Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 28. února 2024, svátek má Lumír | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Komunální volby 2010 se blíží

Pátek 24. září 2010 Ekonomika

V pátek 15. října a v sobotu 16. října 2010 nás čekají opět komunální volby do zastupitelstev obcí. Nejpozději do úterý 12. října 2010 by měl magistrát města doručit každému voliči do jeho místa trvalého bydliště, hlasovací lístky spolu s bližšími informacemi, týkající se způsobu hlasování. A právě proto je nezbytně nutné, aby si každý potencionální volič ve svém regionu předem prověřil, zda-li má svoji poštovní schránku správně označenou svým jménem. Pakliže by se stalo, že volební lístky ve své schránce nenajde, může si je osobně vyzvednout po 12. 10. 2010 na podatelně v přízemí budovy magistrátu města Mladá Boleslav.

Foto: Boleslavan.cz - Ilustrační foto

Kdo všechno má právo jít k volbám

Právo jít k volbám má každý občan obce, pakliže splňuje jistá kritéria. Za předpokladu, že se jedná o státního občana České republiky, jehož věk dosáhl alespoň v druhém dni voleb 18 let a je přihlášen k trvalému pobytu, má právo jít k volbám do zastupitelstva obce či města. Toto je jeho zákonné právo a nikdo mu jej nemůže odepřít.

Jaké strany bude možné toto období volit

Nyní se ale vraťme zpět na úplný začátek komunálních voleb pro rok 2010 a povězme si bližší informace týkající se jednotlivých kandidátek v Mladé Boleslavi. Toto volební období odevzdalo kandidátky celkem 11 politických stran a hnutí. Na tomto seznamu nalezneme ODS, jehož lídrem je současný primátor města Mladá Boleslav Raduan Nwelati.

Dále je to strana TOP 09 včele s Danielem Markem. Dalším v pořadí je Volba pro Mladou Boleslav s Jiřím Bouškou a Josefem Pelantem. Za KSČM je to poté Josef Dovolil a Luboš Dvořák za Politické hnutí Zvon. Politická strana Věci veřejné také nechybějí a jako její lídr se představuje občanům Jiří Řezáč. Následují strany jako je Strana zelených, KDU-ČSL či ČSSD.

Kde se budou nacházet jednotlivé volební místnosti

Pokud by Vás zajímalo, kde a jakým způsobem budou rozmístěny volební místnosti v našem městě, bližší informace můžete nalézt přímo na webu města, popřípadě u pracovnic správního odboru (Tel: 326 715 243, 326 715 244). Dalším místem, které Vám v daný okamžik pomůže, je podatelna magistrátu města Mladá Boleslav (Tel: 326 715 112, 326 715 111).

Způsob hlasování v komunálních volbách

Voliči by měli být o době a místě konání voleb v obci informováni oznámením starosty obce. Po příchodu samotného voliče do volební místnosti je nutné prokázat okrskové volební komisi svou totožnost a státní občanství České republiky. Ať už je to platným občanským průkazem, popřípadě platným cestovním pasem České republiky.

Je nezbytně nutné, aby alespoň jeden z výše zmíněných dokladů potencionální volič měl, jinak mu nebude hlasování umožněno. Nezapomeňte proto vzít si sebou alespoň jeden platný průkaz, díky kterému se budete moci zapojit do komunálních voleb.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby