Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Maturity v Mladé Boleslavi

Úterý 20. dubna 2010 Ostatní

Čas maturit se blíží, studenti se pilně připravují na jednu z nejdůležitějších zkoušek jejich života a ve vzduchu se pomalu a jistě začíná šířit určitý pocit nejistoty. Každý student si dříve nebo později položí několik zásadních otázek. Jsem schopný či schopná úspěšně složit maturitní zkoušku? Co bude dál? Dostanu se na vysokou školu? A když ne, najdu si slušně placenou práci? Tyto otázky se pravidelně rok co rok mezi studenty opakují. A odpovědi? Ty jim zodpoví až sám život.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Každý student dříve nebo později pozná své vlastní možnosti a kvality. Zkrátka ví, na co skutečně má a dosáhne a co je mu již nenávratně vzdáleno. V tento moment ale život rozhodně nekončí. Všichni studenti se musí naučit jednu velice důležitou věc, najít v sobě to nejlepší a beze zbytku toho využít. Jen tak budou ve svém životě úspěšní a nadprůměrní.

Maturitní zkouška je v dnešní době zcela běžná a pro mnoho společností, které nabízejí práci, samozřejmá věc. Studenti by se proto měli na tuto zkoušku připravit velice důkladně a nenechat nic náhodě. V osobním životě pak pro ně bude mnohem snazší si najít lépe placenou prací, než-li tomu je u mladých lidí se základním vzděláním.

Pakliže se student po úspěšném dokončení střední školy nedostane na vysokou školu, nechává se zpravidla ihned zaměstnat. Dnešní doba je velice negativně ovlivněna hospodářskou krizí, díky které bylo mnoho firem a společností v České republice nuceno eliminovat své počty zaměstnanců na minimum. Díky tomu se nezaměstnanost v naší zemi opět nepříjemně zvedla. Naštěstí to ale neplatí pro náš středočeský kraj, kde se nezaměstnanost drží pod hranicí 7,56%. Navíc, od posledních průzkumů se nezaměstnanost snížila o 0,06%.

Statistika o nezaměstnanosti v našem regionu je sice zajímavý údaj, nicméně i přes to závisí na vlastní iniciativě konkrétního studenta, popřípadě studentky, hledající pracovní uplatnění ve společnosti.

V případě, že jsou studenti úspěšnými absolventy střední školy a následně jsou i přijati na vysokou školu, řeší podobný problém, a to peníze. Vysoká škola v dnešní době vyžaduje nemalé investice, a pokud student pochází z průměrné české rodiny, musí si najít další zdroj finančních příjmů, které tyto investice pokryjí. Většinou studenti tento problém řeší brigádami, popřípadě vedlejšími pracovními poměry. A právě díky těmto příjmům jsou poté schopni hradit si veškeré náklady spojené se studiem i mimo něj.

Zmínit bychom také mohli v našem článku i několik středních a vysokých škol, které se v tomto regionu vyskytují.

Přímo v Mladé Boleslavi se nachází hned několik škol. Studenti si zde mohou zvolit mezi Gymnáziem, Střední průmyslovou školou, Obchodní Akademií a Vyšší odbornou školou ekonomickou a Jazykovou školou s právem státní jazykové zkoušky, Integrovanou střední školou Na Karmeli, Středním odborným učilištěm strojírenským Škoda Auto a. s. Poslední jmenovaná škola také nabízí studium na nové vysoké škole.

Pochopitelně, že výše uvedený seznam škol je pouhým výtahem z celkového seznamu škol v okolí. Nicméně, tyto školy se nacházejí přímo ve městě Mladá Boleslav a nesou si mnohaletou tradici a zvučné jméno kvalitních škol.

Jak již bylo v tomto článku zmíněno, studenti mají budoucnost ve svých vlastních rukou. Záleží pouze a jen na nich samotných, jak si připraví svoji vlastní budoucnost. Pochopitelně, že si mohou zvolit snazší cestu od samého začátku, své 3 až 4 roky studia „prospat“, ale pak v běžném životě při snaze o uplatnění budou velice nemile překvapeni, proč je nikdo nechce zaměstnat.

Na druhou stranu se student může rozhodnout pro těžší cestu již na samotném začátku a velice důsledně se vzdělávat až k samotné maturitní zkoušce. Poté nikterak nepolevit a ve studiu pokračovat dále i na vysoké škole. Po úspěšném ukončení pro něj bude mnohem snazší najít lukrativní pracovní místo. Jistě, že v dnešní době není nic jednoduché, ale tak je to v podstatě úplně se vším.

Na závěr bychom chtěli popřát všem studentům, kteří se připravují na období maturitních zkoušek, aby v tomto velice důležitém testu jejich života uspěli a následně vykročili do života správnou nohou. Nevzdali svůj boj, a pokud padnou na kolena, aby se postavili a bojovali dál. Zapamatujte si jedno velice silné a pravdivé přísloví. Co tě nezabije, to tě posílí. V tomto případě to platí dvojnásobně. Hodně štěstí.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby