Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Kam v Mladé Boleslavi za sportem

Neděle 28. března 2010 Sport

Pakliže patříte do skupiny lidí, kteří velice rádi sportují nebo alespoň sport rádi sledují, jistě Vás už někdy napadla podobná otázka. Kam v Mladé Boleslavi za sportem? Na tento dotaz existuje hned několik odpovědí. V první řadě si musíme nejprve ujasnit, o který sport máme zájem. Vzhledem k tomu, že je Mladá Boleslav rychle se rozrůstající město, možností zde máme relativně dost. Samozřejmě, že by to v našem městě mohlo být lepší, ale úplná znouzecnost to není.

Foto: Boleslavan.cz - Městský stadion Mladá Boleslav

Měli bychom asi začít hezky od začátku. V Mladé Boleslavi dominují nejvíce dva sporty, fotbal a hokej. V těchto sportech má koneckonců Mladá Boleslav zastoupení i v nejvyšších českých ligách, byť v hokeji nám tak trochu v této sezóně zvoní hrana, buďme ale optimisté a věřme, že se baráž našim mladým a nadějným hokejistům podaří zvládnout na jedničku a extraligu si v našem městě i nadále udržíme.

Nicméně, zpět k našemu tématu. Vzhledem k tomu, že tyto dva sporty, jak již bylo řečeno výše, jsou v Mladé Boleslavi opravdu nejpopulárnější, logicky se nabízí úvaha, že budou i lidmi nejvíce vyhledávané. A tato úvaha je správná.

Fotbalový stadion máme sice relativně malý, ale o to více je zde při každém zápase cítit rodinná atmosféra. Velká skupina lidí chodí na jednotlivé zápasy mladoboleslavského týmu pravidelně a je to jedině dobře. Hráči to moc dobře vědí a snaží se fanouškům jejich přízeň oplácet. Samozřejmě, že mnohdy se některé zápasy nevyvedou tak, jak si na začátku samotní hráči slibovali, ale to je zkrátka sport a ve sportu neplatí jasná pravidla pro vítězství. Vždy se na jednu či druhou stranu přikloní trochu více toho štěstíčka.

Ale i tak se našim fotbalistům v posledních letech vcelku daří, což dokázali i tím, že postoupili v uznávané evropské lize do dalších kol. Hráli proti takovým světoznámým týmům, jako je Olympique Marseille, Palermo, Villarreal, AEK Atheny, ACF Fiorentina či řecký FC Panathinaikos. I když sezóna, kterou nyní prožívají, nepatří mezi ty nejúspěšnější, věřme, že se na mladoboleslavský trávník v brzkých letech opět dostaví týmy věhlasných jmen.

Mezi další sporty, kterým se v Mladé Boleslavi dostává divácké přízně, můžeme směle zařadit poměrně rychle se rozrůstající sport florbal. Nejen, že jsou při jednotlivých zápasech mladoboleslavských hráčů čím dál tím více slyšet diváci a nově příchozí fanoušci, ale sport jako takový láká více nových a mladých hráčů, včetně malých dětí.

Tento fakt je velice pozitivním zjištěním a zároveň příjemnou nadějí pro mladoboleslavskou budoucnost ve sportu zvaném florbal. Uvidíme, zda-li se tito mladí hráči stanou jednoho dne například členy národního týmu a nechají o sobě slyšet při kvalifikačních zápasech na mistrovství světa. Držme jim palce.

Pravděpodobně si v tento moment pokládáte otázku, co dalšího může člověk žijící v Mladé Boleslavi dělat, popřípadě se zájmem sledovat. Jaké by to bylo město automobilového průmyslu, kdyby se zde alespoň jednou ročně nepořádaly závody v rally. Mladá Boleslav je známá v České republice a ve světě nejen díky svým vozům Škoda, ale také díky své pravidelné a každoročně se opakující automobilové soutěži Rally Bohemia. Již od roku 1974 se snaží bavit diváky nejen v tomto regionu, ale díky přenosům České televize, i diváky po celé České republice. Pokud jste se ještě nikdy nezúčastnili tohoto motoristického svátku, vřele Vám tuto rally doporučujeme, rozhodně to stojí za to.

Při této příležitosti zmínění automobilového svátku Rally Bohemia, kterou bez pochyby tato soutěž je, nám dovolte menší vsuvku, týkající se loga, které symbolizuje tuto krásnou událost. V tomto roce, tedy v roce 2010 bude použito zcela nové logo, které se svými barvami vrací k originálním barvám, symbolizující českou trikoloru. Doufejme, že nejen „staro nové“ barvy na logu budou ozdobou dalšího ročníku Rally Bohemia.

Mladá Boleslav, jak již bylo zmíněno v úvodu, je stále se rozrůstající město s obrovským potenciálem. Tento potenciál může být využit mnoha způsoby, mezi které rozhodně patří i sport. Věřme, že jednoho dne se v Mladé Boleslavi zrodí další hvězda formátu Jana Železného a dokáže se proslavit a zhodnotit své hodiny a hodiny dřiny. Zázemí v tomto městě máme, stačí si jen věřit a obětovat sportu vše.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby