Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Máte rádi jízdu na kole? Vezměte i své děti

Úterý 15. června 2010 Sport

Milujete jízdu na kole, ale momentálně si ji nemůžete užívat plnými doušky, poněvadž Váš veškerý čas musíte věnovat svým malým dětem? Není třeba se ničeho vzdávat. Jízdu na kole si můžete užívat i se svými malými dětmi. V dnešní době je totiž možné vyrazit na výlet na kole spolu s takzvanými vozíky, které jsou připevněné pomocí různých mechanismů k zadní části Vašeho kola.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

V tomto článku se Vám dnes pokusíme popsat nejvhodnější a nejbezpečnější možné typy, které by mohly být vhodné právě pro Vás.

Díky moderním technologiím, které se stále častěji využívají ve vztahu k cyklistice, se mohou malé děti i batolata tomuto sportu začít věnovat opravdu v útlém věku svého života. Nejprve přichází na řadu vozík, který je po několika měsících vystřídán sedačkou a posléze odrážedlem. Nakonec je to vlastní dětské kolo, připevněné k Vašemu kolu pomocí tažné tyče. Zkrátka rodinné výlety na kolech můžete provozovat opravdu od útlého věku, přičemž možností je na trhu nespočet.

Jak již bylo nastíněno, první na řadě je vozík, pomocí kterého může rodina trávit více času v přírodě a navíc i sportovat. Jedná se o již poměrně zaběhnuté řešení, které využívají desítky mladých rodin v naší republice. Připevněný vozík za kolem jednoho z rodičů je ideálním řešením na krátké výlety s přestávkami na hraní s dítětem někde v přírodě.

Přeci jen při samotné jízdě není dítěti věnována maximální pozornost. Dotyčný rodič si více užívá samotnou jízdu na kole a vozík s dítětem má jako součást svého vybavení.

Nezapomeňte na to, že malá miminka ještě neumí sama sedět, proto je nutné použít do vozíku speciální sedačku, která miminku pomůže. Doporučují se sedačky do deseti měsíců věku miminka. Některé modely vozíků dokonce podporují i autosedačky, popřípadě takzvané miminkovníky. Rozhodně neopomeňte i na pevné rámy a bezpečnostní pásy, které jsou pro bezpečnost Vašeho miminka životně nezbytné.

Pokud chcete, aby Vaše miminko také zažívalo příjemné pocity při jízdě, pořiďte si vozík s čirými slídovými okny v kombinaci se síťovanými částmi, které je možné v nepříjemných situacích jako je například déšť zakrývat. Síťované části také plní velice praktickou funkci při letních výletech. Jen si vzpomeňte, jaká je teplota v létě ve stanu přes den, když do něj vlezete, myslete při nákupu vozíku na Vaše dítě, které v něm bude trávit opravdu mnoho času.

Dalším prvkem v pořadí je sedačka. Sedačka je levnější alternativa vozíku, používaná také mnoha mladými rodinami, které milují cykloturistiku. Sedačky se doporučují od několika měsíců života miminka. Dle lékařů je možné vozit miminka na kole v sedačce, popřípadě ve vozíku do chvíle, kdy je miminko schopné udržet hlavičku samo a zvládne sedět. Pak by měla být samotná jízda s miminkem za zády již bezpečná a bez sebemenších komplikací.

Vždy a za každých okolností používejte přilbu. Jak vy rodiče samotní, tak i Vaše dítě. Nikdy si nemůžete být jisti tím, že během Vašeho výletu se nestane něco nepředvídatelného, co by mohlo poznamenat celou Vaši rodinu po zbytek života.

Pokud se chystáte pořídit sedačku na své kolo, popřípadě kolo Vaší manželky, vždy mějte na paměti jednu poměrně důležitou skutečnost, a to těžiště kola. Díky sedačce samotné a váze Vašeho dítěte se totiž těžiště posouvá vzad. Patrné to bude při snaze zatočit, jízdě do kopce, popřípadě v momentě, kdy Vás bude předjíždět velké vozidlo. Přední kolo bude mít tendenci se odlepit od země. Na tuto změnu nikdy nezapomínejte a při samotné jízdě si na ni dávejte velký pozor. Přeci jen zde jde o bezpečnost Vašeho dítěte.

Nakonec se dostáváme k odrážedlu, které naučí Vaše dítě základní pohyby ve vztahu získávání dovednosti doposud neznámého pohybu jízdy na kole. Odrážedla jsou poměrně drahá a hlavně jejich využití je opravdu jen krátkodobé, tudíž si mladé rodiny odrážedla tolik nepořizují.

Pokud máte rádi cykloturistiku a plánujete v blízké budoucnosti rodinu, tento článek Vám částečně nastínil, že i s miminkem lze vyrazit na výlet na kolech. Stačí si jen pořídit pro Vás nejvhodnější prvek (sedačka, vozík) a rodinné výlety mohou začít.

Kolem Mladé Boleslavi je opravdu mnoho krásných míst, které můžete v rámci Vaší cykloturistiky navštívit a projet. Spolu s Vaším miminkem zcela určitě zažijete mnoho krásných chvil, na které nikdy nezapomenete.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby