Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Kam na výlet v okolí Mladé Boleslavi

Čtvrtek 3. června 2010 Turistika

Kam na výlet v okolí Mladé Boleslavi? Tak na tuto otázku se Vám v tomto článku pokusíme odpovědět co nejsrozumitelnější formou a navíc Vám doporučíme opravdu skvělá místa, která stojí za to navštívit. Věříme, že si z tohoto článku odnesete opravdu zajímavé poznatky, které Vám účelně poslouží. V okolí města Mladá Boleslav se nabízí hned několik zajímavých možností, jak strávit krásný slunný víkend s rodinou či přítelkyní. Vzhledem k tomu, že Mladá Boleslav svojí polohou sousedí s přírodním bohatstvím zvaným Český ráj, první kroky by měly směřovat právě tam. V tomto malebném prostředí se nacházejí hrady i zámky, překrásné přírodní scenérie, rybníky i jezero. Výběr je opravdu pestrý a vybere si v něm každý.

Foto: Boleslavan.cz - Drábské světničky

Ale začněme hezky od začátku. Pokud chcete strávit den se svoji rodinou ve svém městě, ale přitom zajímavě, doporučujeme Vám prohlídku replik historických letadel. Tuto prohlídku lze absolvovat na místním letišti Aeroklubu Mladá Boleslav. V hangárech na Vás čekají unikátní repliky historických letadel od počátku letectví až po druhou světovou válku. Pokud máte o tuto prohlídku vážný zájem, hangáry se otevírají každou letní sobotu pro veřejnost.

Po vysilující prohlídce historických letadel na Vás čeká místní letecký bar, kde se můžete příjemně občerstvit. Vřele Vám také doporučujeme místní vyhlídkovou terasu, ze které je krásně vidět na letecký provoz celého letiště. K dispozici jsou také vyhlídkové lety, pokud byste měli zájem objevit nové obzory a pohled na své rodné město Mladou Boleslav.

Toto bylo velice hezky a romanticky strávené letní víkendové odpoledne, ale kam se vydáme dál? Směr Český ráj. Z města Mladá Boleslav je to opravdu jen kousek do tohoto překrásného přírodou obklopeného prostředí. Však i sám název Český ráj mnoho prozradí.

Český ráj, to je dech beroucí přehlídka členité krajiny, skalních měst, množství rostlinstva i živočichů na jednom velkém rozlehlém místě, které si hrdě nese nálepku chráněná krajinná oblast a samozřejmě po právu. Za zmínku rozhodně také stojí místní krajinné hornaté dominanty, jako jsou Trosky, Vyskeř, Mužský či Kozákov. Tato místa Vám vřele doporučujeme navštívit, ať už si zvolíte způsob jakýkoliv. Nebudete zklamáni. Také i cykloturistika je v tomto regionu velice rozšířená a doporučována.

Mezi další místa, která stojí opravdu za to navštívit, rozhodně patří Zámecký resort Dětenice. Zde si mohou návštěvníci prohlédnout skvostnou zámeckou zahradu, zúčastnit se prohlídky zámku a v neposlední řadě okusit středověké zacházení v místní dobové restauraci. Vřele doporučujeme.

Pokud se zajímáte o šperky a klenoty, rozhodně by Vám neměla uniknout nově pro veřejnost otevřená expozice v Muzeu Českého ráje v Turnově. Zájemci o tuto netradiční podívanou se mohou ve sklepních prostorách výše zmíněného muzea dostat do kontaktu s unikátní kolekcí klenotů a šperků z drahých kamenů, které byly po mnoho let uchovávány pouze v trezorech.

Pakliže se řadíte mezi příznivce pěší turistiky, máme pro Vás velice zajímavý tip na letní výlet. Jedná se o celodenní výlet do Jinolic, konkrétně na hrad Trosky a zámek Hrubá Skála. Taktéž Vám doporučujeme tento výlet prožít v kombinaci s vlakovou dopravou. Výlet vlakem do tohoto malebného, přírodou obklopeného místa stojí opravdu za to.

Od Hrubé Skály to je už jen několik málo desítek kilometrů do Horního Pojizeří, kde na své návštěvníky čekají známé Mosty Horního Pojizeří. A na co se návštěvníky tohoto regionu mohou připravit? Především to jsou jedinečné stavební památky, konkrétně tedy mosty, překlenující řeku Jizeru a veškeré její přítoky.

Tento výlet opravdu stojí za to, navíc rozhodnete-li se pro kombinaci pěší turistiky, popřípadě cykloturistiky, budete nadšeni a spokojeni touto volbou. Zdejší přírodní scenérie jsou v období letních dovolených opravdu úžasné a mnohdy až dech beroucí.

Dalším opravdu zajímavým tipem, který Vám zde chceme představit jako vhodné místo na výlet, je Maloskalsko. Jedná se o opravdu zajímavou turisticky atraktivní oblast, která je více než vhodná pro různorodé sportovní vyžití, odpočinek a relaxaci. Vedle již zmíněných lákadel si na své mohou také přijít příznivci kultury. Maloskalsko nabízí svým návštěvníkům kulturní památky, koncerty, popřípadě i různé výstavy všeho druhu.

V poslední řadě bychom Vám chtěli nabídnout zbrusu nové mladoboleslavské koupaliště, které nabízí svým návštěvníkům skvělé podmínky pro letní radovánky u vody. Především děti si přijdou na své. Věříme, že Vám tento článek pomohl v rozhodování. Okolí Mladé Boleslavi nabízí pochopitelně mnohem více míst, které stojí za to navštívit, ale o nich někdy příště.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby