostů. Výsledné skóre třetího zápasu 4:2 bylo jasnou zprávou pro Chomutov, že se BK Mladá Boleslav jen tak snadno extraligy nezdá.

Ihned další den se konal zápas číslo čtyři. Chomutov musel zabrat a pokusit se vrátit svůj tým zpět do hry o hokejovou extraligu. Mladá Boleslav se na vyhecovaný tým Chomutova velice dobře připravila a ani v dalším zápase na domácím hřišti prvoligového týmu svému soupeři nedala sebemenší šanci celou sérii srovnat. Tento zápas skončil 3:4 pro Mladou Boleslav.

Hokejisté Chomutova ani napodruhé nedokázali v baráži o hokejovou extraligu uspět a porazit na domácím hřišti, před svými vlastními fanoušky, silnou Mladou Boleslav a díky tomu se jim pomalu a jistě začal sen o extraligové příslušnosti rozplývat.

Po těchto dvou zápasech na domácí půdě Chomutova se baráž opět přesunula do Mladé Boleslavi. Domácí fanoušci neočekávali nic jiného než vítězství a tím pádem i udržení svého týmu v extralize. Samotný pátý zápas o udržení nepřinesl žádné větší zaváhání ze strany domácího týmu a ten si po vcelku snadné výhře 5:1 před vlastními fanoušky zajistil další ročník mezi hokejovou smetánkou.

Díky již třetímu vítězství v řadě celá série mezi Mladou Boleslaví a Chomutovem skončila se skóre 4:1 na zápasy. Byť tomu skóre nenasvědčuje, Chomutov měl ve svém kádru opravdu zkušené hráče zvučných jmen, nicméně i to nestačilo a do nejvyšší české hokejové soutěže se v příštím ročníku hokejové extraligy nepodívá.

V sezóně 2010/2011 proběhnou určité změny v systému a způsobu, jakým se samotná baráž hraje. Baráž o nejvyšší českou hokejovou ligu budou od příštího roku hrát dva nejlepší prvoligové týmy. Na druhou stranu spolu s nimi čeká boj o záchranu dva nejhorší celky české nejvyšší soutěže. Tuto změnu přednese na zasedání dne 26. 4. 2010 výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje.

Tento nový systém, ve kterém by se mělo odehrát celkem 12 kol formou každý s každým, dává mnohem větší šance účastníkům z první ligy vybojovat postup do extraligy a zařadit se tak bok po boku vedle dlouhodobě účinkujících a kvalitních týmů, jako jsou Pardubice, Sparta či Slavia Praha.

Nic se nemění ani na tom, že první ligu bude i nadále hrát 16 týmů, tak jako tomu bylo doposud. Jedinou zásadní změnou je ovšem konec samotné soutěže hned po odehrání semifinálových play off zápasů.

Věřme, že tento nový systém přinese více hokeje fanouškům, kteří rok co rok chodí na stadiony a podporují své hráče při cestě za úspěchem. Doufejme, že se baráž v příští sezóně bruslařskému klubu v Mladé Boleslavi vyhne a my naopak budeme usilovat o příčky nejvyšší. Bylo by opravdu skvělé zažít vyřazovací zápasy play off v našem městě.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby