Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 28. února 2024, svátek má Lumír | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Firma Compag a čistota města

Úterý 14. září 2010 Ostatní

I když jsme spíše národ kritiků chtěl bych napsat něco pozitivního o našem městě. Snad každý Boleslavan si musel všimnout, že se naše město stává čistší, trávníky jsou včas posekané, tráva odvezená, dětská hřiště většinou opravená a u hezkých nově vzniklých hřišť se objevuje firma, o které bych chtěl psát. Je to firma Compag. Samozřejmě vím, že tato firma úzce spolupracuje s městem, které vlastní 49% akcií a její činnost tak závisí na zakázkách města. A protože současné vedení neváhá investovat právě do čistoty města, stoupá i stopa této firmy. Provedení samotné činnosti však závisí na konkrétních lidech, proto dík patří každému pracovníkovi firmy, který odvádí dobře svou práci. Protože většinu vlastní rakouská firma, věřím, že se v čistotě a upravenosti Mladá Boleslav bude blížit rakouským upraveným městům. V té české „lize“ myslím, že hrajeme velmi důstojnou roli.

Foto: Mgr. Ondřej Pardubský, 8.ZŠ - Činnost firmy Compag v Erbenově ulici

Zástupcům firmy jsem položil následující otázky, na které mi velice ochotně odpověděli a po té se navštívil zástupce firmy pan Vrba 8. ZŠ, kde debatoval s dětmi novinářského kroužku právě o problému čistoty a upravenosti.

Kolikrát jste tento rok sekali trávníky? Připadá mi to, že to bylo opravdu často. Kdo rozhoduje, kdy již sekat?

Trávníky, které jsou na intenzivních plochách, jako je např. Výstaviště, Centrum atd. jsme letos posekali 6x, ostatní plochy 4x. Sečení plánujeme podle toho, jak rychle roste tráva a přizpůsobujeme se zároveň počasí. Pravidelně objíždíme město a kontrolujeme, aby tráva nebyla přerostlá, obzvláště pak na hlavních třídách. Letošní rok je vydatný na srážky a tím pádem i tráva rychleji narůstala, byli jsme nuceni k častějšímu sekání, mnohdy i o víkendu.

Jak je to s opravou hřišť?

Na hřištích provádíme pravidelné kontroly. Na 11 hřištích jsou prováděny denní kontroly, na dalších 30 hřištích jsou kontroly týdenní. Při kontrolách je prováděn zároveň úklid hřiště, vizuální kontrola herních prvků, případně zjištěné závady jsou nahlášeny na magistrát a my zajistíme jejich opravu.

U nově vzniklého hřiště na Slovance je vyvěšena cedule Compag. To znamená, že jste i zajišťovali projektovou přípravu?

U hřiště Slovanka jsme se podíleli na jeho realizaci. Projektovou dokumentaci dodalo město. Na dětských hřištích , které jsou mnohdy součástí škol je v současné době prováděno ošetřování dětských hřišť, zavážen písek do pískovišť. Jinak firma Compag v současné době na základě zadání města Mladá Boleslav zbudovala dětské hřiště na Slovance a v Čejetičkách buduje dětské hřiště na Sahaře a rekonstruuje a staví nové hřiště v Novém parku.

Je nějak speciálně zajišťován úklid kolem škol?

Úklid okolo škol je ve větším rozsahu prováděn při jarním čištění města a především pak posledním prázdninovém týdnu při zahájení podzimního úklidu města. V jarních a letních měsících je v okolí školních zařízení prováděno chemické ošetření chodníku a komunikací proti plevelům, v okolí škol je rozmístěno větší množství odpadkových košů tak aby bylo možno odpad ukládat do těchto nádob.

Co se chystá na podzim?

Na podzim se chystá realizace dětského hřiště na Novém parku v ul. Jana Palacha. Jako každoročně bude probíhat sběr listí, výsadba dvouletek, výsadba stromů a keřů, sečení trávy, pletí keřových skupin a květinových záhonů, řez stromů a keřů a další zahradnické práce dle požadavků magistrátu.

Co se děje s odváženým materiálem dál?

Materiál, který vzniká při úklidu města, ale i odpadky jsou vyváženy dle legislativních předpisů na zavážky (Michalovice, Benátky popřípadě Mšeno) nebo do třídíren odpadu a to konkrétně papír, plast, sklo, tetrapak.

Autor: Mgr. Ondřej Pardubský, 8.ZŠ
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby