Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Fast Food Orchestra u Mladé Boleslavi

Pátek 8. října 2010 Kultura

Již tuto sobotu se uskuteční v Restauraci Pod lipami v Josefově dole u Mladé Boleslavi koncert, během kterého vystoupí kapely jako je Fast Food Orchestra a Dr. Kary či Tour de Bars. Mimo jiné se také po koncertě představí i několik DJ´s, jako je DJ Hanelle a další. Koncert začíná kolem 20. hodiny a jako první se představí reggae kapela z Prahy a Neratovic Tour de Bars. Následovat ji poté již bude kapela Fast Food Orchestra, jejíž start je plánovaný zhruba na 22. hodinu.

Foto: www.fastfoodorchestra.cz - Plakát akce

Pakliže budete mít zájem zúčastnit se tohoto koncertu, vstupné na tento koncert je 140 Kč. Během vystoupení jednotlivých kapel a DJ´s budou v Restauraci Pod lipami fungovat 3 bary, na kterých si budete moci kromě běžných drinků objednat i drinky míchané. Přítomen bude i během tohoto koncertu Space bar.

Velice zajímavou vsuvkou celého koncertu se zdá být turnaj v KNP, a to o částku 2.500 Kč. Pro ty z Vás, kteří netuší, co turnaj v KNP znamená, máme krátké vysvětlení. KNP neznamená nic jiného, než-li všeobecně známou hru Kámen, Nůžky, Papír, kterou hrají již malé děti na základní škole.

Nyní se ale vraťme k hlavnímu bodu sobotního večera, tedy ke kapele Fast Food Orchestra a povězme si něco málo o jejím vzniku a vývoji.

Historie kapely Fast Food Orchestra

Kapela Fast Food Orchestra vznikla mezi roky 1994 až 1996. Od roku 1998 začala aktivně vystupovat po českých klubech. V roce 2000 kapela Fast Food Orchestra vydává své debutové album s názvem „Fugison party". O dva roky později vychází se stylově mnohem vyhraněnější a propracovanou deskou, která se jmenuje „Lastfood".

Píše se rok 2004 a kapele Fast Food Orchestra vychází již třetí album s názvem "Mangrooves", které je na rozdíl od obou předešlých alb obohaceno o hlas více či méně stálého hosta, toastera Dr. Karyho. V roce 2008 Fast Food Orchestra vydávají zatím poslední album „Urban Menu“, na které je od první odehrané vteřiny znát posun k větší stylové rozmanitosti a obohacení zvuku kapely o prvky, jako je reggae, dancehall, ragga, rocksteady, punk, hip-hop, pop nebo i breakbeat. Tato deska vyšla dokonce i v USA a Japonsku.

Fast Food Orchestra za více než deset let svého aktivního vystupování se svým hudebním menu objeli skoro celou Českou republiku a opakovaně se také objevovali na pódiích zahraničních klubů a festivalů. Při příležitosti vydání své poslední desky odjela kapela na koncertní turné do Jižní Ameriky, konkrétně do Brazílie a po boku americké kapely The Toasters také na koncertní šňůru po Evropě.

Na podiích se během svého působení objevili Fast Food Orchestra mimo jiné po boku kapel jako jsou The Toasters, Hotknives, Pilfers, Panteon Rococo, Selecter, Slackers, The Skatalites či Ska-P.

Kapela Fast Food Orchestra je především mezi hudebními posluchači známou kapelou díky neustálému využívání hudebního stylu ska.

Historie hudebního žánru Ska

Hudební žánr Ska se vyvinul koncem 50. let na ostrově Jamajka a mnoha lidmi je považovaný za předchůdce reggae a rocksteady hudby. Pro hudební žánr Ska je typický kolísavý rytmus, rychlejší ovšem než samotné reggae. Velice často se tak můžeme setkat s tím, že se Ska mísí například s hudebním žánrem punkem či jazzem.

Pokud bychom si měli detailně rozebrat Ska, objevili bychom vyváženou směs tradičního jamajského folkloru spolu s americkými styly, jako je již výše zmíněný jazz či rhytm and blues.

Zajímáte-li se o tento hudební žánr, popřípadě jej chcete blíže poznat, poznamenejte si datum 9. října 2010 a restauraci Pod lipami. Poněvadž právě zde budete mít jedinečnou šanci ochutnat hudební žánr Ska, reggae, ragga či dancehall. Vřele Vám tuto akci doporučujeme.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby