Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Dům dětí a mládeže nabídne netradiční akci

Pondělí 15. listopadu 2010 Ostatní

Máte malé děti, které si rády malují, popřípadě se jiným kreativním způsobem vyjadřují? Máme pro Vás velice zajímavý typ na jednu listopadovou středu. Keramické studio Domu dětí a mládeže připravilo vskutku netradiční akci, při které si budou moci děti s rodiči vyzkoušet různé méně či více známé výtvarné techniky. A kdy se tato akce uskuteční? Od 10 hodin ve středu 17. listopadu budou ve všech přístupných prostorách Vily Domu dětí a mládeže (DDM) v Husově ulici nabídnuty všem příchozím dětem s rodiči různé semináře, včetně výtvarných dílen.

Foto: Stock.xchng - Ilustrační foto

Výtvarné dílny a semináře budou zaměřeny především na výrobu šperků z korálků a z FIMO hmoty.

Co je to FIMO hmota

FIMO je v podstatě velice kvalitní modelovací hmota, podobající se známému moduritu. Po několika minutovém ručním hnětení se FIMO stává měkkou a velice poddajnou. Následně se s ní dá lehce modelovat. Ve své podstatě nahrazuje svojí strukturou plastelínu. Děti mohou vytvářet různé předměty, jako jsou postavičky, sponky, korálky, náušnice a jiné neméně zajímavé šperky.

V momentě, kdy je dotyčné dítě s modelováním svého produktu hotové, FIMO výrobek se poté vypéká po dobu 20 až 30 minut v troubě při teplotě 110°C, popřípadě jej lze také vyvařit v horké vodě, a to po dobu 20 minut.

FIMO hmota, respektive výrobek, který z hmoty vznikne, může být po vypálení, popřípadě vyvaření ještě přelakován FIMO lakem, a tím získá podobu podobnou porcelánu.

Kromě práce s FIMO hmotou se budou účastníci této akce také moci podílet na malování hedvábí, či malování na sklo. Vzhledem k tomu, že se nezadržitelně blíží čas vánoc, mohou se děti také těšit na tradiční výrobu vánočních ozdob. Velice netradičním a zajímavým seminářem bude výroba podložek pod hrníčky z takzvaného orobince. Pro ty, kteří nevědí co je orobinec. Orobinec je vytrvalá, zpravidla vodní rostlina s oddenky.

Ceník připravovaných seminářů

Ceny jednotlivých seminářů se budou pohybovat mezi 30 až 80 Kč. Pokud máte o tuto akci zájem, popřípadě jeden z nabízených seminářů, můžete se hlásit osobně přímo ve vile, popřípadě emailem či telefonicky. Rozpis jednotlivých seminářů je takový to.

Půda vily

Šperky z korálků: od 10 hod, 13 hod a 15 hodin. Cena 50 Kč Šperky z korálků: od 11 hod, 14 hod a 16 hodin. Cena 50 Kč

Učebna na půdě

Malování na hedvábí: 10 hod, 13 hod a 15 hodin. Cena 80 Kč Obrázky z ovčího rouna: 11 hod, 14 hod a 16 hodin. Cena 70 Kč

Herna

FIMO (barevné šperky): 10 hod, 13 hod a 15 hodin. Cena 50 Kč FIMO (kovové plátky): 11 hod, 14 hod a 16 hodin. Cena 50 Kč

Horní keramická dílna

Vánoční ozdoby z orobince: 10 hod, 13 hod a 15 hodin. Cena 50 Kč Podložka pod hrnek z orobince: 11 hodin. Cena 80 Kč

Dolní keramická dílna

Malování na sklo: 10 hod, 13 hod a 15 hodin. Cena 30 Kč Smaltované šperky: 11 hod, 14 hod a 16 hodin. Cena 80 Kč

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby