Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 28. února 2024, svátek má Lumír | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Inline trasy Mladoboleslavsko

Středa 25. srpna 2010 Sport

Kolečkové brusle nebo-li inline brusle zaznamenaly v posledních letech vysokou oblibu na poli rekreačních i profesionálních sportů. Tento druh sportu nejen, že pomáhá neinvazivně udržovat Vaše tělo ve fyzické kondici, ale navíc dopomáhá i psychické pohodě. Dnes se zaměříme hlavně na trasy v okrese Mladá Boleslav.

Foto: Boleslavan.cz - Městský stadion Mladá Boleslav - inline dráha

Inline dráha Městský stadion Mladá Boleslav, zimní stadion

Jedná se o širší trasu na okruhu dlouhou cca 600 m primárně určenou pro inline bruslaře, jezdí se jedním směrem, který je vyznačen šipkami. Pravá strana okruhu je určena pro pěší. V místě jsou odpočívadla a uzamykatelné boxy. Dráha je otevřena v letním období tj. od 1. dubna do 1. října od 8 do 22 hod a zimním období od 10-17 hod. Omezení je standardně v době konání Gambrinus ligy, úterních trhů do 16 hod nebo v případě pořádání kulturních nebo dalších sportovních akcích. Na místě je možnost občerstvení a parkovat lze přímo na parkovišti před hlavním vchodem stadionu.

V Mladé Boleslavi je možné navštívit i zimní stadion, kde se ledová plocha stadionu na léto mění v inline plochu (okruh cca 170 m). Plocha je mimo jiné určena i pro inline hokej, hokejbal, florbal a futsal. Avšak je zde jedna podstatná nevýhoda pro běžné inline bruslaře, vstup na plochu je zpoplatněný a to následovně: Po-Pá do 14 hod 300,- Kč na hodinu, po 14 hod 500,- Kč na hodinu, So a Ne opět za 500,- / hod. Plocha se spíše vyplatí skupinkám, kteří si chtějí zahrát nějaký kolektivní sport např. výše zmíněný inline hokej. Výhodou dráhy je nesporně zastřešení, které chrání v případě deštivého počasí. Parkovat lze přímo na parkovišti u městského stadionu.

Inline trasa Mladá Boleslav - Pírkovo sanatorium – Bezdečín

Jedná se o oblíbenou trasu hlavně pro boleslavské inline bruslaře, kteří neradi jezdí pouze na okruhu dokolečka. Trasa je celkově dlouhá cca 4,5 km obousměrně, samotná část Hejtmánka – Bezdečín je 2,3 km tam a zpět. V první části vede trasa přímo na silnici, a proto je nutné dodržovat bezpečná pravidla provozu na silničních komunikacích. Druhá část je určena, jak pro bruslaře, tak i cyklisty. Trasa je celkem úzká a vytěžovaná. Parkovat se dá přímo na parkovišti kousek od Pírkova Sanatoria, v Bezdečíně, Hejtmánce nebo na Dubcích.

Letiště Hoškovice – Mnichovo Hradiště

Jedno z nejhezčích a nejbezpečnějších míst pro inline bruslaře na okrese. Jedná se o širokou trasu dlouhou cca 5km s výhledem na Drábské světničky, které jsou součástí Českého ráje. Trasa je vhodná, jak pro rekreační inline bruslaře, tak i pro speedskating. K bruslení se využívá pouze levá pravá strana letiště od Mladé Boleslavi (plocha více vzdálená od rychlostní komunikace R10). Druhá letištní plocha je aktivně využívána pro letový provoz, proto je na ni vstup zakázán. Nevýhodou oproti jiným místům, je vstupné, které činí 50,- Kč jednorázově, 500,- Kč na osobu na rok nebo 1000,- Kč na automobil. Na místě nejsou lavičky k odpočinku, ani občerstvení, proto doporučujeme si vzít sebou vlastní zásoby jídla a hlavně pití. Parkovat lze přímo u letiště v obci Hoškovice nebo z druhé strany, z příjezdu od zámku z Mnichova Hradiště.

Inline areál Bakov nad Jizerou

V lokalitě na koupališti přímo v Bakově nad Jizerou, byl v roce 2009 vybudován volno časový areál s přispěním prostředků s fondů EU. Součástí areálu je inline dráha, která se otevřela veřejnosti na jaře 2010. Délka trasy je 1015 metrů a z důvodu menší šířky, je dráha využívána zejména v jednom směru. Možnost odpočinku nabízejí lavičky a místní občerstvení. Nad koupalištěm je k dispozici parkoviště pro osobní automobily.

Inline dráha Benátky na Jizerou

Jedná se o trasu pro kolečkové brusle, kterou využívají zejména obyvatelé Benátek nad Jizerou a obyvatelé obcí z jižní části okresu Mladá Boleslav. Dráha se nachází v panelákové zástavbě v ulici Boženy Němcové. Dráha je výhradně určena pro inline bruslení na ovále dlouhém kolem 170 m a šířkou 6 metrů. Uvnitř dráhy se nachází propojení téčkem, které je vhodné pro začínající bruslaře, aniž by omezovali rozjeté bruslaře na okruhu. Areál je oplocený a neuzamyká se, omezení bruslení pro veřejnost je pouze při tréninku Klubu sportovního bruslení Benátky nad Jizerou.

Další možnost inline bruslení v okolí Benátek je na trase: Zdětín – Benátky nad Jizerou. Trasa je dlouhá cca 4,2 km na vyasfaltované trase na podloží železniční tratě. Stoupání je směrem od Benátek na Zdětín. Na trase jsou odpočívadla s možnosti občerstvení přímo v obci Zdětín. Trasa je současně i cyklostezka, proto je vhodné dávat pozor na projíždějící cyklisty. Možnost parkování u stadionu v Benátkách.

Inline trasa Debř – Bakov nad Jizerou – Nová Ves (Klokočka)

Jedna z delších tras na Mladoboleslavsku, která vede na silniční komunikaci v údolí podél řeky Jizery a zříceny Zvířetice. Jedná se o trasu na zachovalém asfaltovém povrchu, poměrně úzkou a dlouhou cca 7 km v jednom směru. Provoz na silnici je méně frekventovaný a řidiči vědí, že tento úsek je často vytěžován inline bruslaři nebo cyklisty, a proto jezdí více obezřetně, avšak i přesto je dobré si dávat pozor na projíždějící automobily a dodržovat pravidla silničního provozu. Parkovat je možné v Debři nebo v Nové Vsi u Bakova a současně je možné se i v těchto obcích občerstvit. Nedaleko od Nové Vsi se nachází další inline trasa přímo na silnici, a to směrem od Čihátek přes Braňku do Kláštěra u Mnichova Hradiště.

Inline trasa Bělá pod Bezdězem - Vrch Bělá - Motorland

Středně dlouhá trasa nedaleko koupaliště v Bělé pod Bezdězem – v bývalém vojenském prostoru (současně v areálu Motorland Bělá). Trasa vede na vyasfaltované cestě s dobrým povrchem v klidné zeleni a čistém prostředí. Délka trasy je cca 2,5 km tam i zpět o šířce 5 metrů. Trasa je oficiálně otevřena od 17 – 21 hod v letním období, kdy provozovatel zabezpečí úsek proti vjezdu motorových vozidel. Na místě je několik laviček k odpočinku, bez možnosti občerstvení. Parkovat lze nedaleko samotné inline stezky.

Autor: KH
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby