Reklama
Last Minute zájezdy
Půjčky

Pondělí 5. června 2023, svátek má Dobroslav | Doporučit Boleslavan.cz Doporučit Boleslavan.cz | Přidat k oblíbeným | Boleslavan.cz na Facebooku | rss

Baby club Lachtánek v Mladé Boleslavi

Čtvrtek 28. října 2010 Ostatní

Ať už je náš názor na sport, popřípadě aktivní pohyb jakýkoliv, jednou z nejlepších aktivit pro naše zdraví je plavání. Nejen, že pozitivně působí na naši fyzičku, ale zároveň také posiluje naši psychickou stránku. Koneckonců, jak již bylo mnohokrát zmíněno, kontakt s vodou je pro lidské tělo a duševní stav skvělý zklidňující mechanismus. Každý z nás by se měl alespoň jednou za čas zastavit, přestat se na chvilku soustředit na práci a vydat se k vodě.

Foto: - Krytý bazén Baby clubu Lachtánek

Pokud si nemůžete dovolit dovolenou na prosluněné pláži, navštivte alespoň nejbližší krytý bazén a dopřejte svému tělu tolik žádaný a potřebný relax. Pakliže se budete chtít vydat do krytého bazénu a nevíte, který bazén by pro Vás mohl být ten správný, máme pro Vás velice zajímavý tip.

Dovolte nám, abychom Vám představili Baby club Lachtánek, který se nachází v Mladé Boleslavi, konkrétně v ulici Šámalova 1158, na Dubcích. V Baby clubu Lachtánek na Vás čeká bazén se slanou vodou o teplotě zhruba 30 až 31°C a spolu s ní také příjemné relaxační prostředí s podvodním osvětlením. Rozměry bazénu jsou 7,3 x 3,6 x 1,4m. K dispozici je zde také možnost využít protiproud k plavání, a to vše za poslechu příjemné relaxační hudby.

Pro malé děti jsou zde připraveny plavecké pomůcky, skluzavka nebo v poslední době velmi oblíbená houpačka.

Baby Club Lachtánek nabízí opravdu mnoho. Například to jsou kurzy plavání pro malé děti, sourozence, dospělé neplavce, dospělé plavce, dospělé pro zdokonalení stylu, dospělé pro kondiční plavání nebo také pro seniory. Dále to je aqua aerobic či aqua zumba pro děti od 10 let, dospělé či seniory. Pro malé děti je zde možnost pořádání oslav narozenin v bazénu. Těhotné maminky mohou v clubu Lachtánek kromě výše zmíněných kurzů vyzkoušet také cvičení, popřípadě i masáže.

Maminky mohou mimo jiné využít poradny psychomotorického vývoje, nácvik manipulace s novorozencem, masáže kojenců a dětí, masáže pro dospělé nebo i hlídání dětí. V létě i v zimě pořádá Lachtánek tábory pro děti od 4 let věku (v létě) a od 5 let věku (v zimě). Za zmínku také stojí příměstský plavecký výcvik během prázdnin a s tím související rodinná dovolená plná aktivit.

Zkrátka, do kurzu se může přihlásit celá rodina, bez ohledu na věk.

Kurzy plavání: doma ve vaně od narození od 4 měsíců

Kurzy plavání novorozenců (plavání ve vaně) jsou metodicky koncipovány pro děti mezi 2 až 4 měsícem věku. Instruktorka dochází za maminkami a miminkem přímo do domácího prostředí a učí maminku jak správně manipulovat s děťátkem ve vodě i na suchu. Jak rozpoznat chvíli, kdy se již pobyt ve vodě malému plaváčkovi nezamlouvá a poskytne i další konzultace.

O kurzech plavání

Kurzy v bazénu jsou organizovány v desetitýdenních cyklech. To znamená, že se plave vždy jednou týdně v určené hodiny po dobu deseti týdnů. Pobyt ve vodě spolu s rodičem trvá 40 minut. Děti jsou rozděleny do skupinek podle věkových kategorií, pokročilosti a popřípadě jiných kritérií stanovených instruktorkami s přihlédnutím k psychomotorické vyspělosti dítěte.

Každá skupina je nejvýše šestičlenná, což umožňuje, že každá maminka (tatínek) má možnost během kurzu mluvit s instruktorkou a všichni se mohou navzájem poznat. Kurz je postaven tak, aby jeho zvládnutí nečinilo potíže ani v případě, že bude mít maminka s dítětem z jakéhokoliv důvodu několik absencí.

Během prvního (základního) kurzu zvládne maminka se svým dítětem všechny základní cviky, část her, a dechová cvičení včetně potápění. Celý kurz probíhá hravou, citlivou a nenásilnou formou za doprovodu písniček, básniček, říkadel a škádlivek, které malé děti psychicky uklidňují a současně napomáhají rozšiřovat slovní zásobu.

Děti se ve vodě baví a zároveň cvičí koordinaci pohybů a rovnováhu. V Baby clubu Lachtánek se postupuje od nejjednodušších prvků ke složitějším. K výuce se používají různé pomůcky, jako jsou míčky, plavecké desky, zvířátka, nafukovací míče, žížaly, kruhy, pontony a další plavecké pomůcky nebo hračky.

Jak již bylo zmíněno, kurzy probíhají formou individuální výuky pro dítě a oba rodiče. 40 minut je výuka v bazénu a 60 minut pobyt v šatně a v takzvané mini herně, kde je možnost zakoupení drobného občerstvení a ohřátí jídla v mikrovlnné troubě. K dispozici je také vlastní šatna se sprchou a WC. V bazénu jsou rodiče sami s dítětem a instruktorkou.

Nově také club Lachtánek nabízí individuální sourozenecké kurzy. To znamená oba sourozenci najednou (není podmínkou oba rodiče) s instruktorkou, která vždy ráda pomůže s druhým dítětem.

Plavání pro děti od 6 měsíců do 4 let v doprovodu s rodiči

Radostnou hrou rodičů s dětmi ve vodě se děti nenásilným způsobem naučí základní plavecké dovednosti, včetně schopnosti zachránit si život v případě náhodného pádu do vody.

Plavání pro děti od 4 let do 6 let bez doprovodu rodiče

Radostná hra s dětmi ve vodě, osvojení základních plaveckých dovedností, nácvik dýchání, záchrana života v případě náhodného pádu do vody.

Plavání pro děti od 6 let

Plavecká výuka, nácvik dýchání a plaveckých stylů.

Hry ve vodě pro děti od 3 let bez doprovodu rodiče

Seznámení se s vodou, nácvik správného dýchání i polohování ve vodě. Vše hravou formou s plaveckými pomůckami a hračkami pro rozvoj plaveckých dovedností dítěte.

Baby club Lachtánek také nabízí kurzy plavání pro mateřské školy, speciální centra a handicapované.

Aqua aerobic a aqua zumba pro děti od 10 let, dospělé a seniory

Aqua aerobic je super na zpevnění těla a také na redukci váhy a celulitidy. Během lekcí se cvičí při hudbě a s pomůckami (např. aqua-noodles nebo aqua-kroužky nebo aqua rukavice) na zvýšení odporu ve vodě a tudíž zvětšení efektivity cvičení, k dispozici jsou i nadlehčovací pásky. Při aqua aerobicu se skvěle odreagujete a nabijete energii.

Aqua aerobic je zábavná forma cvičení, která využívá přirozeného odporu a vztlaku vody a představuje nenásilnou, ale velmi účinnou formu fyzické zátěže. Je vhodná pro všechny věkové kategorie s různou úrovní fyzické zdatnosti. Při pravidelném cvičení se zvyšuje kapacita plic, svalová vytrvalost, síla, pružnost svalů a kloubů a nervosvalová koordinace, navíc se i vylepšuje správné držení těla.

Aqua zumba je jedním slovem party plná pohybu a tance ve vodě za doprovodu latinskoamerické hudby. V tomto druhu zábavy si najde každý svoje tempo.

Aqua aerobic pro těhotné

Cvičení je vhodné pro nastávající maminky. Probíhá za doprovodu hudby na protažení i posílení celého těla. Nácvik správného dýchání, posílení dna pánevního i protažení i uvolnění celého těla ve vodě.

Cvičení pro těhotné

Cvičení na velkých balónech a podložkách na protažení a posílení dna pánevního. Nácvik správného dýchání. Během teoretické části předporodní příprava, manipulace s novorozencem, kojení a další.

Cvičení pro rodiče s dětmi od narození do 4 let

Veselá a radostná hra rodičů s dětmi za doprovodu říkanek, písniček a různých škádlivek, zaměřené na rozvoj tělesného, hudebního, výtvarného, psychického i sociálního rozvoje dítěte, a to s využitím tělesného nářadí, balónů a hraček na rozvoj motoriky. Cvičení je rozděleno do skupin dle věku dětí. Od narození do 4. měsíce věku dítěte, dále od 5. do 9. měsíce, od 10. do 14. měsíce, od 15. do 24. měsíce a od 24. do 48. měsíce.

Máte-li zájem vyzkoušet služby spojené s Baby clubem Lachtánek, stačí navštívit stránky www.lachtanek.cz, kde naleznete veškeré potřebné informace, včetně kontaktních údajů.

Autor: JK
Aktuální nabídka práce Mladá Boleslav a okolí
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků (OSVČ)
Katalog firem, živnostníků a řemeslníků v regionu
Sponzorované odkazy
Komerční tipy!
Mohlo by Vás zajímat!
Reklama
Nabídka práce
Půjčky

© 2010 - 2019 Boleslavan.cz portál pro okres Mladá Boleslav | Zásady ochrany osobních údajů | Reklama a inzerce | Půjčka bez doložení příjmů | Exekuční dražby