Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 28. února 2024, svátek má Lumír | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Mladá Boleslav a cyklostezky

Čtvrtek 16. září 2010 Sport

Proč mít cyklostezky přímo v centru města? Na tuto otázku existuje naprosto jasná odpověď. Kvůli bezpečnosti všech cyklistů, in-line bruslařů, ale i samotných řidičů. Vzhledem k provozu, který v našem městě den co den zažíváme, jsou cyklostezky důmyslným a hlavně rozumným řešením, jak zabránit zbytečným nehodám, které by mohly skončit v některých případech až tragicky. Nikdo z nás se nechce stát účastníkem takovéto dopravní nehody.

Foto: Boleslavan.cz - Cyklostezka v ulici Na Radouči

Nejen z tohoto důvodu vznikají Na Radouči a v ulici 17. listopadu nové cyklostezky. Po dokončení by měly sloužit cyklistům, ale i právě výše zmíněným in-line bruslařům. První cyklostezka je již dokončena. Začíná u Družstevníka a vede až k ulici U Stadionu. Stezka měří kolem 450 metrů a svým uživatelům nabídne tři pruhy pro pěší, dva pruhy pro cyklisty a mobiliář.

Kompletní revitalizace výše zmíněných míst ve městě bude představovat plochu 4250 m2. Tento projekt byl hrazen pomocí fondů Evropské unie, konkrétně tedy v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. Dotace od Evropské unie ve finále činila 85%.

Tato nově vybudovaná cyklostezka Na Radouči by měla mít v budoucnu své pokračování. Přes Bezručovu ulici a ulici mjr. Frymla by se měla navázat u Bondy centra na plánovanou cyklostezku, vedoucí podél Severovýchodní tangenty.

Na druhé cyklostezce se stále intenzivně pracuje a její výstavba se také již nezadržitelně blíží do svého úspěšného konce. Však brzy si budeme moci nově vybudovanou stezku vyzkoušet. Díky této výstavbě se obyvatelé města Mladá Boleslav dočkají mimo jiné dalšího autobusového zálivu pro městskou hromadnou dopravu. Samozřejmostí bude také upravené okolí a zeleň. Rekonstrukce se dočká i veřejné osvětlení.

Bohužel je ale s kompletní výstavbou cyklostezek či autobusového stanoviště spojen poměrně zásadní a pro mnoho obyvatel našeho města složitě řešitelný problém. Parkování. Díky výše zmíněným pracím totiž stavbaři zabírají dosti velké plochy ulice a lidé žijící na sídlišti tak nemají kde parkovat své vozy.

Cyklostezky v Mladé Boleslavi a okolí

Magistrát města Mladá Boleslav se také snaží vytvořit cyklostezku směrem do Podchlumí. Tato cyklostezka by tak mohla propojit cyklostezku směrem na Jemníky s Bezděčínem. Pro místní obyvatele by to bylo velmi zajímavá a příjemná možnost, jak trávit své volné chvíle.

Mimo jiné by zástupci města Mladá Boleslav také uvítali pokračování cyklostezky dále na město Dobrovice přes Nepřevázku. V tomto případě se ale již nejedná pouze o městskou akci, ale záměr samotných obcí, které rozhodnou o tom, zda-li se bude výstavba cyklostezky realizovat či nikoliv.

Doufejme, že se jednotlivé vesnice s městem na tomto záměru shodnou a v průběhu několika málo let se bude cyklostezka realizovat. Bylo by opravdu skvělé trávit víkendy, popřípadě volné chvíle tím, že se na prosvětlené stezce sluncem projedeme na kole či in-line bruslích.

Pouze čas ukáže, zda-li se v tomto případě jednalo o zbožné přání nás a radních magistrátu našeho města, či se opravdu jednoho dne vydáme na kolech či bruslích na výlet z města přes Jemníky až do Dobrovice.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby