Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Mikuláš je zde, děti se mají na co těšit

Sobota 4. prosince 2010 Ostatní

A je tu opět Mikuláš. Každé malé dítě, ale i jeho rodiče vědí naprosto přesně, co to znamená. Spousta dárků, sladkostí, ale někde i těch pár slziček. To když čert pozná, že dítě přes rok zlobilo nebo neposlouchalo svoji mamku s tatínkem. Máte-li chuť a zájem prožít letošní Mikulášské odpoledne na veřejnosti se spoustou dalších mladých i starších rodin, dovolujeme si Vás pozvat tuto neděli 5. prosince na Staroměstské náměstí, kde se uskuteční další Mikulášské odpoledne.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Kromě výše zmíněného Mikulášského odpoledne se mohou především ti nejmenší těšit na již tradiční Čertování Domu dětí a mládeže, které se bude soustředit do areálu mladoboleslavského hradu.

Pro všechny ostatní je připravený bohatý program, který se uskuteční na Staroměstském náměstí. Přímo na náměstí budou probíhat různá hudební vystoupení, nebude chybět ani Mikuláš s čerty a anděly a nakonec bude slavnostní odpoledne zakončeno velkolepým ohňostrojem.

Kdo vystoupí na náměstí

V případě, že se chcete dopravit na Staroměstské náměstí pomocí městské hromadné dopravy, máme pro Vás skvělou zprávu. Po celý den budou jezdit autobusy na náměstí zcela zdarma. Kromě toho bude náměstí dočasně uzavřeno pro dopravu, a to z bezpečnostních důvodů.

Nyní se ale vraťme k samotnému programu a řekněme si, jaký bude vlastně tuto neděli na náměstí program.

Hlavní program na náměstí bude zahájen kolem 15:30 hodin a zahájí jej farní sbor. Dalších zhruba 90 minut bude patřit pěveckému sboru Paprsek a dále pak Kopretinkám. Na všechny soutěživé jedince bude čekat soutěž o nejhezčí masku.

Největší hvězdou nedělního podvečera pak bude zcela oprávněně vystoupení Petry Černocké. Následovat poté bude famózní příchod Mikuláše a jeho čertů, který byste si neměli nechat ujít. A jak již bylo zmíněno o několik řádků výše, třešničkou na dortu bude efektní a mnohobarevný ohňostroj.

Historie Svatého Mikuláše

Svatý Mikuláš se narodil podle všeho ve městě Patara. Již za svého života byl Svatý Mikuláš mezi lidem velmi oblíbený. Proslul především díky své štědrosti k potřebným nebo zachránce nespravedlivě obviněných. Svatý Mikuláš byl za svého života biskupem v Myře v Lykii (pravděpodobně kolem roku 300).

Pokud bychom chtěli vypátrat osobu v křesťanství, která je jednou z nejvíce uctívaných, byla by to v první řadě Panna Marie a hned za ní by následoval právě Svatý Mikuláš. Velkou zajímavostí je i fakt, že Mikuláš nebyl nikdy oficiálně prohlášen za svatého.

Svatý Mikuláš je mimo jiné svatým patronem obchodníků, lukostřelců, námořníků, lékárníků, studentů, vězňů, ale třeba i právníků a hlavně samotných dětí.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby