Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Dětská hřiště v Mladé Boleslavi

Středa 26. května 2010 Ostatní

Dětská hřiště v Mladé Boleslavi se v posledních letech a měsících začínají poměrně slušným tempem rozrůstat, popřípadě rekonstruovat a díky tomu mohou mladé maminky se svými dětmi trávit více času na pískovištích, skluzavkách, houpačkách či různých pestrobarevných herních prvcích, které dokáží malé ratolesti zabavit na celé hodiny. V roce 2009, dokonce město Mladá Boleslav zainvestovalo do rekonstrukcí a výstavby nových dětských hřišť bezmála 3 milióny korun.

Foto: Boleslavan.cz - Dětské hřiště v Haběši

Uvidíme, jakým tempem bude výstavba dětských hřišť v Mladé Boleslavi i nadále pokračovat a čeho všeho se ještě v našem městě dočkáme. Čím více bude dětských hřišť, tím samozřejmě lépe pro nás všechny. Děti potřebují nějaké to místo na hraní a právě nová hřiště jsou ideální cestou k tomu, aby se malé děti pomalu a jistě seznamovaly s okolím.

V minulých letech byl počet dětských hřišť v Mladé Boleslavi opravdu omezený, dalo by se říci až žalostný a díky tomu se mnoho mladých maminek spolu se svými dětmi nemělo kde v rámci svého volného času uchýlit a zabavit.

Mnohdy tyto složitě řešitelné situace vyústily i v menší slovní roztržky s důchodci, kteří svůj volný čas tráví v parcích na lavičkách, kam si chodívaly a občas stále chodí hrát i maminky se svými dětmi. Naštěstí se ale počet dětských hřišť pomalu a jistě rozšiřuje a díky tomu děti již mohou trávit svůj volný čas na již výše zmíněných houpačkách a jiných neméně zábavných herních prvcích a sestavách.

Jistě Vás také budou zajímat konkrétní lokality, kam se mohou maminky se svými dětmi vydat. Pakliže bydlíte v příměstské části města Mladá Boleslav, zvané Sahara, máme pro Vás dobré zprávy. V této oblasti se dětské hřiště rozrostlo o vahadlové houpačky spolu s dalšími herními prvky. Věřme, že se alespoň částečně tímto činem malým dětem magistrát města Mladá Boleslav zavděčí, i když by si přeci jen zasloužily více pozornosti.

Další lokalitou, ve které vyrostlo nové dětské hřiště pro nejmenší, je v ulici 17. listopadu, konkrétně u bytových domů Omega. Zde najdou maminky s dětmi dokonce dvě zcela nové a funkční herní sestavy, na kterých se děti mohou zabavit na celé hodiny. Je opravdu skvělé, když si mají děti kde hrát a nesedí jen u online her na počítači, nemyslíte?

Bohužel se ale také v našem městě setkáváme čím dál častěji s vandalismem a nepříjemnými nálezy v okolí dětských hřišť, jako jsou injekční stříkačky pohozené narkomany, prázdnými láhvemi od alkoholických nápojů a dalšími více či méně nebezpečnými předměty. Lidská ignorance v tomto směru opravdu nezná mezí. A přitom se zde riskuje to nejcennější, dětský život. Ani snad nedomýšlet, co by se mohlo stát malému dítěti, které by si sedlo na použitou injekční stříkačku, popřípadě se o ni jiným neméně příjemným způsobem zranilo.

Tento druh vandalismu by měl být trestán velice přísně a to i bez ohledu na to, zda-li je dotyčný narkoman při smyslech či nikoliv. Na prvním místě by měl být vždy brán život nevinného dítěte, které nemá ještě rozum a nedokáže v pohozené použité injekční stříkačce nalézt nebezpečí, ohrožující jeho doposud krátký život.

Můžeme být pouze rádi za to, že strážníci místní městské policie jsou zde také proto, aby dětská hřiště udržovala v pořádku a čistotě. Za toto jim patří nemalé dík. Také bychom Vás chtěli touto cestou poprosit o menší spolupráci ve snaze o udržení dětských hřišť v čistotě a bez sebemenších známek poškození vandaly.

Pokud byste se někdy stali očitými svědky situace, ve které by vandalové ničili dětské hřiště, či zahlédli narkomana, jak pohazuje použitou injekční stříkačku, neprodleně tuto událost nahlaste. Chráníte tím nejenom své vlastní děti, ale děti i svých spoluobčanů.

Pakliže nevíte, na která telefonní čísla byste měli zavolat, dovolte nám, abychom Vám v tomto směru vyšli vstříc a doporučili Vám několik málo vhodných čísel. V první řadě můžete zavolat na bezplatnou telefonickou linku 800 158 990 společnosti Compag, která má na starosti údržbu veškerých dětských hřišť v Mladé Boleslavi. Pochopitelně, že také můžete neprodleně volat na linku městské policie Mladé Boleslavi, popřípadě přímo Policii České republiky. Věřte, že Váš čin bude správným řešením v daný okamžik.

Na závěr bychom chtěli vyjádřit podporu všem, kteří se starají o to, aby si naše malé děti měly kde hrát. V klidu a bezpečí mohly usednout na kterékoliv místo na hřišti, a maminky přitom nemusely trnout hrůzou a strachem. Ještě jednou děkujeme.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby