Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Festival Na kopečku

Čtvrtek 26. srpna 2010 Kultura

Tak jako každý rok i letošní letní víkendové odpoledne 29. srpna od 12 hodin bude patřit festivalu, zvanému Na kopečku. Jedná se již o sedmý ročník, který se pořádá v areálu Psychiatrické léčebny Kosmonosy u Mladé Boleslavi. Festival Na kopečku, jak se tato hudebně – divadelní akce nazývá, si za posledních šest let získala na tisíce fanoušků, kteří se pravidelně rok co rok vracejí do areálu léčebny, aby podpořili dobrou věc.

Foto: www.volny.cz/festival_na_kopecku - Plakát festival Na kopečku

Z historie festivalu Na kopečku

Jak již bylo řečeno v úvodu našeho dnešního článku, je tomu již sedm let, co se festival Na kopečku v areálu Psychiatrické léčebny pořádá. Smyslem celé této akce byla a do dnešního dne je podpora Psychiatrické léčebny v Kosmonosích, která je zároveň i hlavním pořadatelem. I pro tento smysluplný důvod je tato benefiční kulturní akce hojně každý rok navštěvována.

Tak jako každý rok, tak i tento plánuje pořadatel celé akce vybrané finanční prostředky účelně využít pro zlepšení života pacientů v léčebně. Ať už to bude vybavení dílny, lepšího zázemí v jednotlivých odděleních, či budov samotných. Každá koruna se hodí a v případě Psychiatrické léčebny tomu není jinak.

Festival Na kopečku si tento rok připravil opět zajímavý program. Na své si přijdou jak příznivci hudební scény, tak i divadelní. Zkrátka, kostra festivalu zůstala zachována. A tak si příchozí návštěvníci budou moci poslechnout méně či více známé hudební kapely, popřípadě shlédnout divadelní vystoupení různých ochotnických či profesionálních spolků.

Doufejme, že nám tento víkend počasí bude přát a my si festival náležitě užijeme, převážná část programu festivalu Na kopečku se bude totiž odehrávat v krásném parku pod širým nebem. Ovšem i vnitřní prostory léčebny by neměly zůstat bez využití. Tak jako v loňských ročnících, tak i letos by se měla část programu odehrávat pod střechou.

V předchozích ročnících se mohli návštěvníci festivalu zúčastnit také doprovodného programu, ve kterém proběhla například vystoupení skupiny historického šermu, dále se pak mohli návštěvníci festivalu poučit nad ukázkami první pomoci, popřípadě ohodnotit jednotlivá vystavená díla pacientů léčebny. Tento ročník festivalu by se měl nést v podobném duchu, a proto se můžeme těšit na doprovodný program stejně tak, jako na ten hlavní.

Na návštěvníky festivalu budou čekat stánky s občerstvením, čajovna, kavárna Fokus a pro děti zde bude připraven skákací hrad pro děti. Nebude chybět ani relaxační stan či rytmické bubnování v podání skupiny Kokodan.

Vstupné na festival

Vstupné na festival Na kopečku bude stát 100,- Kč pro dospělé, snížené vstupné pak bude 50,- Kč a děti do 5 let budou mít vstupné zdarma, tak jako i v minulých ročnících.

Celá akce začíná tedy tuto neděli 29. srpna od 12 hodin a potrvá až do 20 hodin v areálu Psychiatrické léčebny v Kosmonosích.

Jak již bylo zmíněno v úvodu, pro návštěvníky bude připraven bohatý program, ve kterém si na své přijde opravdu každý. Ať se bude jednat o hudební scénu či tu divadelní. Nyní nám dovolte lehce nastínit, co si na Vás 7. ročník festivalu Na kopečku připravil.

Hudební scéna festivalu

Mezi kapelami si budete moci vybrat z následujícího seznamu. Na podiu se představí kapely, jako jsou Metallica revival, Sex Pastels, Lety mimo, Vlasatý žárovky, Bank Holiday, De Ska Band či Durmančiny bylinky.

Divadelní scéna festivalu

Naopak, divadelní scéna si pro návštěvníky festivalu připravila představení od DS Větry – Blbec k večeři, dále pak od DS Hvězdička – Jak se Honza stal málem králem.

Věříme, že Vás 7. ročník benefičního hudebně – divadelního festivalu Na kopečku v areálu Psychiatrické léčebny zaujal a Vy i s celou rodinou tuto neděli dorazíte podpořit desítky nadšených umělců a pacientů samotných. Jedná se opravdu o netradiční festival, jehož výnos bude dále použit ke zlepšení života pacientů samotných.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby