Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 28. září 2023, svátek má Václav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Koupaliště se otevírá veřejnosti

Pátek 30. dubna 2010 Ostatní

Zimní sezona je již za námi, pod paprsky slunce se pomalu probouzí nejenom příroda sama, ale i lidé žijící na mladoboleslavském regionu. Pomalu se začíná s prvními jarními úklidy zahrádek, bytových balkónů, chodníků a parků. Zkrátka, jaro už je tu s námi. Letošní zima byla opravdu dlouhá a pro mnoho lidí znamenala obrovské komplikace. Vybavíme-li si to velké množství sněhu, které komplikovalo život nám všem, o to více jsme všichni rádi za jarní počasí, sluníčko a i trochu toho tepla.

Foto: Boleslavan.cz - Koupaliště Mladá Boleslav

Přípravy na letní sezónu se začínají pomalu a jistě projevovat i na takových místech, jako je mladoboleslavské koupaliště. V minulých letech prošlo koupaliště kompletní rekonstrukcí, díky které se nyní město Mladá Boleslav může pyšnit opravdu krásným místem, ideálním pro odpočinek a relax. Toto tvrzení potvrzuje i statistika z minulého léta. V loňské sezóně mladoboleslavské koupaliště navštívilo bezmála 75 000 lidí. Což je opravdu velké množství příznivců odpočinku a letního slunění u vody.

Pro tento rok si magistrát města Mladá Boleslav připravil další, velice sympatickou a hlavně praktickou novinku, která se vztahuje k samotnému koupališti, respektive k teplotě vody v bazénu. Jak řekl sám primátor města Mladá Boleslav Raduan Nwelati, v současné chvíli se opravdu intenzivně pracuje na vytápění vody v bazénech. Tato novinka by měla být plně funkční k 1. květnu, tohoto roku. Na toto datum se také oficiálně plánuje i otevření místního koupaliště.

Díky vytápění vody v bazénech by se měla prodloužit koupací sezóna a zároveň by měla umožnit příjemnější koupání i v nepříliš teplých letních dnech. Zároveň by se tato změna mohla pozitivně projevit i u nočních návštěv mladoboleslavského koupaliště. Přeci jen, teplá voda v bazénu může přilákat mnohem více zájemců o vodní radovánky. Tento krok magistrátu je opravdu skvělou volbou pro nás všechny.

Před koncem minulého roku se také objevilo mnoho tiskových zpráv, obsahujících informace, týkající se krytého akvaparku v Mladé Boleslavi. Dokonce byla pro obyvatele města Mladá Boleslav připravena i anketa, ve které měli lidé možnost vyjádřit svůj názor na tento projekt, popřípadě dodat i své nápady a postřehy, které by mohly být přínosem celému projektu. Podle vyjádření magistrátu města Mladá Boleslav by neměla mít výstavba krytého akvaparku v žádném případě negativní vliv na letní sezónu venkovního koupaliště.

Podle vyjádření, které se dostalo novinářům na tiskové konferenci, by výstavba krytého akvaparku neměla přesáhnout částku 150 milionů korun. Starosta pak jedním dechem dodává. „Budeme se snažit, aby to bylo i méně." Samotná rozloha akvaparku by měla být kolem 47000 metrů čtverečních. Díky tomu by se měl tento akvapark stát ve srovnání s akvaparky okolních měst nadstandardním.

Nový akvapark by měl být opravdu něco. Podle předběžných zpráv, které jsou již k dispozici nejen samotným novinářům, ale i běžným lidem, žijícím v Mladé Boleslavi, by v dvoupatrové novostavbě návštěvníci měli mít možnost využít několika bazénů, velkých šaten, sprch, kvalitního sociálního zařízení, wellness centra, popřípadě sauny a páry. Zkrátka, nabídka služeb v novém akvaparku by mohla být opravdu zajímavá. Za zmínku také rozhodně stojí i restaurace spolu s velkou terasou se slunečníky a lehátky, které budou moci využívat všichni ti, co mají rádi slunění a relaxaci na čerstvém vzduchu.

Do 12. 3. 2010 měli také obyvatelé města Mladá Boleslav šanci promluvit do výstavby nového akvaparku tím, že se mohli zúčastnit veřejné ankety, vyhlášené samotným magistrátem za účelem získání co nejvíce názorů od samotných občanů.

Ve svých schránkách mohli občané nacházet potřebné hlasovací lístky spolu s brožurou, obsahující veškeré podstatné informace týkající se výstavby nového akvaparku. Po tomto datu se veškeré hlasovací lístky sečetly a výsledkem bylo opravdu překvapivé zjištění.

Výše zmíněné ankety se zúčastnilo celkově bezmála 4000 hlasujících občanů s trvalým bydlištěm v Mladé Boleslavi. Na první pohled by se mohlo zdát, že počet zúčastněných hlasujících je dosti malý vzhledem k populaci, která v tomto městě žije. Nicméně, opravdu se jedná o číslo, které je relevantní a má pro magistrát opravdu velkou váhu a význam.

Jedna věc je ale naprosto jistá. Mladá Boleslav již delší dobu potřebuje akvapark, popřípadě velký plavecký bazén, který by byl k dispozici občanům tohoto města 365 dní v roce. Doufejme, že plány magistrátu budou dodrženy a my si budeme moci ještě koncem roku 2010 užívat nově postavený akvapark v Mladé Boleslavi.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby