Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Masáže - jedna z nejstarších forem relaxace

Pátek 1. dubna 2011 Ostatní

Asi každý z nás, kdo pravidelně pracuje a vystavuje své tělo každodenní fyzické i psychické námaze, se jednou za čas setká s nepříjemnými bolestmi zad, krční páteře, rukou či nohou nebo nervozitou, podrážděností. Existuje několik účinných kroků, které lze podniknout, aby tyto nepříjemné bolesti ustoupily a my se mohli opět věnovat své činnosti na plno. V dnešním článku si řekneme něco o masážích, které pomáhají nejen lidem na Mladoboleslavsku, ale po staletí na celém světě.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Co je vlastně masáž těla

Nejprve vysvětleme samotný význam slova masáž. Masáž je ve své podstatě terapie, v rámci které dochází k aplikování tlaku na jednotlivé svaly a tkáně v těle, a tím dochází k léčení. Ať už se jedná o zranění, ale také i zmírnění bolesti či stresu, uvolnění napětí v těle nebo zlepšení krevního oběhu. Zkrátka, masáž jako taková je nejstarší formou terapie, kterou lidstvo zná.

Nyní si představíme jednotlivé masáže a rozdělíme si je podle charakteru techniky, která je u nich uplatňována. Mezi takzvané plošné masáže můžeme zařadit švédskou masáž, aroma masáž, reflexní masáž, medovou masáž, vodní masáž, lymfatickou masáž nebo i méně známou masáž Lomi Lomi (havajská technika, pracující s třením a tlaky v pravidelním rytmu).

Relaxační a regenerační masáže těla

Asi nejvíce známou a rozšířenou masáží je masáž relaxační a regenerační. Jedná se v podstatě o soustavu masážních hmatů s preventivním a regeneračním účinkem. Efekt této masáže pocítíme okamžitě. Relaxační a regenerační masáž je určena prakticky pro všechny, ať už sportovce, starší i mladší nebo zaměstnance ve firmě. Tuto masáž je také ideální podstoupit například po stráveném víkendu na chatě. Relaxační a regenerační masáž je také doporučována lidem, kteří mají ochablé svaly (znehybnění, po zranění).

Lymfatické masáže

Lymfatická masáž je svým způsobem masáží speciální a jejím úkolem je obnovení a zvýšení oběhu lymfy. Tedy, dopomáhá zprůchodnění povrchových lymfatických cév a zároveň pomáhá k odtoku přebytečné vody z lidského těla. Vyžaduje-li Vaše tělo zbavení se škodlivin, vřele Vám doporučujeme právě tuto masáž.

Pozor! Tuto masáž by měl provádět pouze a jen speciálně vyškolený lymfoterapeut. Jedině on správně ví, jakým způsobem odblokovat hlavní uzliny a odvést tekutinu vylučovacím systémem z těla ven.

Masáže lávovými kameny

V poslední době jsou mezi lidmi hodně oblíbené masáže lávovými kameny. Tato masáž je velmi specifická, u které dochází k použití zahřátých lávových kamenů, následně aplikovaných na vybraná místa na těle. Většinou to jsou právě problematická a zatuhlá místa na těle, která nás tolik zlobí. Přikládání kamenů na tělo, případně i následná stimulace kameny pomáhá našemu krevnímu oběhu i lymfatickému systému.

Na své si přijdou i těhotné ženy

Masáže jsou ideální i pro těhotné ženy, pro které existuje speciální masáž, díky které se zbaví bolesti v zádech, bederní páteři nebo nohou. Masáže u těhotných žen snižují i pravděpodobnost vzniku křečových žil, případně zmírňují otoky. Mnoho těhotných žen trpí bolestmi hlavy a šíje, depresemi i podrážděností. Masáž je všech těchto nepříjemností dokáže zbavit.

Masáž pro těhotné ženy je doslova jemnou kombinací regenerační a klasické masáže, ve které se mohou nacházet prvky reflexní terapie.

Bohužel, ale ne každá nastávající maminka si může masáž dovolit. Jakmile máte vysoký krevní tlak, případně nízký krevní tlak v prvním trimestru a zároveň i v poslední fázi těhotenství, hrozí riziko předčasného porodu.

Snad Vás náš článek navnadí a možná jednu z výše uvedených masáží vyzkoušíte na vlastním těle. Mladá Boleslav je místem, kde se nachází několik masážních studií, která výše zmíněné techniky nabízejí.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby