Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Dynamické město budoucnosti

Pondělí 14. června 2010 Ekonomika

Mladá Boleslav je v posledních letech poměrně rychle a dynamicky se rozrůstající město ve středočeském kraji. Napomáhá tomu i fakt, že je v tomto městě jedna z největších automobilových továren Evropy, která zaměstnává hned několik desítek tisíc lidí z širokého okolí. Mladá Boleslav je díky tomu velice živé město s obrovským tržním potenciálem. Na základě této skutečnosti se městu Mladá Boleslav otevírají zajímavé možnosti do různých segmentů, jako je podnikání, rozvoj infrastruktury apod.

Foto: Boleslavan.cz - Staroměstské náměstí Mladá Boleslav

Pochopitelně, že bez přispění státu a dotací z Evropské unie by rozvoj města Mladá Boleslav nebyl tak rychlý a dynamický, naštěstí však tyto kanály prozatím fungují vcelku spolehlivě a město se tak může pomalu a jistě rozšiřovat. Již na mnoha místech jsme si mohli všimnout změn v úpravách komunikací, parků, popřípadě i rekonstrukce či přímo výstavby nových dětských hřišť.

Za zmínku rozhodně patří dokončení průmyslové zóny, která zásadním způsobem zrychlila provoz v tomto městě. Dále je to pak několik kruhových objezdů, díky kterým se provoz ve městě víceméně zefektivnil. Ikdyž v tomto případě musíme vyzvednout nepříliš lichotivou statistiku dopravních nehod, a to především na kruhových objezdech na hranici s městem Kosmonosy, ale i na sjezdu z rychlostní komunikace R10, směrem z Liberce na Prahu. Mnoho řidičů se stále nenaučilo efektivně a hlavně správně používat kruhové objezdy.

Zcela zásadní byla pro Mladou Boleslav dostavba nákupního centra na bývalém autobusovém nádraží, které dodalo městu Mladá Boleslav moderní tvář. Velice pozitivně je mezi místními obyvateli vnímáno i multikino, které s určitou mírou zvedlo kulturní vnímání u lidí, kteří nepřetržitě pracují.

Na Radouči se staví nové byty, což je další velice pozitivní zpráva, a to především pro mladé rodiny, které doposud nemohli najít vhodné bydlení. V této lokalitě jsou také k dispozici nově postavené nákupní centra, která efektivně pokrývají tuto odlehlou část města Mladé Boleslavi.

Na naše nejmenší ratolesti bylo v loňském roce také myšleno. Otevřelo se zcela nové a moderní koupaliště v Mladé Boleslavi, které nabízí svým příchozím návštěvníkům různé atrakce a možnosti příjemně si odpočinout a relaxovat.

A co se nejbližších změn a plánů týče? Jistě jste si mohli povšimnout toho, jakým způsobem postupují práce na Staroměstském náměstí. Úplná dopravní uzavírka komunikací mezi Staroměstským náměstím a ulicí Pražská brána potrvá podle prohlášení magistrátu města Mladá Boleslav minimálně až do 11. června tohoto roku a i další práce budou více či méně zasahovat do běžného života v Mladé Boleslavi, konkrétně tedy na Staroměstském náměstí.

Podle zprávy, vydané magistrátem města Mladá Boleslav se výstavba na Staroměstském náměstí dostává pomalu do další fáze. U konce jsou prakticky již práce v oblasti kolem ulice Pražská brána, kde na místo asfaltu čeká na své uživatele vydlážděná vozovka a z větší části dokončené chodníky. Ovšem stále v nedohlednu je dokončení spodní části parkoviště, které zůstává rozkopané a spolu s ním i přístupová cesta k hradu. V těchto místech jsou také dnes a denně vidět archeologové spolu s dělníky, kteří již připravují terén pro sondy, konkrétně tedy již v severní části náměstí.

Výsledek by ale měl být dostačující satisfakcí za to, čím si nyní musí obyvatele Mladé Boleslavi a přilehlého okolí procházet. Nechme se překvapit, v jakém novém kabátě se tato část města po kompletně dokončené rekonstrukci představí.

V dalších letech se chystá město Mladá Boleslav provést nemalé investice do infrastruktury. Vzhledem k dobré finanční vitalitě našeho města se rozhodl magistrát pro dva úvěry. Jeden by měl být krátkodobý, překlenovací, a to ve výši 224 milionů korun. Tento úvěr by měl sloužit k zaplacení investic, přesahující rámec roku 2010 a zároveň sloužit do doby, než budou uvolněny peníze z dotací Evropské unie. Druhý již zmíněný úvěr ve výši 180 milionů korun by měl být použit na pokrytí veškerých důležitých investic, naplánovaných pro rok 2010.

Je zcela jisté, že tyto investice mohou přinést více pracovních příležitostí ve stavebních firmách těm, kteří jsou dlouhodobě nezaměstnaní a díky tomu pak i vyšší kupní potenciál pro naše město. Pokud se na druhou stranu budou ozývat hlasy o zadlužování města a občanů, žijících v tomto městě, musí být tyto hlasy přesvědčeny o opaku. Rozumné investice do města, které jsou nebo budou použity například na rozvoj či opravu infrastruktury, mají svůj nepochybný význam a smysl.

A co říci závěrem? Dynamicky se rozrůstající město budoucnosti, jakým bezpochyby Mladá Boleslav je, nám zcela určitě připraví v příštích letech mnoho dalších, neméně zajímavých změn, úprav či rekonstrukcí. Lidé budou muset být jen více tolerantní a odolní na různé objížďky či uzavřené komunikace. Musíme být vnitřně přesvědčeni o tom, že jsou tyto úpravy prováděny především pro nás a náš pohodlnější život v tomto městě, v městě Mladá Boleslav.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby