Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Hokejisté Mladé Boleslavi jdou do baráže

Úterý 30. března 2010 Sport

Díky poslední prohře doma s týmem Kometa Brno (2:4) se hráči Mladoboleslavského bruslařského klubu s definitivní platností ocitli v baráži o udržení v extralize. Ač se v průběhu celé letošní sezóny dlouho drželi na příčkách, které by mohly i znamenat předkolo Play-off, finální umístění v tabulce je zcela odlišné a na místo Play-off je více skloňováno slovo baráž.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Hráčům se ovšem musí uznat, že v první polovině letošní sezóny nehráli špatně. Naopak několik zápasů bylo opravdu zajímavých a mnohdy mohli diváci vidět i líbivý hokej, který byl velice často okořeněn tvrdou hrou ze strany mladoboleslavských hráčů, včetně povedených akcí, zakončených góly. Dokonce se ozývaly hlasy samotných hráčů, kteří otevřeně mluvili o chuti po vítězství. Bohužel však na konci přišla velice hořká realita, kterou musí vstřebat nejenom fanoušci Mladé Boleslavi, ale především i samotní hráči s trenérem. Je tu opět baráž, kterou tak všichni velice dobře známe.

Položme si ale nejprve několik málo otázek, proč se hra Mladoboleslavských hokejistů v průběhu sezóny tak rapidně zhoršila. Kam se vytratila disciplína a vnitřní síla týmu? Povedené akce byly vystřídány bezzubým a mnohdy zoufalým nahazováním puků do třetiny soupeře. Nic na konečném pořadí nezměnil ani gólman Marek Schwarz, který byl často v brance opravdu skvělý a jeho zákroky se mnohdy daly považovat za neuvěřitelné.

Bohužel to ale k bodům a následně k posunu v tabulce nestačilo. Důvod je zcela prozaický. Útok, ten útok. Pokud se nedaří týmu v ofenzívě a střílení gólů je pro spoluhráče tohoto nadaného gólmana takřka nesplnitelné přání z říše snů, jen těžko se pak tento tým může udržet v elitní skupině.

Navíc, pokud se hráči nechají bezhlavě vylučovat a tým většinu času hraje zápas v oslabení, není přeci možné, aby pomýšlel na Play-off. Hráči by měli být více motivováni a před začátkem utkání důrazně upozorňováni na tyto velice nebezpečné situace, které mohou týmu jedině uškodit. Jakmile hraje tým v oslabení, dříve nebo později se tento problém projeví a celý tým to pocítí a co je nejhorší, pocítí to i fanoušci.

Určitý vliv na vývoj letošní sezóny měl zcela jistě také i úzký kádr, se kterým bruslařský klub Mladá Boleslav disponuje. Pakliže hráč udělá hrubou chybu v zápase, díky které tým nakonec zmiňovaný zápas prohraje, měl by být dotyčný hráč potrestán minimálně stopkou na jeden ligový zápas. V Mladé Boleslavi se tak ale nestalo.

Hráči velice snadno a rychle přecházeli tyto chyby bez sebemenšího zamyšlení a hráli, jako by se žádná předchozí chyba nestala. Což může být na jednu stranu dobře, hráč se zbytečně netrápí chybami, které již stejně nelze napravit, ale na druhou stranu by si měl uvědomit své postavení v týmu a chyb, kterých se dopouští či dopustil. V tomto případě je asi na místě trenérů se zastat. Pakliže jako trenér máte omezené možnosti, nic mnoho asi nevymyslíte a necháte hrát ty samé hráče dál bez potrestání.

Určitou roli v celkovém přístupu do sezóny mohla zahrát i spokojenost, která se po několika vydařených zápasech na hráčích mohla do jisté míry projevit. Ovšem i zde by měl přijít zásah trenéra, který jasně a důrazně musí poukázat na to, že usnout na vavřínech se ještě nikdy nikomu nevyplatilo. Konečně, nyní nám přinesli živý důkaz tohoto tvrzení. Jsme opět v baráži.

Pomohla by výměna trenéra? Na tuto otázku se jen velice těžce odpovídá. Nicméně zde hovoří statistika jasně. Z dvanácti odehraných zápasů pod vedením nového kouče Jana Tlačila, byli hráči bruslařského klubu schopni vyhrát pouze jediný. Tři pouhé body byli schopni hráči Mladé Boleslavi získat během dvanácti zápasů.

Toto je opravdu žalostná statistika, která nepotřebuje dalšího komentáře. Pokud měla výměna trenéra dodat hráčům nový impuls a zápal do hry, je více než jasné, že se tento záměr funkcionářům bruslařského klubu Mladé Boleslavi jaksi nevydařil.

Nyní nás čekají barážová utkání, která nebudou vůbec jednoduchá. Navíc Mladá Boleslav narazí na tým, který již v extralize působil a své místo bude chtít získat zpět. Jak na tuto výzvu zareaguje Mladá Boleslav? Jak se srovnají samotní hráči s faktem, že hrají o udržení v elitní skupině? Na tyto odpovědi si budeme muset počkat spolu se samotnými hráči a trenéry BK Mladá Boleslav. Jedna věc je ale nad míru jistá. Musíme být našim hráčům oporou a nenechat je v této nepříjemné situaci bez podpory. Čtyři výhry, to je náš další cíl.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby