Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Středa 21. února 2024, svátek má Lenka | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Extrémní sporty na Mladoboleslavsku

Středa 2. června 2010 Sport

V posledních letech se stále více do popředí zájmu mladších ročníků dostávají extrémní sporty. Nejsou to již jen kolečkové brusle či skateboard, více oblíbené jsou mezi mladými také freestylová kola, dirtboardy, kiteboardy a mnoho dalších méně či více zajímavých extrémních sportů. Mladá Boleslav a blízké okolí v tomto případě není žádnou výjimkou, a proto i zde se najde tu a tam skupina mladých lidí, kteří se snaží jeden z výše jmenovaných sportů provozovat.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Jedním z prvních extrémních sportů, který se v Mladé Boleslavi v minulosti objevil, je skateboarding. Lidé si jistě vzpomenou na to, jak se mezi nimi na ulici proháněli mladí chlapci a díky svému hlučnému projevu o sobě dávali vědět daleko dopředu. Dnes již existují skateparky, ve kterých se děti a starší příznivci těchto sportů mohou dostatečně projevit. Pokud máte zájem navštívit skatepark přímo v Mladé Boleslavi, vydejte se směrem k místní městské knihovně. Za touto budovou o pár kroků níže je hřiště spolu s již zmíněným skateparkem.

Skateparky se v posledních letech staví takřka v každém menším městě, tudíž není podmínkou vyhledat pouze jeden výše zmíněný skatepark v Mladé Boleslavi. Na seznam měst, která disponují skateparkem, můžeme zařadit taková města, jako jsou Dobrovice, Bakov nad Jizerou nebo i Mnichovo Hradiště.

Každé z výše zmíněných měst minimálně jednou ročně pořádá skateboardové závody, na kterých se předvádějí jak místní, tak i přespolní jezdci. Vše se pochopitelně odráží od toho, kolik a jak silné sponzory se na daný ročník podaří sehnat, ale ve většině případů se vždy podaří zorganizovat poměrně zajímavé závody na slušné úrovni.

Za zmínku také stojí skatepark v Mnichově Hradišti, kde se v prostorách bývalého letního kina pořádají každoročně závody, zvané Day for Skate. Jejich úroveň se rok od roku zlepšuje, a to jak mezi samotnými jezdci, tak i sponzory. Vřele Vám tuto akci doporučujeme, nebudete zklamáni.

V místním nevelkém, ale o to více útulném skateparku máte jedinečnou možnost spatřit starší generaci sponzorovaných skateboardistů, kteří již dokáží předvádět solidní jízdy na úrovni a mezi nimi mladší generaci skateboardistů, snažících se prosadit a zaujmout.

A nejsou to jen skateparky, které se v posledních letech čím dál tím častěji objevují po okolí.

Mezi mladými lidmi jsou stále více populární freestylová kola a dirtboardy, které vyžadují pouze kopec, mírně upravenou dráhu, skoky a přijatelné dopady. Mezi nejvíce oblíbená místa v našem regionu můžeme zařadit bývalou crosovou dráhu v Kosmonosech, která v dnešní době slouží právě těmto účelům. Ideální podmínky, klidné a odlehlé místo je zkrátka skvělou kombinací pro mladé teenagery. Dokonce se zde již uskutečnily závody a podle všeho se nejednalo o jedinou akci tohoto formátu.

Dalším místem, kam se mladí lidé sjíždějí, je upravená dráha v Bakově nad Jizerou. Zdejší podmínky jsou sice méně kvalitní, než v Kosmonosech, ale atmosféra ve zdejším parku je vždy elektrizující.

V posledních letech se také mezi mladé příznivce extrémních sportů dostávají do popředí sporty, úzce spojené se slovíčkem kite. Kite je anglický výraz, symbolizující slovo drak. Pomocí tažného draka a trapézu, nebo-li úvazku, který má jezdec připevněný kolem svého těla, se pohybuje po vodě (kitesurfing), po sněhu (snowkiting) a nebo na louce (landkiting). V našich podmínkách je to možné vyzkoušet všechny tři varianty, ovšem je opravdu nutné si u tohoto sportu dávat velký pozor.

Kiteboarding je stejně tak jako skateboarding extrémní sport, který spolu s sebou nese mnohá rizika. Velice často se u tohoto sportu můžeme setkat s lehčími i vážnějšími zraněními. Také je dokázáno, že nejvíce nehod, ve spojení s kiteboardingem se odehrává v blízkosti břehu, a to díky náhlým změnám v poryvu větru. Rozhodně Vám doporučujeme projít základním kurzem a osvojit si základní pohyby a pravidla, která mohou eliminovat riziko úrazu na minimum.

Mezi vhodné a zároveň i poměrně slušné oblasti, kde lze kiteboarding vyzkoušet, je Máchovo jezero, které díky své prostorné ploše nabízí ideální a nepříliš složité podmínky.

V tomto článku jsme Vás chtěli alespoň částečně informovat o různých místech, která jsou v našem blízkém okolí využívaná pro extrémní sporty. Doufáme, že se nám náš záměr podařilo alespoň z části naplnit a Vy se tak díky tomu budete v našem okolí lépe orientovat.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby